İMZA KAMPANYASI

Vogue Korea (Ağustos 2014) ~ Three Musketeers Yong Hwa Röportajı-"Üç Silahşörler" bilinen bir hikayedir. Geçtiğimiz günlerde bir anime serisi bile gösterildi. D'Artagnan bir tazı, Athoss bir Alman kurdu, Porthos bir bulldog ve Aramis bir cocker spanieldi. 
YH: Uzun zaman önce canlandırdığım soğukkanlı ve olgun rollerden farklı. d'Arangnan olarak Park Dalhyang basit ve kolay bir adam, grubun en genç ve heyecanlı ruha sahip üyesi. Bir aksiyonun içinde, dizi boyunca kostümler giyiyor ve ata biniyor. Çeşitli ilginç sahnelere sahip biri.

-Karakterle aranda benzerlikler buldun mu?
YH: Dalhyang, askeri sınavı geçerek Hanyang (Seul)'e gelen Goseong'un Gangwon ilinden biri. Henüz olgunlaşmamış görünüşü ve inatçılığıyla kendine aşırı güvenen bir karakter. Benim Seul'e ilk geldiğim zamanlara benziyor. Kırsal bölgede yetiştiğim için güçlü bir özgüvenim vardı. "Burada kaybedeceğim hiçbir şey yok" düşüncesi hakimdi. 

-Anlaşılan herkes kendi karakterini sevmiş. The Three Musketeers'a seçmenin başka bir sebebi var mı?
YH: Tur programlarım arasında çok fazla senaryo elime ulaştı. Bunların arasında elimin ilk gittiği "The Three Musketeers" oldu. Belki de küçükken "Üç Silahşörler" filmini izleyip çok fazla etkisinde kaldığım içindi. Erkekler arasındaki arkadaşlığın tazeliğiyle işleri halletme yöntemi ve senaryonun kolay okunabilir oluşu ilgi çekiciydi. 

-Geçen sefer yapımcının ve senaristin ortak çalışması "Nine"ın farkına varamamıştın. Hangi bölümler "Nine"dan daha iyi?
YH: Aslında gerçek zamanında izleyemesem de ne zaman boş vaktim olsa izledim ve 3 günde bitirdim. Senarist Song Jaejung'un güçlü bir kurgusu olduğuna ve yapımcı Kim Byungsu'nun benzersiz film tarzını The Three Musketeers'da artıracağına inanıyorum. 

-Ekip çalışması olağanüstü, dördünüz arasında yalnız kalmaya ihtiyaç duyan kim peki?
YH: Dalhyang'ın çok fazla solo sahnesi ve aynı zamanda Prens Sohyeon ile de sahneleri var. Hyung (LJW) çok iyi biri bu yüzden yakın arkadaş olmamızın önünde bir engel yok. En genç ben olduğum için özellikle bir şey yapmasam bile hyung benimle çok iyi ilgileniyor. Bu harika.

-Bu "Üç Silahşörler"i dikkate aldığımda çok fazla aksiyon sahnesi bekliyorum.
JW: Hepimiz Haziran ayınınn başlarında ata binme ve kılıç kullanma pratikleri yapmaya başladık. Sanırım herkes en az bir kez attan düştü. Biliyor musunuz, siz atın üzerinde oturduğunuzda 3M yaklaşıyor? Konsantrasyonunuzu kaybettiğiniz an attan düşebilirsiniz. Güvenlik her şeyden önce gelir.
YH: Bu yüzden tek ayağım aksıyor.

-Açıkçası harika aktörler karakterlerini aksiyon sahneleriyle gösterecek. Mesela senin kılıç ustası tarzın.
YH: Dalhyang'ın kılıç kullanma tarzı, kırsal bir dağda tek başına öğrendiği teknikleri yansıtıyor. Gerçekten eğitim almış biri ile karşılaştırıldığında net değil ama alan kuşatması ve özellikleri kullanma konusunda iyi. Dans etmeyi örnek verecek olursak serbest dans gibi. Öğrenilen bir teknik yok ama tamamen özgüvenle beslenmiş. Yine de bu serbest dans oldukça güzel görünüyor. Çekim yaptığımda kılıç uçtuğunda yakışıklıymışım gibi rol yapamadım. İyi görünmek için vaktim yoktu. Sanırım bu ifadeler geçen sefer yayınlanmadan önce ekranda kesilmiş. Capsler konusunda endişeli olsam da eğlenmeye ve rahat olmaya çabalıyorum.

-Aksiyon sahnelerinde en iyi olan kim?
Haein: Bence Dalhyang. Yong Hwa iyi bir koordinasyon hassasiyetine sahip. Kısa zamanda çok gelişti. 
YH: Sporu gerçekten seviyorum. Öğrencilik yıllarımda bile beden eğitimi liderliğini kimseye kaptırmazdım. Notlarım hiçbir zaman sınıf temsilcisi olmak için yeterli olmasa da beden eğitimi derslerinde ve spor günlerinde gücümle eğlenirdim. Çok çalışırım ve sevdiğim şeylerde iyi olurum. Küçükken dans etmeyi şarkı söylemeyi ve vücudumu hareket ettirmeyi severdim. Ortaokulda tamamen erkeklerin olduğu bir okula gittiğimde gerçekten serpildim.

-"The Three Musketeers" sezonlar halinde yayınlanacak. İlk sezon Ekim ayının başlarında yayınlandıktan sonra ikinci ve üçüncü sezonlar onu takip edecek. Hikaye nasıl çözümlenecek?
YH: İleride ne olacağını öğrenirsem bu oyunculuğumu etkileyeceği için yazar ikinci ve üçüncü sezonda neler olacağını bana söylemedi. Bence gelecekte olacakları bilirsem bunlara dikkat eder ve rol yaptığım sırada bunları hesaplarım. İçtenlikle oyunculuk sergilemek istiyorum. Dalhyang'ın ve diğer karakterlerin denizin çocukları üzerinde nasıl gelişeceğini merakla bekliyorum. 

-"The Three Musketeers" gelecek yıl efsanevi bir yolculuğa neden olacak. Diğer aktivitelerde de bulunduğun için çekimler sırasında yüksek konsantrasyon göstermen gerekli.
YH: Sadece günlük hayatımda senaryoyu okuyup duruyorum. Böylece canlandığım karakterin içine girmek daha kolay oluyor. Hatta konuşma tarzımı karakterimin konuşma tarzı ile değiştiriyorum. Odaklanmak için değiştirebilirsem daha kolay olur ama benim yöntemim sadece senaryo üzerinde yaşıyor. Aslında bu yıl CNBLUE albümü yayınlanacaktı ama ben "The Three Musketeers" kadrosuna katıldığım için ertelendi. Albüm için hazırlıklara başlamıştık ama tamamen diziye odaklanmam gerektiğini düşündüm. Üyeler de beni beklemek için (hazırlıkları) durdurdular. Bu yüzden dizi de daha iyi olmalıyım, kendime inanıyorum. Belki çok çalıştığım için bu günler de kilo verdim. Genelde 67-68 kilo civarındayımdır ve bu ekranda iyi görünüyor ama şu an 65 kiloyum. The Three Musketeers'ın ana karakterlerinden biri olduğum için iyi yemeli, aksiyon sahnelerinde dikkatli olmalı ve vücuduma dikkat etmeliyim. Bunlara dikkat ettiğimde her şey yolunda gidecek ve güzel anılarım olacak.

*Bu yazının tüm hakları turkishboice.com'a aittir. Siteden yazı çıkarmak veya alıntı yapmak kesinlikle yasaktır!*

Kaynak: Just JYH
Çeviri: unDineee

0 yorum:

Yorum Gönder