İMZA KAMPANYASI

'Sleeping with the Boss' Programında FNC'nin Sırları Ortaya Döküldü


26 Eylül'de yayınlanan JTBC'in 'Sleeping with the Boss' programının 6. bölümünde, FNC Entertainment sanatçılarından FTISLAND, CNBLUE, AOA ve Juniel konuklar arasındaydı ve kendilerinden ve FNC'nin başarısının arkasındaki sırlardan bahsettiler. Bu eğlenceli sohbette sanatçılar FNC'de yaşadıkları zorlukları da paylaştılar.

Program esnasında hem CNBLUE hem de Hongki bir FNC sanatçısı olarak geçmişte yaşadıkları zorlukları anlattılar. CNBLUE'dan Minhyuk ve Jonghyun Japonya'da bulundukları çıkış öncesi dönemde performans sonrası kendi müzik aletlerini taşımak ve enstrümanlarıyla metroyu kullanmak zorunda olduklarını anlattı. 

CNBLUE üyesi, "FNC sıkı disipliniyle ünlüdür" diyerek ekledi. Örnek olarak, 5 metrekarelik bir odada 5-6 kişi 10 saat boyunca gitar çalmak zorunda kalırmış. "Sonrasında daha iyi, geniş bir çalışma odasına taşındık. Herkese bir oda düşüyordu ama FNC bizi (*eğitimdekileri) takip etmeye devam ediyordu." FNC başkanı Han Sung Ho da FNC'nin zorlayıcı sisteminden bahsetti, "Onları üç kez uyarırız. Eğer 3 uyarı alırlarsa şirketten çıkarılırlar" 

FNC'den çıktıktan sonra ünlü olan biri olup olmadığı sorusuna Jonghyun, "MBLAQ'dan Lee Joon" cevabını verdi.

Başarılı idoller arasında ismi olan Lee Joon aynı zamanda etkileyici rol yeteneği ile de dikkatleri üzerine çekmeye devam eden bir sanatçı. 
CNBLUE'dan Minhyuk, Lee Joon'un kendine olan güvenini ise şöyle ifade etti; "Lee Joon nereye giderse gitsin hayatta kalır (*başarılı olur)"

Hongki de FNC'nin, çoğunlukla Han Sung Ho'nun ona sert davrandığını anlattı. Bir keresinde Hongki Japonya'daki bir performans sonrası çok yorgun olduğu için şirket yemeğine gitmek istememiş. "Bunu şirkete söyledim, 'Çok yorgunum. Gelebileceğimi sanmıyorum'. Bunun üstüne Han Song Ho beni direkt kendisi aradı ve "gelerek bana yardımcı ol" dedi."

"'Başkan, çok yorgunum. İki gündür dinlenemiyorum. Eğer bugün de dinlenemezsem bir daha fırsatım olmayacak. 11'inden sonra çok yoğun olacağım.' dedim" Hongki, Han Song Ho'nun,  gelmesi için ısrar ederek, zorlayıcı bir ses tonuyla "FNC ailesi yemeğine gelmeyecek misin?" dediğini anlattı.

Anlatılan hikayelere rağmen, Hongki ve Han Sung Ho birbirlerine tavırları ve atışmalarıyla aralarında yakın bir ilişki olduğunu da gösterdi. Han Sung Ho yaptığı espride, "Bir arada olduğumuzda Hongki ile olmak çok rahat. Ama isyankar davranmaya başladığında beni çok yoruyor. Yorgun olduğumda sakin CNBLUE üyeleriyle olmayı tercih ediyorum." dedi.

Programın bir diğer süpriziyse programa Yonghwa'nın telefonla bağlanması oldu:
Sunucu: Başkan için acil bir telefon var.
KSJ: Oh, bu Jung Yonghwa! Jung Yonghwa!
YH: Merhaba, Bay Han.
HSH: Şu anda dizi çekimlerinde değil miydin?
YH: Hayır, yeni ayrıldım.
KGR: Yonghwa-ssi, ben KGR.
YH: Oh, merhaba! 
KGR: Geçen sefer yanlış bir dizi seçimi (*Marry Him if you dare) yaptın ve sana sıkıntı verdi. Bu sefer (*3 Silahşörler) iyi gidecek mi dersin? Heirs'ı reddetmiştin, kötü bir seçimdi. 
YH: Oldukça iyi bir dizideyim şu an.
KGR: Bunu duymak güzel. IPO ve o tarz şeyler hakkında konuşuyorduk. Ne kadar pay istiyorsun? (*Şirketin hisse senetlerinden bahsediyorlar)
YH: "Bana çok verin" demektense..Daha çok şöyle diyeceğim..."FNC binasına bir göz atın, o zaman anlarsınız"
KSJ: Yani binayı istediğini mi söyledi? 
KGR: Binayı onların inşa ettiğini kastetti! 
KSJ: Spesifik olarak, rakamla konuşursak CNBLUE'nun payı ne kadar olmalı? 
YH: 47%?
KSJ: 47, anlıyorum. Yani CNBLUE'nun en az %47'ye ihtiyacı var diyorsun?
YH: Evet.
KSJ: CNBLUE?
YH: Hayır, benim. 
KSJ: Oh, Jung Yonghwa-ssi, sadece sana mı? %47'nin hepsi sadece senin için mi? 
KGR: JYH-ssi, sen aklını kaçırmışsın!
YH: Bunu başka bir yerde söyleyemem, sadece şirkette (*böyle espriler yaparım); hepsi şakaydı. Herkes çok almalı. 
KSJ: O CNBLUE'nun babası diyebilirsin yani. Lütfen Bay Han'a birşeyler söyle. 
YH: IPO işlemleriyle çok meşgulsünüz... Oldukça uzun süredir çok sıkı çalıştığınızı görüyorum. 
Honki: Ben onu eğlenirken de görüyorum...
YH: Umarım aynı zamanda sağlığınıza da dikkat edersiniz. 
KSJ: Yoğun programına rağmen aradığın için teşekkür ederiz! ----
Eski bir hikaye: Başkan Han ve Jellyfish CEO'su "Be" adında bir ekip kurmayı planlamış. Ama JYP Rain'i "Bi" olarak çıkış yaptıracaklarını söyleyince vazgeçmişler.

----
Hongki Başkan Han'ın burun estetiği yaptırdığını söylüyor. Başkan Han karısının bile bundan haberi yokmuş.

----
AOA üyeleri, Başkan Han'ın FTISLAND ve CNBLUE ile yakın olduğunu ama AOA'yla aynı olmadığını söyledi. Aynı şeyi Juniel de ifade etti. 

Choa: Sadece uzun boylu ve yakışıklı çocuklarla ilgileniyorsun.

Jimin: Bizim için zor oluyor, uzun olmadığımız için bizimle ilgilenmiyor. 

Hongki: FTISLAND üyeleri uzun değil; o yüzden CNBLUE üyeleri uzun.

Dongyeon: Benim için de aynı. Uzamıyorum. 

Han Sungho hem FTISLAND'la hem de CNBLUE ile rahat olduğunu ama bunun farklı şekilde olduğunu söyledi. FTISLAND eğlenceliyken, CNBLUE güvenilirmiş.

Sunucu: Yani FTISLAND çıkmayı isteyeceğiniz, CNBLUE ise evlenmek isteyeceğiniz biri gibi.
------------


CNBLUE'nun ilk çıkışının 1 yıl ileri atılma sebebi şirketin o dönemde çok fazla borcu olmasındanmış. Bu yüzden o dönemde Japonya'ya gitmişler. 

Minhyuk 1 yıl ileri atıldığını ve debut tarihlerini bilmesine rağmen Jonghyun'un haberi yokmuş. Minhyuk, Jonghyun'un her zaman kendi dünyasında olduğunu söyledi.

Jonghyun biriyle konuşurken göz kontağı kurmazsa sonrasında hatırlamıyormuş. O yüzden bilmiyormuş.

Minhyuk onun kendi programlarını bile unuttuğunu, menajerin hatırlattığını anlatınca Jonghyun, "Bana bakarak mı söylediniz?" Başkan Han CNBLUE'nun debutu için o zamanlar arabasını bile satmış. CNBLUE'nun çıkışı sayesinde borçlardan kurtulacağını anlayınca Başkan Han ağlamış...

Jonghyun debut zamanı 58 kg.mış. Şimdiyse 75 kg. kiloya sahipmiş.  

I'm loner zamanlarında (*debut öncesi) saçı bundan 3 kat daha uzunmuş ve çünkü kestirmek için parası yokmuş.Debut öncesi Japonya zamanlarında bir gün hepsi o kadar hastaymış ki, deprem olmuş ve uyandıklarında deprem olduğunu etrafın dağınıklığından anlamışlar.

FNC öğrencilerine karşı çok katı olduğundan ve Başkan Han hep onları kontrol ettiğinden bir gün Jonghyun çok yorgunken uyur vaziyette gitar çalmış. 

VİDEOLAR:

Jonghyun'un My Love performansı: TIKLAYINIZ

Programdaki FNC sanatçılarının performansı: TIKLAYINIZ 1 + 2 

Başkan Han hit parçası "Promise" performansı: TIKLAYINIZJonghyun'un (kendini beğendiği) ağlama rolü yeteneğini göstermesi: TIKLAYINIZ

Programın ikinci kısmı haftaya yayınlanacak.

*Bu yazının tüm hakları turkishboice.com'a aittir. Siteden yazı çıkarmak veya alıntı yapmak kesinlikle yasaktır!*

İngilizce çeviri: @allkpop  / @koreaboo / @justjyh  / @91Born / @lyuublue / @ribbonchariots
Türkçe çeviri: Cage208 @TurkishBoice

0 yorum:

Yorum Gönder