İMZA KAMPANYASI

Çıkışlarından Sonra En Kısa Sürede Birincilik Kazanan Band: CNBLUE


Müzik programları, dijital ve fiziksel satış oranlarını, yayın ve hayran gruplarının büyüklüğünü kendi reyting sistemleriyle yansıttıkları için şarkıcıların yerini belirlemekte önemli bir rol üstleniyor. 

Araştırmalara göre CNBLUE çıkışlarından sonra en kısa süreden birincilik alan grup oldu. (A.N/ CNBLUE çıkışından 15 gün sonra birincilik ödülü aldı ve uzun süredir bu unvanı elinde tuttu.) CNBLUE'dan önceki gruplar ve diğerlerinin birincilik alması en az iki yıl sürdü. 

CNBLUE 2010 yılında 'Bluetory' ile çıkışını yaptı ve 15 Ocak'ta KBS2 Music Bank'de çıkış sahnelerini düzenledi. İlk birincilik ödüllerini çıkışlarından 2 hafta sonra çıkış parçaları "I'm a Loner" ile kazandılar. Dört versiyon halinde yayınlan klip teaserları oldukça büyük bir ilgi görerek 10 milyon izleyiciye ulaştı. (A.N/ Teaserlar çıktıktan 5 dakika sonra 1000 izleyice ulaştı ki bu henüz yeni çıkış yapmaya hazırlanan bir grup için büyük bir başarı demekti)

CNBLUE müzik sektöründe idol band olarak çıkışını yaptı, aynı zamanda 'You'e Beautiful' dizisinde 'Tovel Guy' (Ç.N/ Havlulu Çocuk: Dizide Go Mi Nam'ın kafasına havlu atıp banyodan çıkardığı sahneden sonra edindiği lakaptır) olarak ünü artan Jung Yong Hwa sayesinde de büyük ilgi gördü. Yong Hwa, diğer yakışıklı üyeler ve tatlı müzik kombinasyonu izleyicilerin dikkatini çekmeye yetti de arttı. 

Loner'ın ardından 'Love', 'Love Light', 'Intution' ve 'Can't Stop' gibi bir çok hit parçanın showcaseine imza attılar. Statülerini, büyüklü küçüklü yeraltı ve yer üstünde (Sokak ve kulüplerde verdikleri performanslardan yeraltı diye bahsediliyor) sergiledikleri performanslar, diziler ve eğlence programlarıyla daha da ilerilere taşıdılar. 

*Bu yazının tüm hakları turkishboice.com'a aittir. Siteden yazı çıkarmak veya alıntı yapmak kesinlikle yasaktır!*

Kaynak: Just JYH
Çeviri: unDineee

0 yorum:

Yorum Gönder