İMZA KAMPANYASI

Yonghwa Amerika Hakkında Planlar Yapmaya Devam Ediyor

Jung Yonghwa olağanüstülüğü kadar büyük hayaller kuruyor.

Onun olağanüstü lakabını -ki kendisi temiz bir vokale sahip sahneleri salladığı kadar fötr şapka ile hayranları sarsan CNBLUE'nun Busanlı lideri- bilen milyonlarca K-pop ve K-drama hayranı ne kadar büyük hayalleri olduğunu bilir.

Geçtiğimiz hafta Los Angeles'taki Dodger Stadyumu'nda rüzgarlı bir salı gününde Jung, parlak kestane rengi saçları, mükemmel beyaz ceketiyle sahaya 24 adım atarak, düzinelerce kameranın yüz binlerce beyzbol hayranının önüne çıktı.

Sunucu; "Kore'nin ulusal marşını söyleyerek festivali başlatan Koreli süperstar ve CNBLUE'nun lideri Jung Yonghwa'yı burada ağırlamaktan memnunuz" diyerek onu övdü.

'Süperstar' ifadesi birini tanımlamak için baskı altında bırakan bir söz olabilirken, Yonghwa geçtiğimiz yılda iyi bir konuma geldi.

2009 yılında dişlek ve her şeyiyle mükemmel olan Shinwoo karakteri olarak çıkış yaptığı SBS'in popüler dizisi 'You're Beatiful', CNBLUE'nun ilk albümünde yer alan gitarlı tekrar bölümleri ünlü 'I'm a Loner şarkısının rekor sürede zirveye çıkmasına yardımcı oldu.

K-pop hayranları bağımlı gibi ''I'm a loner, I'm a loner da ra di ri da ra doo'' diye şarkıyı mırıldanması yıl boyunca devam ederken Jung, grup aktivitelerinin yanı sıra şov programlarına ve dizilere katıldı. ''We Got Married'' programından sunuculuğa, sunuculuktan söz yazarlığına kadar her şeyi yaptı.

Grubun son hit parçası ''Can't Stop''ın sözleri ve bestesi Yonghwa'ya ait. 2010 yılından bu yana 50'den fazla şarkı yaptığı için üretken olarak da adlandırılabilir.

''Günlük olarak, ilham geldiğini düşündüğüm an kayıt yaparım ya da not alırım.'' diyor Yonghwa. ''Anında yazdığım, kendimi farklı bir şeyler yapmaya zorlamadığım zaman şarkılarımın hayranlarımla daha iyi bağ kurduğunu düşünüyorum' diye de ekliyor.

Onu LA'ye getiren de söz yazarlığıydı.

Büyük bir spor sevdalısı olarak-bütün sporları sevdiğini ama özellikle basketbola ve beyzbola düşkün olduğunu söylüyor- ve Dodgers'in atıcısı Kore'nin kahramanı Ryu Hyunjin'in bir hayranı olan Yonghwa, spor yıldızının CNBLUE'nun 'One Time' şarkısını sevdiğini duyduğunu ve bunu tema şarkısı olarak düzenlemeye karar verdiğini söyledi.

Sonuç olarak ''Ryu Can Do It'' nisan ayından itibaren stadyumda atıcının tanıtımı için çalınmaya başladı.

Sahayı kontrol etmek ve Ryu'yu desteklemek için bir gün önceden gelen Yonghwa milli marşı söylemesi için davet edilmesi konusunda çok heyecanlı olduğunu dile getirdi.

CNBLUE'nun muhtemelen en çok tanınan üyesi olarak, Koreli netizenlerin alakasız şeylerde bile sürekli olarak gündeme getirdiği daimi bir varlık. Geçtiğimiz günlerde popüler bir sosyal ağ topluluğu dinazoru andıran ünlüler listesinde 2 numara olarak Yonghwa'yı seçtiler. (Merak edenler için 1 numara Suju'dan Donghae)

Gelecekte adını farklı anketlerde de zirvede görmek istiyor.

''En İyi Sanatçı'' olarak diyor ve ekliyor ''Müzikal anlamda''

Başrol olarak yer aldığı Heartstrings ve diğer bir dizisi olan Marry Him If You Dare'le daha sık ekranlarda görülmesi sayesinde hayranlar ve toplum Yonghwa'yı daima müzikle ilişkilendirmeyebilir.

''Tutarlı bir şekilde oyunculuğa devam etmeye çalışıyor ve role girmek için elimden gelenin en iyisini yapıyorum ama hayranlarımın müziğimi duymasını istiyorum'' diyor.

Görünüşe göre duyacaklar da-Martta,FNC'nin yapmış olduğu açıklamaya göre Yonghwa bu yıl ilk solo albümünü çıkaracak.

Solo albüm diğer bir adım olacak. Ne olduğunu henüz bilmiyor ama büyük bir şeyler istiyor.Daha fazlası. Ve bunu Amerika'da istiyor daha bu yıl 3 kez ziyaret ettiği yerde.

''Amerika'da bir şeyler olmasını istiyorum. Sadece bir şeyler'' diyen Yonghwa, ''Burada, Amerika'da da aktif olmak istiyorum. Ryu Hyunjin'i dün ziyarete geldiğimde aklıma bir düşünce geldi, 'Ben de, hayallerimi gerçekleştirmek istiyorum onun yaptığı gibi.' Buraya geldiğim her sefer çok şey öğreniyorum.'' sözleriyle içindeği isteği anlatıyor.

Kafanda ne tür bir hayalin var?

''Dünya üzerindeki herkesin müziğimi duymasını istiyorum.'' Gülümsüyor. ''Jung Yonghwa bir Koreli. İnsanlara Kore'nin tadını ve güzelliğini göstermek istiyorum.''

*Bu yazının tüm hakları turkishboice.com'a aittir. Siteden yazı çıkarmak veya alıntı yapmak yasaktır.*

Kaynak/Source:justjyh
Çeviri:  Eun Jung@TurkishBoice

0 yorum:

Yorum Gönder