İMZA KAMPANYASI

[01.06.2014] Yonghwa IU'nun Konserine Konuk Sanatçı Olarak Katıldı
Konserin YH’nın katıldığı bölümünü dinlemek için;tıklayınız.

3:54~

IU: Gergin görünüyorsun.
YH: Bana seyircilerin eşlik edeceği yerde gelmem söylendiğinde dikkatli olmam gerektiğini söylemiştim.
IU: O iyi değil miydi?
YH: Çok gergindim. Bir süre önce "Aegukka" (milli marşı) söylemiştim ama bu ondan daha stresli.
IU: Hadi konuşmak için oturalım. Yani bugün için bize "Aegukka"yı hazırladın?
YH: (Bir dizesini söylüyor)
IU: Sen "Aegukka"yı söylerken ben de görmüştüm. Onu söylemek gerçekten çok zordur millet. O gün orada kaç kişi vardı?
YH: RHJ için yapılan kafası sallanan oyuncaklar bedava dağıtıldığından çok fazla insan gelmişti. Maç başlamadan önce tamamen dolu değildi, ama başladığında yaklaşık 40.000 insan oldu.
IU:Wow. "Aegukka"yı 40.000 kişinin önünde söyledin.
YH:: Hayatım boyunca bu kadar stres olduğumu hatırlamıyorum.
IU: Anlıyorum. Seni gördüm ve iyi bir iş çıkardığını düşündüm. Ve bugün de o günkü kadar gerginsin öyle mi?
YH:: Sanırım o günden biraz daha gerginim.
IU:Sanırım burası küçük bir tiyatro (sahne) olduğu için daha gerginsin.
YH: 'Kungdari Shabara' sırasında beklerken gerçekten çok şaşırdım. Hiç böyle bir şey görmemiştim. Erkek dinleyicilerin enerjisinin bu kadar güçlü olduğunu bilmiyordum.
IU: Bugün pek çok bayan dinleyici de burada. Kızlar kalabalığın içerisinde. (Hayranlar çığlık atıyor.)
YH:: Bayanların enerjisinin bu kadar güçlü olabileceğini bilmiyordum.
IU: İkimiz arkadaş olmamıza rağmen daha önce hiç böyle herkesin önünde konuşmamıştık. Bu bizim herkesin önünde ilk kez konuşmamız.
YH:: "Herkesin önünde"
IU: Nasıl? Benim için biraz tuhaf.
YH: Evet tuhaf.
IU: Resmi konuşmak bana tuhaf geldi. Biz normalde resmi konuşmadığımız için bunun için endişelendim. YH provalarda gergin olduğunu söylemişti, ama “Meet you on friday”i çok güzel söylemedi mi?
YH: Çok gergindim. Gerçekten. Provalardan daha kötüydüm. (MYOF’i söylüyor, izleyenler gülüyor)
IU: Ne kadar gevezesin. Sadece konuşup duruyor.
YH: Seni rahatlatmaya çalışıyordum.
IU: YH sayesinde sahneye çıkmadan önce tamamen rahatlamıştım. Yine de, o benim gerçekten güvendiğim bir arkadaşım. Çok iyi bir gitarist ve bestekar. Besteler yaptığımda onları YH’ya dinletiyorum. MYOF’i ilk yazdığımda ona dinletmiştim. Şarkının ilk haliydi. Acımasızca onu eleştirmişti.
YH: Ben mi? Hala yanlış anlıyorsun.
IU: Telefonda kavga etmiştik.
YH: Hayır bunun nüans üzerine bir sorun olduğunu düşünüyorum. O zaman olan şeyi, lütfen yanlış anlamayın. Bu hiç de sert bir eleştiri değildi! En başta demo versiyonunu dinlediğimde “Wow bu Hongdae tarzında bir müziğe benziyor, müzik sitelerinin arka fon müziği için güzel” demiştim.
IU: Hayır bana söylediği şey, “Bu sözler reklam sözleri gibi.” Oysaki ben bu şarkıya tüm enerjimi vermiştim. Neyse, şarkının son hali ortaya çıktığında Yonghwassi çok güzel olduğunu söyledi. Çok tutacağını söyledi.
YH: Gerçekten, bir hayranı olarak çok sevdim, 2000 kereden fazla dinledim.
IU: Reklam müziği gibi değil, değil mi? (bir kısmını söylüyor) Ona çok minnettarım. Ne zaman yorgun hissetsem veya zor zamanlar geçirsem, benim iyi hissetmemi sağlıyor, beni güldürüyor. Değer verdiğim bir arkadaşım olarak sizlerle tanıştırmak istedim o yüzden konserin son gününde konuğum olarak gelir misin diye sordum. Seve seve geldi. Kore’ye dün dönmüştün, değil mi?
YH: İki gün önce döndüm.
IU: Anladım, ben dün sanmıştım.
YH: Yaklaşık 1 yıl önce IU küçük bir tiyatro konseri yapmak istediğini söylemişti. O zamandan beri konuk edeceği sanatçıları çağırmaya başladı. “Sanırım bir yıl içerisinde konseri düzenleyeceğim” (dinleyiciler gülüyor) Bana gelip gelmeyeceğimden emin olmak için sordu. Tabii ki bunu yapacağını bilmiyordum, bu yüzden ‘Tamam, tamam’ dedim. Sonra bu yıl, “Bu yıl gerçekten konseri düzenliyorum, konuk olarak geliyorsun” dedi. Son gün için sizlerin beklentileri çok yüksektir ama (bu hayal kırıklığı yaratmış olmalı) sadece benim..
IU: Hayır millet! O çok iyi değil mi? Hayranlarımı tanıyorum. Şu anda harika zaman geçiriyorlar. Peki, gitarını eline aldığına göre bizim için hangi şarkıyı hazırladın?
YH: Bu benim konserim değil, IU’nun konseri olduğu için herkesin bilebileceği bir şarkı hazırladım. Ona ‘Hangi şarkıyı hazırlayayım?” diye sorduğumda ‘Fark etmez’ dedi. Ben de bir şeyler hazırladım. Lütfen şarkıyı biliyorsanız eşlik edin, bilmiyorsanız bilenlerin dudaklarını izleyin ve söylemeye çalışın lütfen. Eğer bana yardım ederseniz çok mutlu olacağım. Lütfen eşlik edin. (Akord yaptıktan sonra). (Bir hayranın ismini söyleyerek) onun bu şarkıyı dinlemek istediğini duydum. İşte geliyor. (Bir IU hayranı, IU’dan You and I şarkısını söylemesini rica etmiş, ama IU konserinde bu şarkıyı söylememiş.Bu yüzden YH, IU’nun You and I şarkısı ile başlıyor)


10:56~
You and I, Love Light,Good day

14:30~
IU: Wow, bunların hepsini mi hazırladın?
YH: Hayır, (o bayan hayranın ismini söyleyerek) bu şarkıyı dinlemek istediğini söyledi. Ben de sahneye gelmeden önce bu şekilde yapabileceğimi düşündüm.
IU:YHssi gerçekten çok zeki. Prova yaparken sadece Love Light’ı söyleyeceğini söylemişti. Bu yüzden birkaç basit ses kontrolü yaptık. Bu kadar çok şarkı hazırlayacağını gerçekten bilmiyordum!
Yonghwassi, gerçekten… Lütfen bir kez daha alkışlayalım.
YH: Teşekkür ederim.
IU: Bir tane daha söylemek ister misin, yoksa şimdi gidecek misin?
YH: Şu an iyi hissediyorum, bir tane daha söyleyeceğim.
IU: Gerçekten mi?
YH: Son gün olduğu için, eğer bana ayrılan zamanı aştıysam..
IU: Hayır, hayır.


17:49~
(Intuition’ı söylemeye başladığı gibi, IU, ‘Bu kadar yeter’ diyor)
IU: Gerçekten harikaydı. Çok teşekkür ederim. Dinleyicilerimize lütfen hoşça kal de.
YH: Şu an sahneden kovulmuş gibi hissediyorum.
IU: Hayır, hayır, hayır~
YH:Bu gerçekten çok güzel bir proje, izleyenlerle yakın olmak, onlarla konuşmak.. Bu harika konsere beni davet ettiğin için çok teşekkürler. Bu son konser, umarım (anlaşılmayacak bir şekilde) artık konser sona erdiği için son treni bile kaçırabilirsiniz.
IU: Emin misin? 450 izleyenin her birinin bunu yapacağına emin misin?
YH: Sesiniz çıksın millet~~IU ile iyi eğlenceler, geri kalan hayatınızda IU ile güzel anılar paylaşın. Bugün için teşekkürler. Lütfen gelecek sefere benim konserime de gelin. (izleyenler gülüyorlar)
IU: Sanırım gelecekler. (Bir erkek sesi: Çok yakışıklısın!)
Konserlerim boyunca tüm konuklarım bana bütün kalpleriyle yardımcı oldular. Bayan hayranlarım için, daha çok erkek konuklar davet ettim. Her gün bana eşlik eden konuklarım bana ne kadar şanslı olduğumu hissettirdiler. Her zaman günlüğüme etrafımda bu kadar güzel insanların olmasının beni duygulandırdığını yazıyorum. Yonghwa bugün beni zirveye çıkardı. Gerçekten, gerçekten çok müteşekkirim. Lütfen daha sonra Yonghwa’nın konseri olduğunda oraya gidin. Gerçekten eğlenceli görünmüyor mu? O benim gerçekten çok iyi bir arkadaşım. Çok eğlenceli, çok zeki. Bana müzikal açıdan çok yardımı dokunuyor. O müziği benden çok daha iyi bildiği için bana yardım ediyor. Ah~ Çok duygulandım. Harika hissediyorum.


*Bu yazının tüm hakları turkishboice.com'a aittir. Siteden yazı çıkarmak veya alıntı yapmak yasaktır.*

Kaynak/Source: justjyh
Çeviri: mcnbl@TurkishBoice


0 yorum:

Yorum Gönder