İMZA KAMPANYASI

[Video/Çeviri] SINA ~ CNBLUE'yla Özel Bir Röportaj12 Temmuz'da Koreli band CNBLUE, Can't Stop turu kapsamında Guang Zhou'da  bir başka harika performansla güzel bir sonuca ulaştı. Bir ay sonra Sina, onların Çinli hayranları, müzikleri, konserleri, band'in ve son dönemdeki bireysel iş planlarıyla ilgili düşüncelerini ele almak için özel röportaj gerçekleştirdi.

Mandarin müziği hakkında konuşurken, CNBLUE, Li Yu Chun (Ülke çapında yapılan şarkı yarışması Super Girl'de 2005 yılında birinci oldu) ve Mayday (Tayvanlı  erkek grup, ana vokalin kendi kıyafet markası var .''Stay Real'' isimli marka ilk defa Asyalı model olarak FTISLAND'la anlaştı.) ile çalışmak istediklerini dile getirdiler.

Sina: Haziran ayındaki Şangay konserinin sona ermesinden çok geçmeden 2014 CNBLUE LIVE CAN'T STOP kapsamında Guang Zhou ve Beijing konserleriyle Çin'de birçok konser vererek Çinli hayranları çok mutlu ettiniz. CNBLUE'nun her üyesinin hayranlardan gelen sevgi ve tutkuyu hissettiğine inanıyorum, öyle değil mi?

CNBLUE: Çin CNBLUE için çok önemli bir yer ve gelecekte daha çok programımız, etkinliğimiz olacak, burada hayranlarla güzel  anılar oluşturmayı umuyoruz. CNBLUE daima Çinli hayranların aşkını ve tutkusunu hissediyor ve destekleri için onlara minnettarız. Çinli Boicelar! Hepinizi seviyoruz!

Sina: Bu yıl gerçekleşen ''Can't Stop'' turu ile önceki turunuz ''Blue Moon" arasında farklılıklar olacak mı?

CNBLUE: Geçen yılki ''Blue Moon'' konseri için izleyicilerle birlikte mutlu ve eğlence dolu geçirdiğimiz bir sahneydi diyebiliriz. ''Can't Stop''ın en büyük farkı ise şarkılarda gizli, umarız dinleyenler CNBLUE'nun şarkılarını, dinleyen kulakları, izleyen gözleriyle hissedebilir ve umarız şarkılarımız onların kalplerine dokunabilir.

Sina: CNBLUE konserleri için bir çok şehri ziyaret ediyor ve benzer şekilde sahne de git gide büyüyor. İmkanınız olsaydı nerede konser vermek isterdiniz?

CNBLUE: Mümkün olsa, Pekin'deki Çin Seddi'nde konser vermek ve konseri çekmek için de özel uçan ekipmanlar kullanmak isterdik.

Sina: CNBLUE üyelerinin programı kesinlikle ''Can't Stop'' olarak tanımlanabilir. (Ç/N: Can't Stop olarak tanımlama sebebi durdurulamaz anlamına gelmesi.) Bu yoğun program içerisinde yorulduğunuzda sizi motive eden şey nedir?

YONGHWA: Yorulduğumda, belirli dozda ve belirlenen zamanda vitamin alırım.

JUNGSHIN: Ayrıca bütün üyeler egzersiz yapmayı çok sevdiğinden yorulduğumuzda egzersiz yaparız.

YONGHWA: Ama bu uyku zamanını alır bu yüzden uyumaya çok vakit olmaz. Uyumadan yorgunluğunu nasıl azaltabilirsin ki? Bu yüzden daha fazla uyumalıyız.

JUNGSHIN: Evet, programlarımız arasında boşluk bulduğumuzda biraz daha uyumaya çalışırız.

YONGHWA: Ama hayranların sevgisi ve desteğiyle hiç de yorgun hissetmiyoruz!

Sina: Diğer Çinli sanatçılarla röportaj yaparken sizin adınız sık sık anıldı. Bir çok Çinli sanatçı sizin müziğinizden etkilenmiş. Çince şarkılara ilgi duyuyor musunuz? Ne zaman bir ortak çalışma görebiliriz?

CNBLUE: Li Yu Chun'a bizden bahsettiği için teşekkür ederiz, mümkünse biz de onunla çalışmak isteriz. Ayrıca hayranlardan Mayday'in albümlerini ve DVD'sini hediye almıştık. Onların müziği bizde derin bir etki bıraktı.Bir çok Çinli sanatçı harika yapımlara imza attılar ve biz de internet üzerinden, çeşitli kaynaklardan onların müziğini zevkle dinledik. Ayrıca geçenlerde Çin'deki Müzik Seremonisi'ne katılıp canlı performansı görebildiğimiz için çok minnettarız. CNBLUE'nun yurtdışında çalışma fikirleri var ve bunu gerçekleştirebilmek için çok sıkı çalışıyoruz.

Sina: Çıkış yapalı 5 yıl olmuş bir band olarak, CNBLUE'nun müzik tarzı için farklı ve özel diyebiliriz ama bir sonraki adım için planınız nedir? Müzik ya da  performanslar olarak?

JONGHYUN: Bu soru çok defa gündeme geldi, bir sonraki adımdan ziyada CNBLUE olarak daima herkesin yaptığımız müzikle eğlenmesini istiyoruz ve inanıyoruz ki farklı zaman ve sahnelerle CNBLUE farklı tarz müziğe zaten sahip olacaktır.

Sina: Geçtiğimiz günlerde Yonghwa, Minhyuk'un yeni hobisi olan çiçek düzenlemeden bahsetti durdu. Bunu Minhyuk'dan önce yapan oldu mu? Ve hayranlar Minhyuk'un düzenlemelerini görebilecek mi?

MINHYUK: Şimdilik, henüz hayranlara gösterebileceğim düzeyde değiller. Birkaç gün önce programımız sona erdikten sonra iki set yaptım.

YONGHWA: Programdan sonraki gün onu uyurken göremedim ben de onu yaptığını tahmin ettim.

MINHYUK: Sonunda, üyeler iki çiçek aranjmanımı ortaya çıkaramadı. Umarım bir sonraki yıl üyelerin doğum gününde onlara kendi yaptığım aranjmanları verebilirim.

YONGHWA: Minhyuk'un en uç hayali kendi botanik bahçesine sahip olmak.

Sina: Ayrıca, Yonghwa kendi solo albümünün yarıdan fazlasının tamamlandığından bahsetti. Dizi çekimine başlayacaksın yine de solo albüm üzerinde çalışacak mısın?

YONGHWA: Şimdilik, sadece dizi üzerinde çalışacağım bu yüzden solo albüm geçici olarak durmak zorunda. Zaman geçtikçe albüm üzerindeki düşüncelerim, bakış açım ve tarzım değişecek buna eminim. Bu yüzden diziden sonra albüm üzerinde yavaş ve dikkatli bir şekilde çalışmayı planlıyorum.

Sina: Jonghyun diğerlerine nazaran daha yenilenmiş bir görünüme sahip ve komşu çocuğu izlenimi veriyor. Tarzını değiştirme düşüncen var mı?

JONGHYUN: Ah! Doğadan,doğallıktan çok hoşlanırım, komşu çocuğundan ziyade doğa çocuğunu tercih ederim.

Sina: Uzun zaman sonra Jungshin bir dizide yer alacak, özel bir hazırlık var mı?

JUNGSHIN: Gerçekten de son dizimden bu yana uzun zaman oldu. Ama özel olarak bir hazırlığım yok. Oyunculuk yeteneğimi geliştirmek için daha fazla dizi izleyip pratik yapacağım. Dahası bu dizi benim için yeni bir meydan okuma umarım hayranlar yeni dizimi desteklerler.

Sina: İki üyenin doğum günü de haziranda. CNBLUE'nun 4 üyesinin toplam yaşı 100'e yaklaştığında ve ya 200'e yaklaştığında nerede olacağınızı düşünüyorsunuz? CNBLUE'ya ne olacak?

YONGHWA: Evet, muhtemelen kendi hayatımızı yaşıyor olacağız.

MINHYUK: O zamana kadar her üye kendi hayatını ve ailesini kuracak, mutlu bir şekilde yaşıyor olacaktır.

CNBLUE: Toplam yaşımız 200 olduğunda da birilerinin bizi toplayıp bize ödül töreninde ve ya bir konserde sahne aldırmasını umuyoruz. O zamandan sonra da CNBLUE yine yakışıklı olacaktır.

Sina: Ayrıca CNBLUE  şu anda band endüstrisinde kıdemli ve bir çok çaylak sizi idolü olarak görüp band olma hayali kuruyor. Bunu göz önüne aldığınızda onlara ne tavsiye ediyorsunuz?

CNBLUE: Her şeyden önce, kıdemli tanımına uymuyoruz. Yeni bandlerin çoğu çalışkan. Pratik yaparken bizim şarkılarımızı kullanmalarını umuyorum. Umarım bizimle ya da idol olarak gördükleri diğer kişilerle kıdemli-çaylak ilişkisi içinde olmazlar. Çünkü meslektaşlar birbirlerinden bir şeyler öğrenebilir.

*Bu yazının tüm hakları turkishboice.com'a aittir. Siteden yazı çıkarmak veya alıntı yapmak kesinlikle yasaktır!* 

Çeviri: EunJung

0 yorum:

Yorum Gönder