İMZA KAMPANYASI

Esquie Dergisi Ağustos Sayısı : Herkes Jung Yong Hwa Olamaz
Herkes

Jung Yong Hwa
Olamaz!

-Bildiğim kadarıyla kadınlar Jung Yong Hwa'yı seviyor. Şarkı söyleme yetenekleri kadınları cezbediyor, yetişkinlerin dikkatini çekebilecek terbiyeye ve tarza ayrıca herkes tarafından kabul edilen yakışıklı bir görünüşe sahip.  Bu yüzden Yonghwa'nın oyunculuk ve şarkıcılık yapması arasında bir sınır bulunmuyor. Aslına bakarsanız kız arkadaşlarımızın yanında Yong Hwa hakkında tek bir kelime bile konuşmuyoruz.

Herkes Jung Yong Hwa olamaz.

Yong Hwa'yı tekrar değerlendirirsek, birkaç ay önce Radio Star'da ekranlarda muhteşem bir görünüm sergiledi. CNBLUE'nun üyeleri arasından bir lider olarak sözleri aracılığıyla liderlik özelliğini gözler önüne serdi. Çıkışlarından önce Yong Hwa'nın You're Beautiful'un ardından CNBLUE ile birlikte ün ve popülerlik kazanmasına olan katkısı muhtemelen son zamanlarda diğer üyelerin de şarkı söyleme ve oyunculuk yeteneklerinin gelişmesi ile azaldığı konusunda bir karşılaştırma yapıldı.Bu hikayeye ek olarak son dizisinin reytingleri oldukça düşüktü ve bu konu Radio Star'da gündeme getirildi. Onun gerçekte nasıl hissettiğini bilmesek de Yong Hwa beklenmedik bir şekilde oldukça soğukkanlı davrandı. En onurlu davranışı "Şimdi herkesin başarılı olması çok hoş" demesiydi ve gençlik coşkusunu en uygun şekilde "Hala farklıyım" diyerek devam etti.

Şu aralar TvN'in pazar günleri yayınlanacak tarihi dizisi 'The Three Musketeers' ile meşgul olan Yong Hwa'nın stüdyoya geldiğinde hafif bir yarası vardı. The Three Musketeers hepimizin daha önce en az bir kez karşılaştığımız Fransız yazar Alexandre Dumas'ın aynı isimli romanından esinlenilerek yapılmıştır. Kral Injo'nun hüküm sürdüğü ülkede kalan Park Dalhyang, fakir bir soylu ailede yetişmiş ve askeri sınavlara katılmak için Hanyang'a geldiğinde üç silahşörler- veliaht prens Sohyeon ve onun korumaları Heo Seungpo ve An Minseo- ile tanışan Gangwon ili savaşçısıdır. Joseon ve Qing Çin arasında gidip gelen aksiyon romantik tarzda bir dizidir. Yong Hwa orijinal romanda d'Artangnan karakterini karşılayan Park Dalhyag karakterini canlandıracak. Diğer bir değişle başrol."Dün dizi çekimleri boyunca ata bindiğimde hafif ezikler oluştu."

Topallıyordu. Park Dalhyang rolü gereği saçlarını uzatıp, bronzlaşan ve fazla yağladından kurtulup sadece kasları ile göze çarpan Yong Hwa şimdi oldukça erkeksiydi. The Three Musketeers onun üçüncü dizisi.

"Bu benim ilk tarihi dizim ve oldukça eğlenceli. Sanki 'Running Man' programındaymışım gibi hissediyorum. Bu programda ki hareketi ve aksiyonu seviyorum. Bedenim için çok zorlayıcı olmuyor. Attan düşmek ve küçük yaralanmaların olması benim için öyle abartılacak bir durum değil."

The Three Musketeers dizisinde Yong Hwa erkekler arasında nadir bir seçim. Onun diğer dizileri -Marry Him If You Dare ve Heartstrings- temelinde romantizm yatarken bu sefer (Yong Hwa'nın) övgüler aldığı Running Man programına benziyor.

"Yakın zamanlarda teaserı çektik. Benim üç silahşörlerle birlikte ilk bulunuşumdu. Birlikte konuştuğumuz bir sahneyi çektik. Videoya bir bakın beni rolün içine çekiyordu. Birlikte iyi işler yapacak olduğumuzu daha sonra ayrılmak zorunda kalacağımızı düşünmek bile beni duygusallaştırıyor."

Bu kulağa Park Dalhyang gibi geliyor.

"D'Artagnan karakteri İngiliz dizisinde biraz ciddi bir roldeyken filmde daha neşeli bir roldeydi. (Park Dalhyang) Bu dizide bir rock yıldızı gibi. Gururunu hiçe saymaktan nefret eden, olgun aynı zamanda çocuksu bir rolde... Kırsal bölgelerde yetişmiş bu çocuk Seul'de de özgüvenini koruyor. Daha sonra üç silahşörlerle karşılaştığında yükseliyor. Nasıl gelişeceği konusunda yüksek beklentilerim var."

Saf cesaret gösterisi erkek izleyicileri bile cezbedebilecek kadar hassas. Üstelik çocukluğunu esir almış imkansız bir aşk da dizinin romantik faktörünü oluşturuyor. Diğer bir değişle bu karakter popüler olma potansiyeli taşıyan sayısız hediye paketine benziyor. 

"Bu doğru. Bu dizi bir Amerikan dizisine benzer görünen tarihi bir yapım. Bu arada bu sefer reytinglerimi yükseltmekte kararlıyım. Açıkçası bu benim filmden önce bile tüm konsantrasyonumu verdiğim ilk dizim. Küçüklüğümden beri üç silahşörlerin hikayesini çok severim. The Three Musketeers ekibi ile konuştuğumuz bir Kakaotalk sohbet odamız var. Burada birbirimize 'Hadi yaralanmayalım ve 3. sezona kadar ayakta kalalım' diye sözler veriyoruz."

LJW, YDG ve çaylak JHI üç silahşörleri canlandırırken Yong Hwa ekibin en genç üyesi. Diğer bir yandan grubu CNBLUE'da ise lider rolünü üstleniyor. "Şimdi diğer üyeler de kendi pozisyonlarını rahat bir şekilde konuşabilir. Bu zamana kadar omuzlarımda çok yük taşıdığımı düşünüyorum ama şimdi çok daha kolay. Aslında onlardan daha iyi olmalıyım. İnsanlar bize ilgi gösteriyorlar, artık daha fazla insan bizi tanıyor, bunlar hakkında düşünüyorum."

26 yaşına geldiğine göre yavaş yavaş Jung Yong Hwa markası hakkında düşünmeye başladı.

"Anlaşılan ben bir ünlü için çok fazla çile çekmedim. Geçmişime göz attığımda bir bakıma...Çünkü önceden kariyerimi çok seviyordum ve bu yıla kadar sık sık bunu kaybedeceğimi düşünüyordum. Ama bu yıla geldiğimizde bazı baskıları üzerimden attım ve rahatladım. Stresten uzaklaşınca yaptığım şeylerden daha fazla zevk alır oldum. İdol hissini biraz daha aştığımı (büyüdüğümü) hissediyorum. Müzik yaptığımda sadece müzik yapıyorum, dizi de ise oyunculuk yapıyorum."

Hong Gil Dong'dan sonra hayranlarının ona verdiği bir diğer lakap da "Yong Gil Dong" Tıpkı Hong Gil Dong'un bir batı da bir doğuda görünmesi gibi Yong Hwa da çok meşgul. 

"Çıkışımızdan bu yana 5 yıl oldu. Bu sürede hiç dinlenmeden sürekli koşuyorum. Bir gün tüm görevlerimi başarıyla tamamladığımda 'İnsanın yapabileceği şeyin sınırları sonsuzdur' diye hissettim. Ama işler bittiğinde çok garip hissediyorum. Denemek istiyorum ve gelecek seneye bir seyahate çıkacağım. İlginç bir şekilde daha önce gidebileceğimi düşündüğüm halde gidecek cesareti bulamadım."

Bir hallyu star olmasına rağmen Jung Yong Hwa sonuna kadar mütavazi biri. 

"Elbette Çin'de En İyi Yeni Artist ödülünü almış olmak iyi hissettirir ve öyleydi de ama mesela annemin arkadaşlarının kızları benden imza istediğinde çok daha mutlu oluyorum. Arkadaşlarım 'Ben Jung Yong Hwa'nın arkadaşıyım' dediğinde gurur duyuyorsa bu en iyisi"

Röportaj boyunca Busan aksanı kullanan Yong Hwa bunu açıklıyor.

"Tıpkı Jung Yong Hwa gibi. Duymak istediğim şey bu. O gerçekten muhteşem. İnsanların sonuna 'Sahip olmadığı ne var?' diye düşünmesi, her şeyiyle... Sadece Jung Yong Hwa gibi"


Jung Yong Hwa sıkılaşan kasları gibi kişiliğini de geliştirmiş. 

*Bu yazının tüm hakları turkishboice.com'a aittir. Siteden yazı çıkarmak veya alıntı yapmak kesinlikle yasaktır!*

Çeviri: unDineee

1 yorum:

Çok güldüm kfhgshkgfhdskj manyak çocuk

Yorum Gönder