İMZA KAMPANYASI

Müzik DurdurulamazDerler ki pudingin kanıtı onu yediğinde olur. Konu müzik olunca kesinlikle ritmin kanıtı canlı performanslardır.


Bu deneyimi yaşayan CNBLUE hayranları, Koreli bandin canlı performanslarının hem albümlerindeki şarkılarından hem de konser DVD'lerinden çok daha iyi olduğu konusunda yemin ediyor. Stüdyo albümleri de çok iyi olsa da dört kişilik grup, 4 Mayıs'da Can't Stop turlarının Bangkok ayağında kesinlikle unutulmaz bir konser deneyimi sunduklarını ispat ettiler.

Ülkelerinde yaşanan trajik kazadan dolayı Kore'deki aktiviteleri, kazadaki kurbanlara saygı göstermek amacıyla 16 Mayıs tarihine kadar ertelenmişti. CNBLUE da konser boyunca bu felaketi hatırladı ve Taylandlı hayranlara derstekleri ve yardımları için teşekkür ettiler. Ayrıca Güney Kore için dualarını eksik etmemelerini rica ettiler.

Lider Yong Hwa 11000 kişilik IMPACT Arenada hayranlara şöyle seslendi. "Umarız müziğimiz onlara ve size ışık tutar Bangkok"

Bangkok, çıkış şarkılarıyla aynı adı taşıyan 6 şarkının 5'inin Yong Hwa'ya birinin de lider gitarist Jong Hyun'a ait olduğu 5. Kore mini albümleri Can't Stop'ın yeni şarkılarının tanıtıldığı turunun ilk yurtdışı durağıydı.


Yong Hwa son albümlerinin daha sakin, yavaş ritimler ve müziğin azalan tonlarıyla CNBLUE'nun "yeni yönünü" gösterdiğini söyledi. Bu, onları coşkulu rock ezgilerine alışan hayranlar için gerçekten büyük bir değişimdi. Ama özellikle onların coşkulu performanslarını yaşayan ve yeni tarzdan şüphe duyan birçok kişi çıkış şarkısı "Can't Stop'ı" ayrıca "Cold Love", "Diamond Girl", "Love is" ve "Like a Child"ın canlı performansını da bir kez duyduktan sonra bu şüphelerden arındılar. İngiliz rock müziğinin tonları taşıyan Can't Stop arenayı sarstı ve herkes kendi başına söylemeye başladı. Kesinlikle beklenmedik bir şeydi ama bu şarkı için piyano çalan Yong Hwa memnun kaldı. Bir Boice "Yong Hwa'nın bu şarkıyı canlı performanslar için yazdığına eminim." dedi.

Lider Yong Hwa, lider gitarist Jong Hyun, basist Jung Shin ve baterist Min Hyuk, kalabalığı İngilizce ve Tay dilinden neşelendirdi ve "I'm a Loner", "Intution", "Miracle", "Love" ve "Try Again Smile Again"in de içinde bulunduğu  hit şarkıları ile iki saat boyunca herkesi büyülediler.

Hiç şüphe yok ki Yong Hwa izleyicileri canlı tutan hiç yorulmadan izleyici ile arasında bir bağ kuran profesyonel bir rehber. Onun güçlü vokali ve şovmenliği belki grubun markasıdır ama diğer üyelerin katkısı onları K-Pop idolleri arasında üst sıralara yerleştiriyor.
Lee Jong Hyun, kendi spot ışıklarıyla "Love Rides The Rain" ve "Teardrops in The Rain"i  söylerken arena bir kareoke partisine dönüştü. Hayranlar hevesle şarkıyı söylerken sahnedeki ekranlara yansıtıldı.

Lee Jung Shin, sahne uzantısından kalabalığa doğru yaklaştığında hayranlar onun yüzüne doğru çığlık atsalar da o, havalı ve sakin bir duruş sergiledi. Min Hyuk orta sahnede bateri setiyle kalmak zorunda bırakıldı yine de gülümsemesiyle ekranda göründüğünde özellikle Tayland yemekleri hakkında konuştuğunda her taraf çığlıklarla panayır alanına dönüştü.Hayranlar bandin yeni soundu ile sarmalanırken CNBLUE, gelecek projelerinde Yong Hwa'nın solo albümü ile onları etkisi altına almaya ant içti. Yong Hwa, Güney Kore'nin en üretken söz yazarı. Sadece kendi bandi için değil FNC'deki meslektaşları için de beste yapıyor. Bu beş yıllık sürede kendi bestesi olan en az 60 şarkısı var. 

Bangkok konserinden önceki basın konferansında solo albüm hakkında daha fazla detay için baskı yapıldığında Yong Hwa diğer sanatçıların özelliklerine benzer olacak(???) dedi ama detay vermedi. Bandin hayran grupları diziler ve eğlence programları için teşekkür etti ama bu CNBLUE için çok netti. Özellikle Yong Hwa için, bu sadece müzik tutkusu ile ilgili ve bunu encore'dan önce performe ettikleri "Love Light"dan önce ülkesine yaşanan trajik kaza yüzünden hemşehrilerine verdiği mesajda net bir şekilde ortaya koydu.

"Birkaç hafta önce Kore'de trajik bir kaza oldu ve birçok Koreli kayıplar yaşadı. Taylad'da çok kişinin acımızı paylaşıp Kore'ye dua ettiğini biliyoruz. Biz insanların üzüntülerine ışık tutabileceğimize inanıyoruz. Umuyoruz ki müziğimiz onlar için bir ışık olur."

Bir band için bundan daha net olamazdı. Onların müzikleri bir mesaj ve kesinlikle durdurulamaz. Ayrıca bu canlı performanslarından bile daha değerli. Singapur'dan "blueearth" isimli bir hayran "Bir kez CNBLUE'nun canlı performansını izlediğinizde onların konserlerini izlemekten vazgeçemezsiniz" diyor.

*Bu yazının tüm hakları turkishboice.com'a aittir. Siteden yazı çıkarmak veya alıntı yapmak kesinlikle yasaktır!*

Kaynak: koreaherald
Çeviri: unDineee

0 yorum:

Yorum Gönder