İMZA KAMPANYASI

(AÇIKLAMA) CNBLUE HAKKINDAKİ ASILSIZ İDDİALAR

Burdayım. Sizden saklamayacağım. Damarlarıma kadar nefreti hissederek bu yazıyı yazıyorum. Size bu nefreti yansıtmadan yazmaya çalışacağım. Umarım başarırım.

CNBLUE MİSYONER Mİ?
Sözlük anlamıyla başlayalım: "Misyonerlik, dar anlamıyla herhangi bir dini öğretiyi yabancı ülkelerde yaymakla yükümlü din görevlilerini tanımlamada kullanılır. Daha geniş anlamıyla ise başkalarını belirli bir öğretiye, özellikle dini bir öğretiye ikna etmeye çalışan, onları bu öğretiye çekme amacını üstlenen kişileri tanımlamada kullanılır."
*İçimizde yaşı küçük çok kişi var. Hazır lafı geçmişken, madem elime bu fırsat geçti, onları uyarayım. Müzik gruplarında, ünlüler arasında misyonerlik faaliyetleri yapan insanlar var Kore'de. Bu doğru. Herkes kim olduklarını biliyor zaten, açıkça yapıyorlar çünkü. Ama asıl dikkat etmeniz gereken onlar değil. Burda, sanal ortamda arkadaşlar ediniyorsunuz. Bizler 10 km öteden misyonerlerin kokusunu alıyoruz, ama içinizde henüz o tecrübe ve olgunluğa erişmemiş olanlar etkilenebiliyor. Niye? Koreli diye. Buraya ilk geldiğimde şok geçirdiğim bir gerçekti bu. Çok minik bir örnek: Twitterda bir Koreli çocuk beni takibe aldı. Görmeniz lazım, hani ulzang derler ya. Şirin şirin selcalar, bir sürü Türk'ü takibe geçmiş, onlarla konuşmalar. Biraz altlara indim ki çocuk çaktırmadan aklınca misyonerlik yapıyor. Varlar. Gerçekten varlar. Etrafımızdalar. Edindiğiniz arkadaşlara dikkat edin lütfen. Arkadaş olmak için mi, böyle bir amaçla mı size yaklaşıyor? Bunun bilincinde olun. Özünüze, ülkenize, dininize sahip çıkın. Sadece bir abla tavsiyesidir; sizler en iyisini bilirsiniz.

Şimdi burda durun. Önce şu yazıyı okuyun ve geri gelin. Okumadan gelmeyin ama, kaynak içeriyor: 
http://deli-sdiary.blogspot.com.tr/2014/09/bir-gercek-cnblue-masal-misyon.html

Yazıda kaynaklar gösterildiği için sadece birkaç ekleme yapacağım.
Devam edelim.
Bahsi geçen röportajın çevirisi (linkte tümü var):
39:52-42:00 arası;
Başkan Han: "Okulun adı CNBLUE okulu. ........... ve orası misyoner okulu olduğundan ruhlarını da kurtarmış olursunuz......."
CDD111 programını izlerken hepinizin "Ay, ne şeker adammm" diye bayıldığınız başkanımızı anlatayım size. Biz eskiler kendisinden pek hoşlanmayız. Birçok şey var, ama özellikle CNBLUE kendi şarkılarını yapabilsin diye zamanında az savaş vermedik başkanla. Ve evet, biz kazandık. Boiceların gücünü hafife almayın.
Başkan Han koyu katoliktir. CNBLUE'dan önce şirket büyük borca girmiş. Çünkü açgözlü bir adam. "Tanrıya, bir daha yapmayacağım, kibrimi görmemi sağladın diye dua ettim" diyor, CNBLUE'dan sonraki zamanda para kazanıp şirketi kurtarıyor. Ama hangi noktadayız; hala aç gözlü. Neden böyle düşünüyorum, sadece bir örnek: CNBLUE hiç dinlenmeden, ardarda bilmem kaç konser gezmek zorunda kaldığı için olabilir mi?! O konserden çık, terin kurumadan uçağa bin, koş hemen prova yap, konser ver, gene terin kurumadan başka konser..... Bir de dizi çalışmaları var bunun öncesinde, sonrasında. Ard arda albümler, sahneler. Sorun değil, Yonghwa ve bu çocuklar robot zaten! Bu nedir böyle?!
Başkan Han çok zeki bir adam. Bu konuda ona saygım var. Güçlü içgüdülere sahip müzik konusunda. Ciddi şekilde hayranlığım var bu konuda kendisine.
Ama hava atmaktan hiç vazgeçmiyor. O bahsettiği kibri asla bitmeyecek. Yukarıda söylediği bunun kanıtı bence: "Bakııııın, ne kadar inançlı bir Hristiyanım" bu açıklamayı yapma sebebi. Tamamen kişisel fikirlerim, yıllara yayılan gözlemlerimdir. 
Bravo Başkan Han, senin saçmalığın, senin bakış açın yüzünden yüzünden bu pırıl pırıl 4 adamın, üstelik benim ülkemde misyonerlikle suçlanması... Bravo Başkan Han, bakiyim, o bıdık boyun da uzamış, üstelik seni ayakta da alkışlıyorum, sana hayranlığım tavan yaptı gene!!!!!
Size bir önceki yazımda ne demiştim? Etraflarının bir önemi yok. Önemli olan CNBLUE'nun ne dediği, ne yaptığı, ne düşündüğü. Ne çabuk unuttunuz!
Bir kısmınız, "ne demiş? ne demiş?" diye sadece sorup, okumaya üşeniyorsunuz, herşey gözünüz önünde açıkça, ama bir yalanın peşinde koşuyor, ona inanıyorsunuz. 
Hepiniz değil, lütfen yanlış anlamayın. 
Sadece çok kırgınım...

Aynı röportaj çevirinden:
Sunucu: Onları inanmadıkları halde kiliseye getirip götürmüşsün?
Başkan Han: Pazar günü kiliseye giderken onlarla beraber gittim. Belki hoşlarına gitmiyordu ama patronları olduğum için beni takip edip yanımda duruyorlardı. ... YH BİR KERE benim kiliseme gelmişti. SANIRIM Hristiyan olma konusunda örnek aldığı kişi benim."
Kokuyu alıyor musunuz? Az önce bahsettiğim egonun kokusunu, "SANIRIM beni örnek alıyor" Evet, kesinlikle sıfır kibre dayanan açıklamalar Başkan Han, hıhı evet.
"İnanmadıkları halde" cümlesi.
Burda birşeyin altını çizeceğim: 
CNBLUE misyoner diyorsunuz ama, BU ADAMLAR HRİSTİYAN MI DEĞİL Mİ, DİNİ İNANCI VAR MI, NEYE İNANIYORLAR ONU BİLE BİLMİYORUZ DAHA!
-------
Sunucu: CNBLUE'yu anlatın.
Başkan Han: Çıkış yaptıklarından beri şirketteki diğer sanatçılarla arkadaşlık yaptıklarını görmedim. HER ZAMAN müzik yapıyorlar, şarkı besteliyorlar, pratik ya da oyunculuk yapıyorlar. 
------
http://www.turkishboice.com/2013/03/video-ceviri-baskan-han-roportaj.html
Başkan Han: Zamanlarının çoğunu beste yaparak, pratikle, oyunculukla geçiriyorlar. Onlar çok dürüst ve doğru çocuklar. Yaşıtlarından farklılar.

Bunları duymuyorlar tabi, değil mi? 3. sınıf gazete kıvamındaki o sayfalara burdan manşet çıkmaz. Cık. Prim yapamazlar grup üstünden bu bilgilerle.

Admin Henice'le bir sohbetimizden. Aynen dediklerini yazıyorum: "Evet, yıllardır tüm hayatları gözümüzün önünde, hiçbir misyonerliğe dair söz-davranış görmedik onlardan. misyoner olan ünlülerin hesaplarına bakınca direk anlaşılıyor, artı bu kadar bağlı bir hayran kitlesine misyonerlik yapmak isteyen adam twitterdan bile yapmayı dener yani. cnblue'nun müzik, davranış, söz ve faaliyetlerine bakın siz. Onlarda misyonerce bir yaklaşım var mı? Hiçbir şarkıda var mı mesela? yok! onların bir misyonu varsa o da dinlerini değil müziklerini yaymak"

En sevdiğim yorumlardan biri, aynı sohbetten unDineee adminin yorumu: "acaba anlamını biliyorlar mı misyoner misiniz desek Jong ağzını açıp gözlerini berelterek bakar bence"
*Kızlar üzgünüm, izinsiz çıkardım sözlerinizi ama dayanamadım.*
-----------
Sayfa yazmış, atmış 3. sınıf gazetesine manşetini: "CNBLUE misyoner okulu açmış, bir de utanmadan kendi adını vermiş okula "

"Birçok çocuğun gülen yüzünü görüyorum" 
CNBLUE'nun okulla ilgili aklındaki tek şey bu! Tek istedikleri, tek amaçları bu! 
Lütfen videoyu açıp bir izleyin. Okulun ilk ortaya çıktığı zamandan. Üyelerin dediklerini dinleyin. Yonghwa'nın "okulun adının CNBLUE okulu konacağını duyunca utanmasını ve hatta uygunsuz bulmasını".
Çünkü o kadar KOCAMAN bir kalbe sahip ki bu adam, yaptıkları iyiliğin göz önünde olmasından bile rahatsız.
CNBLUE bu okul için dünya turundan kazandığı parayı ortaya koydu. Kaç sanatçı buna cesaret edebilir? CNBLUE bu okulla iyi niyet elçisi ödülü aldı. Açlık, çaresizlik yaşamamış olanlar yaptıkları şeyin ne kadar önemli olduğunu, o çocukların gözünden düşünüp, anlayamıyor kanımca. Yonghwa sırf o hayat mücadelesi veren çocuklar için onlara umut dolu bir okul şarkısı yazdı. CNBLUE okulla ilgili soru sorulduğunda sadece bunları anlatıyor. Ağızlarından çıkan başka bir şey duydunuz mu?
Bu adamların yıllardır her adımlarını takip ettim, ettik, hatta birçok kez soranlarınız oldu, "Admin Kore'de mi yaşıyorsun? Nasıl bu kadar şey öğreniyorsun?" Hayır, uzaktayım ama, tıkır tıkır ince bilgilerin bile aktığı bir sistem kurmuş durumdayım. Eskiler, beni tanıyanlar gayet iyi bilir. Ve bunca yıldır bu adamları takip ederken vardığım tek bir sonuç oldu hep: "Bu çocuklar pırıl pırıl. Sadece müzik için burdalar!"
Bizim bu sayfada en hassas olduğumuz şeylerden biri doğru bilgi vermek. Yanlış bilgi bize yakışmaz. Gene de neye istiyorsanız ona inanın ama artık şu elinizi vicdanınıza koyun, biraz düşünün ve anlamsız, temelsiz teorilerinizle çocuklarıma dil uzatmayın artık.
Ve son olarak, aşağıdaki fotoğraf ne derseniz, geçen yazımda bahsetmiştim, onu Jonghyun çizdi. Sizce Jonghyun, misyoner biri olsaydı, ya da dinimize saygısı olmayan biri olsaydı, böyle başı kapalı, müslüman bir kızı çizme jestini gösterir miydi? Herkese sadece imza verirken, sadece bu kızın resmini çizer miydi?

Anlayana çok güzel bir mesaj bence.
Size grup herşeyi görüyor, okuyor demiştim, hatırlıyor musunuz? Geçenlerde A-Nation konserinde söyledikleri canımı o kadar çok yaktı ki. Jonghyun dedi ki, "Biz, CNBLUE sizi mutlu edemiyoruz ama siz bizi mutlu ediyorsunuz. Lütfen daha da mutlu olun"
Durmadan çalışıyorlar, ama hala onlara düşündürdüğümüz şeye bakın... 
Bunu haketmiyorlar.

CNBLUE İLLUMİNATİ Mİ?

Bu konuda zaten oldukça başarılı bir yazı var. Okuyun lütfen:
http://deli-sdiary.blogspot.com.tr/2014/07/bir-gercek-cnblue-masal-illu.html

Bu noktada ekleyeceğim tek şey, yazıda da bahsi geçen Yonghwa'nın gitar askısı bir hayran hediyesidir. Üyeler bize verdikleri değerden küçük, büyük tüm hediyeleri saklar ve kullanır. Bilmeyenler için belirtmek istedim. Haç işaretli tişörtleri var, o da hayran hediyesi ve gördüğünüz daha neler.

Nefretimi yansıtmamaya çalışacağım demiştim, başaramadım. Çok özür dilerim. Kendime hakim olamayıp böyle bir üslup kullandığım için de çok özür dilerim. Lütfen mazur görün. Gerçekten çok çok üzgünüm çünkü. 

CNBLUE'yu sonuna kadar savunan, yanında olan herkese gönülden teşekkür ederim. Lütfen onları kötü niyetli ya da onları tanımayan insanların karşısında yalnız bırakmamaya devam edin; saf kalplerini, saf müziklerini tüm sevginizle yaymaya devam edin lütfen.

Okuyan herkese teşekkür ederim.

*Okumanız için gösterdiğim 2 linkin sahibi: CN Blue Turkey : Yeppudaa Boice 
Yazan: Cage208 @TurkishBoice

*Alakalı olduğu için bir önceki yazıyı okumak isteyenlere: "Tek kişiyim? Ne yapabilirim ki?"

3 yorum:

Cage208 ve Turkish Boice adminleri elleriniz dert görmesin öncelikle. CNBLUE 'yu yakından tanıyan ve takip eden biri olarak yazınızı okumaktan büyük zevk aldım. çünkü çoğu insan CNBLUE'yu gerçekten tanıyamıyor. Onlara 'illuminatiymiş-misyonermiş' garip sıfatlar yapıştırıyor. Bunları gerçekten yapan Koreli ünlüler var biliyoruz (örneğin Siwon adamın işi gücü twitter'dan İncil kesitleri paylaşmak mesela Bigbang-2ne1. şimdi onların fanlarının hışmına uğramak istemediğimden kısa kesiyorum) Ve haklısınız sadece ünlüler değil bizim Koreli görünce her şeyi unutan Kore hayranı gençlerimiz (ergenler mi desek?) her neyse misyonerlerin tehlikenin farkında bile değiller. Onların en büyük silahı tatlı dilleri... Dikkatli olmak lazım. Allah hepimizi korusun.
CNBLUE müziğiyle var olan ve hep öyle kalmak isteyen bir grup. Onlar diğerlerinden çok çok farklı. Onları sevmekten ve doğru tanıtmaktan vazgeçmemeliyiz hepimiz.
Tekrar çok teşekkürler.

Ellerınıze saglık. Hem bu yazı ıcın hem de butun bılgılendırmelerınız ıcın tesekkur ederım. O kadar bu suclamaları ıceren yazı gordum kı elımde olmaksızın acaba dedım. Yazılarda en sevdıgım kısım su oldu. Bu cocuklar mısyoner olsalarda ancak muzık mısyonerı olurlar tarzı ya da aynı anlamı ıceren bır kısım vardı. Aynen oyle. Muzıkle kalplerımıze dokunmayı basaran bu ınsanlardan da aksı beklenemez zaten. Genc kusak kı ben de ıcındeyımdır belkı ınanmaya cok meyıllı. Sorgulamadan ınanıyorlar. Bır kısmı da cıdden korelı olunca canı cıgerı gıbı savunuyor. Her seyın fazlası zarar ıste. Hayranlıkta bır yere kadar. Bızlerı boyle dogru bılgılerle bırılerının aydınlatması lazım. Bu gorevı ustlendıgınız ıcın tesekkur ederım.

herkesin dini kendine :) beni müzikleri ve yaptıkları işler ilgilendiriyor gerisi fasa fiso. yazı güzel olmuş emeklerinize ağlık ayrıca kore de genelde en başta herkes ateist takılıyor daha sonra benim yaşam tarzıma uyan budur diyip bir dine mensup oluyorlar :) herkesin hakkında hayırlısı :)

Yorum Gönder