İMZA KAMPANYASI

Kendini Besteci Olarak Kanıtlamış 6 Erkek İdol CNBLUE Part


Birçok idolün süper yetenekli olabildiği hatta multi yetenekli olabildiği halde bazı negatif değerlendirmelere maruz kaldıkları inkar etmesi zor bir gerçektir. Onlar; dans edebiliyor, şarkı söyleyebiliyor, oyunculuk yapabiliyor hatta bazıları beste yapıp, sadece müzik tutkularının olmadığını aynı zamanda birer dahi olacak kadar yetenekli olduklarını kanıtlıyorlar.

Bugünlerde birbiri ardına birçok idol sınırları aşıyor ve  isterlerse kayıt odasındaki cam duvarları aşıp kayıt yeri ile tüm şarkının oluşturulduğu yerin birleştirilebileceği mucizesini gözler önüne seriyor. Çoktan kendini ispat etmiş birkaç sanatçı var öyleyse Kpop idollerinden kimler beste makinesi olarak adlandırılıyor bir göz atalım. 

Jung Yong Hwa:

Konu beste yapıp söz yazmaya geldiğinde tüm CNBLUE üyelerinin yetenekleri su götürmez bir gerçektir ama Yong Hwa belki de bu konuda en çok öne gelen isimdir. Yong Hwa tek başına grubun "Love Light" ve "Lalala" gibi aşk şarkılarını bestelemiş, aynı zamanda grubun Can't Stop gibi diğer birçok (ve bu yazı için özellikle belirtilen) hit şarkısının bestelerini gerçekleştirmişti.Henüz bestecilik kariyerini CNBLUE'nun ya da FNC Entertainment'ın dışına taşımamış olsa da AOA'in "Love is Only You" ve Juniel ile birlikte yaptığı düet parçası "Stupid" kesinlikle sanat alanındaki ustalığını örneklemek için belirtilmesi gereken şarkılardır. Şimdiye kadarki çalışmaları, oldukça yumuşak gitar ezgileri ve enstrümanlar ile tatlı ve romantik parçalar olarak şekil buluyor. 

Haberde belirtilen diğer sanatçılar: B1A4 lider Jung Jin Young, Block B'den Zico, Big Bang'den G-Dragon, B2ST'den Junhyung, Shinee'den Jong Hyun. 

*Bu yazının tüm hakları turkishboice.com'a aittir. Siteden çıkarılması veya alıntı yapılması kesinlikle yasaktır!*

Kaynak: allkpop
Çeviri: unDineee0 yorum:

Yorum Gönder