İMZA KAMPANYASI

EunJung

Merhaba ben Turkish Boice ailesinin maknae admini EunJung.Sizlere CNBLUE'yla nasıl tanıştığımı anlatmaya geldim. ^-^


Bazen hayatın içinde durup dinlenmek istediğiniz anlar olur. Her şeyden bunalırsınız ve kendinizi dış dünyadan soyutlamak istersiniz. İşte böyle hissettiğim bir gün rastgele bir Kore dizisi açıp izledim. Sadece zaman geçirmek, sıkıntımı unutacak bir şeyler yapmak istemiştim. Diziyi sıkılmadan izlemiştim bölümleri öyle çok uzun değildi ve eğlenceliydi. Sonra bir dizi daha izlemek istedim.


Dizilere bakınırken bir afiş gördüm. Bir erkek ve bir kız sırt sırta vermişlerdi. Erkek olan elinde gitar tutuyordu. Afişin renkliliği beni kendine çekmişti ve tabi gitarı görmemle işin içinde müzik olacağını düşünerek daha bir hevesle başladım izlemeye.

Afişte elinde gitar tutan çocuk, dizinin kızlara karşı kibirli ve soğuk davranan Lee Shin'ini canlandırıyordu. Ailesine, kardeşine sevecen ama çevresiyle arasına duvarlar örmüş biri..Gitarını eline aldığında herkesi büyüleyen biri..Kızlar 'havalı' olduğunu söyleyip onu gitar çaldığı sahnede hayran gözlerle izlerken ben müziğine ve sesine doğru çekildiğimi hissetmiştim.


 Daha önceden de farklı dillerde şarkılar dinleyen biriydim. Çünkü müziğin evrensel olduğuna inanıyorum. Bir şarkıyı sevmek için dilini bilmek ya da sözlerini yüzde yüz anlamak zorunda değilsiniz. Kalbinize dokunuyor mu dinlerken? İşte o önemli.Ve o kalbime dokunmuştu. Gitar çaldığı sahnede etkilenmiştim ama asıl olarak dizideki kız ağladığında onun için söylediği şarkıyla kalbime dokunmuştu. Zor zamanlar geçirdiğim ve sürekli ağladığım bir dönemdi ve o  şarkıda ''Gülümse, üzgün olma..Her şey düzelecek, gözyaşı dökme.'' diyordu. Yonghwa işte o gün, Lee Shin rolündeyken ilk kez kalbimi iyileştirdi, sesiyle. 

Sonrasında araştırmalarım sonucu onun CNBLUE grubunun lideri olduğunu öğrendim. Müzikleri ve aralarındaki ilişki o kadar içtendi ki kendimi bir anda Boice olarak buluverdim. Yaklaşık olarak 3 yıldır Boice'yim. Bu süre zarfında onların yaşadığı şeyleri öğrendim. Çektikleri zorlukları, bulundukları yere gelebilmek için verdikleri çabaları..Onlar ağlarken kalbim parçalara bölünüyormuş gibi hissettim. Onlar güldüğünde benim de yüzüme içten bir gülümseme yerleşti her seferinde. İlk kez ailem gibi sevdiğim, koruyup kollamak istediğim, 'hasta mı acaba, yorgun mu, mutlu mu mutsuz mu' diye endişelendiğim birileri oldu hayatımda. Onları izlediğim, dinlediğim her an huzurla ve mutlulukla doldum.
Çoğunlukla kendi kabuğuna çekilen ben ilk kez aktif olmak, onları tanıtmak için bir şeyler yapmak istedim. 


Turkish Boice ailesinin İstanbul buluşmasına katılmış ve onların ne kadar samimi, sıcakkanlı kişiler olduklarını gözlerimle görmüştüm. Bu yüzden onlara bu isteğimi söyledim ve çevirmenlik yapmaya başladım. İstedim ki herkes onların yaşadıklarını öğrensin.Eğlenceli, mutlu, mutsuz, yorgun, sinirli tüm anlarına çevirilerimizle dahil olsunlar ve onlara destek olsunlar istedim.

İşte böylece çevirmen olarak Turkish Boice ailesine katıldım ve sonrasında bir gece maknae admin olma şerefine eriştim. O gece benim için çok değerliydi sabaha kadar uyuyamadım heyecandan. Hala çok yeniyim bu adminlik işinde.Ama CNBLUE'yu en iyi şekilde tanıtmak ve sizlere faydalı olmak için elimden geleni yapacağım.
Onlar kelimenin tam anlamıyla sıfırdan başladılar , yavaş yavaş daha güçlü adımlarla büyüdüler ve büyüyecekler de.. 


Top of The World olmak isteyen ve olmayı hakeden azmin, sabrın simgesi olan bu 4 muhteşem erkeğin hayranı olmak bu hayatta yaptığım en doğru şeylerden biriydi. Ve ben bu doğruya başkaları da ulaşsın ve onların eşsiz müziğini dinlemenin keyfine varsınlar istiyorum. Bunun için tüm kalbimle buradayım.. 


 Orta yaşlarda bir ajumma ya da kır saçlı bir helmeoni olduğumda bile burada onları destekliyor olacağım. Çünkü onlar ak saçlı dedeler olduklarında bile sahnede olmaya söz verdiler. Onlar sahnede olduğu sürece ben de burada olmaya söz veriyorum. 

Onlara minnettarım. Hayatıma kattıkları bu capcanlı mavilik için, her ruh halime uyan şarkılarla bana yol gösterdikleri ve güç verdikleri için minnettarım.


Son olarak bunu zaten anlamışsınızdır ama Yonghwa biasım. Tabiki hepsini çok seviyorum. Ama birbirimize çok benzediğimizden belki de, Yonghwa'nın yeri bende ayrıdır.


Sormak istediğiniz bir şey olursa bana facebookdan ulaşabilirsiniz. Sorularınızı seve seve yanıtlarım. Şimdilik benden bu kadar! Birlikte nice 'Blue' yıllara. Her zaman bu maviliğin altında bir ve beraber olabilmemiz dileğiyle.

0 yorum:

Yorum Gönder