İMZA KAMPANYASI

(21.09.2014) Sweet Melody - Yonghwa Japonya Hayran Buluşması

Jung YongHwa‘nın 1. solo hayran buluşması ‘Sweet Melody’*Yer: Pacifico Yokohama National University Hall (Japonya)
*Gündüz (13:30) ve akşam oturumu (18:00) şeklinde aynı gün içinde iki oturum gerçekleşti.

Müzik kısmı: 

YH'nın söylediği şarkılar: Feeling,Because I miss you,Would you come to me,Only human (One litre of tears OST),Monday,You've fallen for me, Try again Smile again


(Ç/N): Bütün hayran anlatımlarında o kadar yoğun program ve konser üstüne bu buluşmanın yapılmasına rağmen YH'nın ses kondüsyonunun her zamanki gibi çok iyi ve güçlü olduğunu söylüyorlar. Performansı çok iyiymiş.

"Grup üyelerini tanıttı: gitar, bas gitar, keybord, bateri.

Feeling, daha yüksek tempoluydu, pop havasındaydı. Eğer yanlış anlamadıysam orjinal versiyonu olduğunu söyledi.

Only Human'ı söylerken (şarkının sadece ilk yarısını söyledi), havada piano çalıyormuş gibi yaptı. Çok tatlıydı.


*Havada hayali piyanoyu çalarken

You've Falling for Me'de zıpladı, dans etti, elleriyle şarkıyı söyledi gene; sahnede bir uçtan diğer uca yürüdü. Uçan öpücüklerinden gönderdi, ama sonra utanmış gibi bir yüz ifadesi oluştu, çok tatlıydı. Gitaristi taklit etti ve gitaristin önünde eğildi.

Şarkılar biter bitmez sahne arkasına geçti Ama biz yandan onun görevlilere kocaman bir gülümsemeyle eğilerek selam verdiğini görebiliyorduk. 

Hem bugünkü grubu hem de çalışanlar onu çok seviyor olmalı.

'Sweet Melody' adındaki "melody"nin baş harflerine yüklenen anlam:
Music -müzik
Emotional -duygusal
Love -sevgi
l(O)ve -melody'nin o'su gene sevgi kelimesinden
Drama -dizi
Yell -haykırmak

Hayran buluşması gene bu harflerin temsil ettiği şeylere uygun bir sırayla ilerlemiş. 

5 şanslı hayran sahneye çıkarıldı ve ROULETTE oyunu oynadılar.
ROULETTE'in 4 kısmı var: başına hafifçe dokunmak, arkadan gözlerinin kapanması, adını söylemek, vs.
Sahneye bir kız çıktı ve ona YH nazikçe "acele etmene gerek yok" dedi. Herkesle, hatta yaşı büyük olanlar da özenle ilgilendi ve çok nazik davrandı. 
(videolar yazı sonunda)

-----
"Önceden "YH'nın sahnede en çok hangi şarkıyı söylemesini istersiniz?" diye bir anket yapılmıştı.
Şarkı listesi için bu anket referans alındı ve şarkılar anketten seçildi. Monday şarkısından önce YH, bunun bir hayran buluşması olmasından dolayı herkesin duymaktan hoşlandığı şarkıları söylemenin hoş olacağını söyledi.
YH söylemek istediği bir şarkı olduğunu ve bu şarkının her zaman söylediği bir şarkı olduğunu söyledi ve arkasından Only Human şarkısını söyledi."
-----

-YH tüm biletlerin tükendiğini duyduğunda çok duygulanmış.

-Gündüz oturumu bittiğinde arada ne yaptığını sorduklarında 7 dilim pizza yediğini söylüyor. Sunucu YH'nın karnına bakıyor ve pizzaları karnında hayal edebildiğini söylüyor.

Sohbet Kısmı:

-Oynadığı diziler hakkında:

YH: "Mary him if you dare" (MHIYD) çekimlerinde çok daha rahatken "Heartstrings" zamanı kameradan çok korkuyordum. İşimde bunu üstümden atmam MHIYD sayesindeymiş gibi hissediyorum.

TTM (Üç silahşörler) için: 
YH: Başta oyuncak bir kılıçla çalışmaya başlamıştım. Tur haricindeki boş kalan diğer günlerimdeyse sabahtan geceye kadar çalışma planım şöyleydi: at binme-savaş sanatları-at binme- savaş sanatları-at binme- savaş sanatları.. dersleri.
Şu anda oldukça iyi ata binebiliyorum. Hatta burdan Kore'ye dönerken atla döneceğim."

------
Bir hayranın anlatımından:
"YH inanılmaz tatlıydı! Dizileri hakkında konuşurken çok utangaçtı. Kendi oyunculuğunu izleyemedi (*utandı)! En büyük tepkiyi Shin Woo'ya (Heartstrings'teki karakteri) verdi. Görüntü gösterilirken yere bakmaya devam etti ve kesinlikle izleyemedi, sonra su içiyor gibi yaptı, arkaya ayaklı kartona basılı büyük afişine bakmak için koştu ve kendi kartonunu kucakladı! Büyük ekrana bakış attığında şans eseri Shin Woo karakteri gösteriliyordu; görünce tekrar sıçradı ve gene kartonu kucakladı."
*YH 1.90'lik ayaklı afişiyle kendi boyunu kıyaslarken

-----
-Soru:"Heartstrings'de bir sahnede Shin, Gyuwon'un çantasını taşıyor. Kızların çantasını taşımak hakkında ne düşünüyorsun?"
YH: Pek yapacağım birşey değil. Ama taşımamı isterse yapardım." 

-Park Shin Hye hakkında:
Gelen soru üzerine PSH ile sadece yakın arkadaş olduklarını, aralarında başka türlü bir ilişki olmadığını özellikle vurguladı. Ayrıca bu konuyla ilgili bundan sonra konuşmak istemediğini söyledi.

"Çok yakın arkadaş olduğumuz için bizimle ilgili bir dedikodu var. Bu yüzden mesela hava alanında karşılaşıyoruz, ama ben onu görmemiş gibi yapıyorum. Cidden yakın arkadaşız ve bu konu hakkında daha fazla konuşmak istemiyorum."

-Neşe:
YH: "Küçükken babam bir keresinde 6 aylığına Himalayalar'a çıkmıştı. Babam dağcılar birliğinin başkanıydı. Himalayalar'ın varlığını ilk defa o zaman öğrenmiştim. Evimizin yanında bir dağ olduğunu düşünmüştüm. Ama babamın dönmesi 6 ay sürdü. Babam geri döndüğünde tüm aile onu hava alanına karşılamaya gittik. Çok bitkin ve yorgun görünüyordu. Ama o an ne kadar mutlu olduğumu çok net hatırlıyorum. O zamanki neşemi hala unutamam."

-Sinir: 
YH: "Abimin dersleri çok iyiydi, çok ders çalışmamasına rağmen gene de çok iyiydi ve ondan düşük kalmamak için çok çalışmam gerekiyordu. Bir keresinde bir sınavda bütün gücümle çalıştım. Arkadaşlarımın davetlerini çalışmam gerektiğini söyleyerek geri çevirdim. Ama sadece abimin yarısı kadar not alabildim. Sosyal bilgiler sınavından abimden daha düşük not aldığım için sınav kağıdını parçalamıştım.
İyi olduğum konulardan biri müzikti çünkü eşlik ederek çalmak daha çok pratik puanı getiriyordu ve benim sonuçlarım çok iyiydi. Bir de fiziksel aktivitelerde iyiydim.  Orta okulda 3 yıl boyunca spor komitesi başkanlığı yaptım. Çünkü spor alanında daha fazla puan almama yardımcı oluyordu."

-Üzüntü:
YH: "Koşu yarışlarında her zaman yedekte tutulan son koşucuydum ve ayrıca her zaman 1. olan kişiydim. Sadece bir keresinde yarıştan önce annemle çalışırken ayağımı burktuğum için kazanamamıştım. Bu olay şimdi bile hala aklıma gelir (*içinden atamamış). Her seferinde gerçekten çok hızlı koşarım. Gerçekten öyleyim. O zamandan sonra çok temkinli davrandım ve her zaman birinci oldum."

(Ç/N: Bir sınıf arkadaşının o zamanlara ait anlattığı çok tatlı bir anıyı çevirmiştik önceden. Okumayanların göz atmasını tavsiye ederim.--> Tıklayın)

-Mutluluk:
YH: "Kayak merkezindeki fotoğrafımla menajerin dikkatini çekmiştim ve FNC elemelerine girme şansı yakalamıştım.
Üniversite giriş sınavının ve aynı zamanda elemelerin üstesinden gelmem gerektiğinden telaşlanmıştım. ama menajer beni çok istediğinden elemelere katıldım ve üniversite giriş sınavına da girdim ve sonuçlar hiç de fena değildi."

Bu fotoğrafın çok özel olduğunu söyledi. Üstündekiler abisine ve annesine ait olması, ışığn karın üstünden yansıması, (fotoğrafta) bu kadar genç olması ve arkadaşının bu mucize kareyi yakalaması... Gerçekten özel bir fotoğrafmış ve onu ünlü etmiş. YH eğer şimdi böyle bir fotoğraf çekse, bu kadar tatlı olamayacağını eklemiş.


Elemelerle ilgili de bir hikaye paylaştı. Elemelerde gitar çalmamış, sadece şarkı söylemiş. Elemelerden önce başta katılmak istememiş. Ama üniversite sınavı çok yakınmış ve korkuyormuş. Bu yüzden fikrini değiştirmiş ve elemelere katılmış. Elemeler sonraı şirketin onun için çok ciddi düşündüğünü görünce ‘tamam o zaman’ diye düşünmüş ve eğitimine başlamış. 

--
Bir diğer hayran anlatımından:
(Kayak merkezindeki keşfedildiği fotoğrafıyla ilgili konuşuyor) YH bu telefonun ona orta sonda alındığını, kıyafetlerin abisine ait olduğunu, (kayak) gözlüğünün annesi tarafından alındığını söyledi. Üniversite giriş sınavı döneminde bu fotoğrafı görüp onu elemelere çağırıyorlar. Ama sonuç olarak elemelere katılıyor.
Sunucu üniversite sınavına girip girmediğini sorduğunda YH girdiğini söylüyor. Sunucu sınav sonucunu sorduğunda sonucun iyi geldiğini ama belli etmediğini söylüyor.

-----
-2015'te yayınlanacak bir solo albüm hazırlığı içinde olduğunu ve muhtemelen bunu bir solo konser turunun da takip edeceğini söyledi.   

-Utandığı için oynadığı dizileri yalnız izlermiş.

-Abisi Kore'de göçmenlik bürolarının birinde çalışıyormuş. YH: "Onu orda bulmaya çalışın" (*espri yapıyor)

----------
"YH'nın ailesi ve (kendisinden büyük) abisi geldi. Abisi anne ve babasının arasında oturuyordu. YH ailesini tanıttı. Babası ayağa kalktı ve eğilerek selam verdi; annesi herkese el salladı.
YH da ailesine "hadi hayran buluşmasından sonra ailecek geziye gidelim" dedi."
-----------

YongHwa'ya gönderilen video mesajları:

Gündüz oturumu: Lee Joon-Jung Shin-Yonghwa'nın Busan'dan bir dostu-Yoon Eun Hye-FNC Başkanı Han'ın mesajları

Akşam oturumu:IU - MinHyuk - JongHyun -menajer Yoon- YH'nın annesi- Busan'dan bir başka dostunun mesajları

Annesinin mesaj videosundan:
-YH 6 yaşındayken ailesiyle kayağa gitmiş. Teleferik çok kaygan olduğu için nerdeyse düşecekmiş, ama neyseki abisi şans eseri onu yakalayıp, sıkıca sarılmış.
Annesi atlattıkları kazadan şok olmuş ve ağlamaya başlamış. (Teleferikten) aşağı iner inmez YH'nın ilk yaptığı şey annesini sakinleştirmeye çalışıp, "Beni merak etme anne, ben iyiyim" demek olmuş.
Annesi:"Biryerlerini incittiğine emindim. Ama o iyi bir bir çocuktu. Çok duygulanmıştım."


-YH'nın annesi onun sanatçı olmasına karşı çıkıyormuş. 
Annesi: "Çok nazik birisin, kırılmandan korkuyorum. Ne kadar yorgun olursan ol bunu saklayan birisin. Güçlü biri. Şimdi aynı küçükken yaptığın gibi gene endişelenmemem için çabalıyorsun ve eğlence sektöründe tüm gücünle çalışıyorsun.
Ama buna rağmen gelecekte bir sanatçı olarak iyi şeyler gibi kötü şeylerle de karşı karşıya kalacaksın.
En büyük dileğim şimdiki gibi o zaman da en iyisini yapabilmen."

Annesi videoda en son şunları söyledi: "Yonghwa ah... Dünyanın zirvesini biliyorsun, değil mi?" (*'top of the world' kelimeleriyle söylemiş, ama telaffuz ederken 'Tob O the world' olarak söylemiş. YH video sonrası annesini taklit ederek aynı şekilde söylemiş)

-YH annesinin anlattığı kazayı hala hatırladığını söyledi. 
"Kaydığım ve nerdeyse düşmek üzere olduğum o anda teleferik çoktan yükselmeye başlamıştı. Öylece orda tutunmuş ve asılı haldeydim. Eğer düşmüş olsaydım neler olurdu bilmiyorum. Ama şanslıydım ki birşey olmadı. Abim beni yakaladı ve inene kadar da bana destek oldu. O günden beri hala teleferiğe binerken korkarım."

Yoon Eunhye'ın mesaj videosu:
Sunucu: Bir sonraki mesaj Bayan Yoon EunHye'dan. Onu MHIYD dizisinden tanıyorsun değil mi?

YH: "En baştan beri bana karşı çok nazikti çünkü uzun süredir bir dizi çekmemiştim ve gergindim. Birlikte birçok sahnemiz oldu. Ona çok minnettarım."

Eun Hye: "Herkese merhaba. Ben oyuncu Yoon Eunhye. Yonghwassi'yle ilgili ilk intibam çok nazik, iyi görünümlü, özellikle de neşeli olmasıydı. Neşesiyle etrafındaki insanlara bahar gelmiş hissi yaşatan biri. 

Sempatik ve güzel bir kalbe sahip. Söylediği her söz sıcaktır. İlk düşüncelerim bunlar olmuştu. 
Bu bir hayran buluşması olduğu için harika zaman geçirmeni dilerim. Umarım bu hayran buluşması sayesinde yorgunluğunu üstünden atıp hayranlarınla birlikte muhteşem bir zaman geçirirsin."

YH, Eun Hye’ın ‘했는데,했는데’ demesini taklit etti. Dediğine göre Eunhye onunla konuşurken bu kelimeyi çok sık kullanırmış. 

Sunucu, “Eun Hye senden büyük. Senden genç mi senden büyük bayanları mı tercih edersin?"


YH: "pek önemsemiyorum, duruma göre değişir. bunu bayan hayranlarımın karşısındayım dye söylemiyorum. Gerçekten önemsemiyorum" 

Busan'dan arkadaşının mesaj videosu (akşam oturumundan):
"Bana YH'ya olan ilk izlenimim soruldu. YH'yı çok uzun zamandır tanıdığımdan buna cevap vermek zor olacak. Başta, bilemiyorum, sakin ve az konuşan birisiydi . Ama bazense özellikle konuşkanlığı ve sinirlendirmesiyle tam bir afancandı, keke. Sadece şaka yapıyorum. 
O yumuşak kalpli ve çok iyi biridir. Geçen sefer birlikte bir sürü şey yaptık. Birlikteyken çoğunlukla hep güleriz. O arkadaşlarını her zaman gülümseten biridir. Böyle tek başıma video çekmek çok utandırıcı... 

Hepimiz kendi işimizle meşgulüz ve bir araya çok sık gelemiyoruz, ve birbirimizi çok sık arayamıyoruz. Yonghwa, sen yaptığın işte çok iyi gidiyorsun; ben de benimkinde iyiyim. Seni seviyorum arkadaşım."
**
YH: "Şu anki konuşması çok ciddi olmuş. Normalde konuşurken şöyle bir huyu var; ".... ah sadece şakaydı, ..... şaka yaptım". Her zaman birbirimizle şakalaşırız, o yüzden aramızda böyle bir alışkanlık oluştu."

-------
*Gündüz oturumundaki arkadaşının videosundan sonra YH bir sonraki Busan'a gidişinin sene sonunda olacağını belirtti.
-------

Lee Dong Hee (Ortaokuldan arkadaşı) mesaj videosu:

"Okula giderken YH birlikte gitmeyi teklif etmişti. Bu ilk tanışmamızdı. Bu kadar tanınan biri olduğun için seninle gurur duyuyorum. Bir sonraki sefer Busan'a geldiğinde, Patbingsu yemeye gidelim. Ve arabama çok eski ve yıpranmış deme!"

YH ekledi, “O benim Busan'daki menajerim gibidir. Busan'a döndüğümde menajerim olmuyor ve beni o alıyor. Ama arabası çok eski sanki bir gece dağılıverecekmiş gibi. Bu yüzden ona hep "Arkadaşının güvenliği için değiştir şu arabayı" diyorum ama yapmıyor.” 

YH arabanın cam açma sesini taklit ederek sanki araba camı açıyormuş gibi yaptı. Yaparken çok güldü. 


Okul günlerini hatırladığını söyledi. Çok neşeli ve oyuncu biriymiş, bu yüzden bir sürü arkadaşı varmış ve öğretmenleri tarafından sevilirmiş. Okuldan sonra basketbol ve futbol oynamayı severmiş. Bu yüzden eve geç gittiğinden annesinden hep azar yermiş.

FNC Başkanı Han Song Ho video mesajı:

Başkan Han’ın fotoğrafı ekranda belirince YH kahkahalarla gülmeye başladı ve "Bena rol veren ilk kişi, bu yüzden ona minnettarım...ama bu fotoğraf...(gülüyor)" 

"YH’nın ilk izlenimi parlak ve neşeli biri olmasıydı. CNBLUE'nun lideri olduktan sonra sorumluluk duygusuyla görevini çok iyi yerine getirdin ve senin çok sağlam biri olduğunu düşünüyorum. Çok teşekkürler. Yoğun programın için endişelensek de işte başarın çok iyi. Umarım biriyle de çıkarsın, şirket bunu yasaklamıyor. Sağlığına dikkat et ve sıkı çalışmaya devam et. Fighting! " 

(Hayran anlatımı: Videoda güzel büyük beyaz bir koltukta oturmuş gülümsüyordu, nasıl ifade edeceğimi bilmiyorum, komikti)
  


IU'nun video mesajı:
IU YH'yı ilk gördüğünde havalı, hoş, kibar bir olduğunu düşünmüş. Sık sık konuşuyorlarmış. 


YH: "Açıkçası IU ile nasıl iyi arkadaş olduk, ben de emin değilim. Sanırım birlikte sunuculuk yaptıktan sonra oldu. IU çok iyi şarkılar yazıyor. Yazılan şarkıları objektif bir şekilde dinleyebiliyor. 
Egzersiz yaptığım bir dönemdi, Busan'daki konser sırasında tişörtümü kaldırıp herkese kaslarımı gösterdim ve hayranlar fotoğraflarını çektiler.
IU'nun görünce yorumu, "Daha şimdiden böyle mi oldun (*bu kadar kas yaptın)?!" oldu.
Bir süre önce verdiği konsere konuğu olarak ben de katıldım. Gerçekten iyi bir arkadaştır. 

(Seyirciler kaslarını görmek istediklerini söylüyor)

YH: "Hayır, hayır. Eğer hala Busan'daki gibi olsaydım hepinize gösterirdim. Ama son zamanlarda dizi çekimleri nedeniyle çok yediğim için yapamam. Bir sonraki konserde kesinlikle hepinize göstereceğim! Bugün gerçekten yapamam. Sadece göbek var."

Sonrasında kollarını tutmuş ve kol kaslarını göstermiş.

Menajer Yoon'un (Bruce) mesaj videosu:
"YH ile 1 yıl çalıştım. İlk zamanlar sadece birbirimizle selamlaştığımız tanışıklık ötesine gitmeyen bir ilişkimiz vardı. O zamanlar düşündüklerim...herkes onun ne kadar yakışıklı olduğunu ve çok iyi şarkı söylediğini bilir. Çok konuşmayı ve kendisini ifade etmeyi sevmeyen biri olduğunu düşünmüştüm. Sonrasında hiç de öyle olmadığını farkettim. MHYID dizisi sırasında bir yemeğe çıkmıştık, o zaman ne kadar konuşkan olduğunu farkettim"
"YH ile ilk tanıştığımda onun sadece birkaç kelimelik biri olduğunu sanmıştım ama sonrasında çok konuşkandı!
(YH'ya) Senden sadece 1 yaş büyük olmama rağmen nasıl çalışılması gerektiği ve bir lider olarak sorumluluk alma konusunda senden pek çok şey öğrendim. Bundan sonra da öğrenmeye devam edeceğim."

Bunu  söyledikten sonra YH'ya "Saranghae" (seni seviyorum) diyerek eliyle kalp işareti yapmış.

Jungshin'in mesaj videosu:
"YH bana gerçek abimmiş kadar yakın. Çünkü onu çok seviyorum ve kendi kanımdan abimmiş kadar endişeleniyorum."

"YH hyung'la şirkette ilk tanıştığımızda çok utangaçtım ve insanlarla konuşamıyordum. Benimle konuşan kişiyse YongHwa hyung olmuştu. Biyolojik olarak olmasa da seni gerçek abim olarak görüyorum. Ama seni gerçek abimmiş gibi çok düşünüyorum ve senin için endişeleniyorum, biliyorsun. En iyisini yapmaya devam et, sağlam dur"


JS "you know, hold on" kelimeleri ingilizce söyledğinde YH çocuk gibi güldü. Sanırım bu aralarındaki oyunlardan biri.

YH utangaç şekilde JS'e bakıp, 'JS'in aklından çıktığı zamanlarda onun her zaman kendisini aradığını ve sağlığını, vs sorduğunu' anlatmış.

MBLAQ Lee Joon mesaj videosundan:
Joon'la debut öncesine dayanan bir dostlukları var. Joon YH'nın bir şarkıcı olarak çıkış yapmasını beklemiyormuş.

"Performans yapan fazla arkadaşım yok. Bizim çok iyi bir arkadaşlığımız var. İlk defa onu şirkette görmüştüm, orda aktör olmak için bulunuyordum. Seni tanıyordum çünkü kayaktaki yakışıklı çocuk olarak zaten ünlüydün. Gerçekten çok yakışıklı, konuşkan biriydin. Sonrasında birlikte takıldık, karaokeye gittik. Jonghyun da vardı. YH ve JH hevesle Ne-Yo şarkısı söylüyordu. Ve ben söylemeye başladığımda YH ve JH benimle dalga geçtiler. YongHwa-ya, Ben şimdi bir şarkıcı oldum..! (gülüyor)

Japonya'da bir solo hayran buluşması yapacağını duydum. Çok mutluyum ve bu kadar ünlü olman ve (hayranlarının) inanılmaz büyüklükte sevgisini kazanmış olman çok güzel. Ayrıca TTM dizinin de iyi gittiğini duydum. Bir ara birşeyler yemek için dışarı çıkalım; ben ısmarlayacağım"


Minhyuk video mesajından: 

İlk tanıştıklarında YH'nın modaya uygun giyiniminden onun aktör olduğunu düşünmüş.

Jonghyun video mesajından: 
İlk gördüğünde JH da YH'nın moda anlayışının iyi olduğunu düşünmüş. Ayrıca mesajda YH'nın solo aktivitelerine geleceğine söz vermiş.
Gelen hayran videoları:
YH kılıç ustalığını gösteriyor: TIKLAYIN

YH şanslı hayranlarla: 
1. TIKLAYIN
2. TIKLAYIN
3. TIKLAYIN

YH müzik kısmı videosu (yukardaki youtube videosunun yuoku hali. Silinmesine karşı bunu da paylaşıyorum): TIKLAYINFotoğraf albümü için: TIKLAYIN
*Bu yazının tüm hakları turkishboice.com'a aittir. Siteden yazı çıkarmak veya alıntı yapmak kesinlikle yasaktır!*

orjinal hayran anlatımı sahipleri:  kaka960960/211lovers/Anne_ILmare/ChikkaM2/211Lovers/JYH-NicoleGu/kummy7/ribbonchariots/bmperu.tumblr.com
ingilizceye çevirenler: Blu3_Spirit/yongyongjii/totoronyuu/flyfurryfly
fotoğraf sahipleri: cr. as tagged /ribbonchariots
TR çeviri: Cage @TurkishBoice

0 yorum:

Yorum Gönder