İMZA KAMPANYASI

[13.10.2014/Haber~Radyo Çevirisi] BEAT Radyosu'nda DJ Yonghwa


FNC Entertainment'ın sanatçısı CNBLUE'nun lideri Jung Yonghwa, DJ oldu. 13 Ekim'de Jung Yonghwa, Beat isimli ücretsiz müzik uygulamasında bir DJ olarak yer alıp kendi resmi radyo kanalını oluşturdu. Bu radyo kanalında DJ Jung Yonghwa sadece CNBLUE şarkılarını değil aynı zamanda kendisinin sıklıkla dinlediği şarkıları da çalarak bu şarkıları seçme sebeplerini anlattı. Böylece Jung Yonghwa kendi müzik zevkini ilk kez hayranlarla doğrudan iletişim kurarak paylaşmış oldu.

Radyo tanıtımları için yayınlanan reklam filminde Yonghwa kendisi rol aldı;

Video Çeviri; 

Enerjinizi açığa çıkaran 'BEAT'!
Millet şu anda CNBLUE'dan Jung Yonghwa ile birlikte 'BEAT'i dinliyorsunuz~!
DJ Yonghwa'nın Radyo Konuşmalarının Çevirisi 

&
Seçtiği Müzikler

Selam millet, ben Jung Yonghwa. Hava gerçekten güzel, değil mi? Özellikle de müzik dinlemek için harika bir hava var. Eğer Beat aracılığıyla şu an bu yayını dinliyorsanız, siz müziği her yerde dinleyen biri olmalısınız, siz müziği gerçekten seviyor olmalısınız. Bir müzisyen olarak, müziğe aşık birisi olarak kendi seçtiğim şarkıları sizlere tanıtacağım için gerçekten çok mutluyum. Bu şarkıları seçerken, heyecanlıydım ve hepinizin bu şarkıları dinleyeceğini düşünmek eğlenceliydi. Bugün sizlere dinleteceğim müzikler benim sıklıkla dinlendiklerim. Bu şarkı listesi sadece benim dinlediğim müziğin türü hakkında değil aynı zamanda sizlere özel hayatım hakkında da bilgiler verebilir; izlediğim filmlerin, dizilerin türlerini de bulabilirsiniz. 

Şimdi, sizlerle birlikte 'Günü Sonlandıran Müziği' dinleyelim.
Müzik benim vücudumu ve zihnimi rahatlatıyor.İlk şarkı Jamie Cullum'dan 'But for Now'. Bir süre önce CNBLUE olarak Asya turunu tamamladık. Tayland, Singapur, Hong Kong, Çin, Tayvan, Malezya ve Filipinler gibi yerlerde sahne aldık. Konser bitip otele döndüğümüzde ben sıklıkla sakin müzikler dinlemeyi tercih ederim. Ne zaman böyle hissetsem, hep bu şarkıyı dinlerim. Çoğu zaman. Bu sizlerle birlikte dinlemek için seçtiğim ilk şarkı. Sesi çok güzel ve özellikle gece dinlemek için iyi bir şarkıcı. Ben kişisel olarak jazz müziği sevdiğim için şarkı listemden bu şarkıyı asla eksik etmem. Birlikte dinleyelim mi? Jamie Cullum'dan "But for Now."Jamie Cullum'dan "But for Now' ı dinlemek için; tıklayınız!

 
Sıradaki şarkı Beady Eye'dan 'The Beat Goes On'. İngiliz band Oasis, doğru, efsanevi band. Onlar benim sevdiğim bir band. Beady Eye, Oasis'in vokalisti Liam Gallagher'in kurduğu yeni bir band. Ben sıradaki şarkımız olan 'The Beat Goes On'u dinlerken kendimi İngiltere'de hissediyorum. İngiltere'de sadece bir kez bulundum ama manzara ve her şey, yağmur, yağmur geçişleri... Şarkıyı dinlemek bana bunları hatırlatıyor. Ne zaman dinlesem Londra'daymışım gibi hissediyorum. Bazen araba sürerken gece bu şarkıyı dinlediğimde aniden yollar Londra'ya dönecekmiş gibi hissediyorum. Haha. Üzgünüm. O kadar değil. Ama ne olursa olsun onlar benim gerçekten sevdiğim bir band. Tüm albüm harika, sık sık dinliyorum. Ayrıca bu albümü dinlemek bana Beatles'ı çok hatırlatıyor. Bence Beatles'ın müziği de bu İngiliz hissine sahip. Emim sizler de böyle hissedeceksiniz. O zaman, Beady Eyes'dan 'The Beat Goes On'u dinleyelim.

Beady Eyes'dan 'The Beat Goes On'u dinlemek için; tıklayınız!Sıradaki şarkı Jeff Beck'ten 'Cause We've Ended as Lovers'. Ah şarkının ismini telaffuz etmesi zor. Jeff Back 'en iyi üç gitarist'ten biri olarak bilinir. Stajerlik dönemimde sabahtan gece yarısında kadar gitar pratiği yapmaya alışmıştım. Bu benim ilk pratik yaptığım gitar solosu. Uzun ve zor bir adı olduğu gibi ilk kez bu şarkıyı pratik yapmaya başladığımda ne kadar zorlandığımı hatırlıyorum. Bu şarkının gerçekten sadece gitarla söylenebileceğini düşünmüştüm. Beni bu şekilde düşündüren ilk şarkı. Bu şarkıyı gerçekten seviyorum çünkü sanki gitar ağlıyormuş gibi hissettiriyor. Eğer gitar pratiği yapıyorsanız, bence bu şarkıyı dinlemek ve pratik yapmak size kesinlikle yardımcı olacaktır. Şimdi, hep birlikte dinleyelim. Jeff Beck, 'Cause We've Ended as Lovers'.

Jeff Back'ten 'Cause We've Ended as Lovers'ı dinlemek için; tıklayınız!Şimdi dinleyeceğimiz şarkı Ramin Djawadi'nin 'Game of Thrones'u. Telafuzum çok güzel, değil mi? Hehe. Bunun öncesinde jazz, band ve gitar sololarını sizlere tanıttım. Ama şimdi bir Amerikan dizisinin dizi müziği. 'Game of Thrones' isimli dizinin müziği. Son zamanlarda, izlediğim... şimdiye kadar çıktığı 4 sezonu da izlediğim dizi, hepsini bitirdim. Gelecek yıl 5. sezonun çıkacağını söylüyorlar. Bu diziye bayılıyorum ve resmi website'lerine girip pek çok ürün ve figür aldım. Bu müzik, dizi başlarken çalan müzik. Bunu dinlemek beni heyecanlandırıyor, sanki bir şeyler fokur fokur kaynıyor gibi hissettiriyor. Bu arada bu dizi için 19 yaş sınırı var. 19 yaşından küçük dinleyiciler, lütfen 19 yaşınıza geldiğinizde bu diziyi izleyin. Nasıl olursa olsun yine de dizi müziğini dinleyebilirsiniz. Çok güzel. Bir harita ile birlikte ortaya çıkıyor. Ah~ Tekrar izlemek istiyorum. Neyse, gerçekten güzel bir dizi. Ramin Djawadi filmler için de müzikler yazan biri. Bence onun 'Game of Thrones' müzikleri harika. Biraz zaman geçtikten sonra, zamanım olduğunda, ben de film müziği yazmayı denemek istiyorum. Hadi dinleyelim, Ramin Djawadi'nin 'Game of Thrones'u.

Ramin Djawadi'nin 'Game of Thrones'unu dinlemek için; tıklayınız.Gelecek şarkı da 'Game of Thrones'un bir şarkısı. Bu şarkı... Game of Thrones'un 4. sezonunun dizi müziği. Size hikayeyi detaylı bir şekilde anlatamam ama bir süre önce 4. sezon sona erdi. Sonunda bu şarkı çaldı. aww.. Gözyaşlarım boşandı... 5. sezonu nasıl bekleyeceğim? Şarkının ismi 'The Children'. Çocuk... Bildiğiniz gibi ben de 'Like a Child' isimli bir şarkı yazdım. Sadece çağrışım yaptı... Onlar gerçekten birbiriyle alakalı değil. Neyse müziğin kendisi çok iyi. Gerçekten güzel. Orkestra ve hepsi... Bence bir kere dinlediğinizde anlayacaksınız. Ramin Djawadi'nin bir diğer şarkısı 'The Children'! 

Ramin Djawadi'nin 'The Children'ını dinlemek için; tıklayınız.Mmm. Şimdiye kadar en sevdiğim Amerikan dizisinin müziklerini çaldım. Şimdi sırada, son zamanlarda izlediğim en unutulmaz filmin müzikleri. Evet. 'Begin Again'in film müziği. Ah sizlerin de görebileceği gibi dijital müzik listelerinde Adam Levine'in Lost Stars'ı çok iyi bir iş çıkarıyor. Hepinizin bildiği gibi Adam Levine Maroon5'ın vokalisti. Baş döndürücü bir sese sahip. Gerçekten onun gibi söylemek istiyorum ama yapamıyorum. Onun vokalleri gerçekten özel. Bu şarkıyı seçtim, çünkü film çok güzeldi ve onu izlerken çok yakın hissettim.  Bu şarkı 'Aslında müzik gördüklerimizi ve anılarımızı bize hatırlatır' gibi hissettiriyor. Adam Levine hep kendi kliplerinde yer alsa da ilk kez bir filmde rol aldı. Onun canlı performansını izlediğinizde onun mükemmel olduğunu düşüneceksiniz. Sesi müthiş ve canlı performansı daha da güzel... Nasıl olursa olsun, işte 'Begin Again' filminin müziği Adam Levine'den 'Lost Stars'!

Adam Levine'den Lost Stars'ı dinlemek için; tıklayınız.Bir kez daha 'Begin Again'in film müziklerinden biri. Bu kez şarkı kadın başrol oyuncusu Keira Knightley'in seslendirdiği 'Tell Me If You Wanna Go Home' isimli şarkı. Keira Knightley bir oyuncu ve onun bu kadar iyi şarkı söyleyebileceğine dair hiçbir fikrim yoktu. Onun sesi çok güzel.. Bu yüzden bu şarkıyı tekrarlayıp duruyorum. Bazen Han Nehri'nde bisiklet sürerim ve bisiklete ne zaman binsem bu şarkıyı dinliyorum. O çok sakin ama çok güçlü bir sese sahip gibi gözüküyor. Bu şarkı filmde, onun kurduğu band ile çatıda söylediği şarkı. 'Tell Me If You Wanna Go Home' anlamı 'Eve Gitmek İstersen Bana Söyle'. Millet, eğer eve gitmek isterseniz bana söyleyin. Sizi  hahah eve bırakacağım. hahaha Üzgünüm. Hadi dinleyelim.

Keira Knightley'den 'Tell Me If You Wanna Go Home'u dinlemek için; tıklayınız.Ah.. Bir başka 'Begin Again' şarkısı geliyor. Şimdi sadece 'Begin Again' seyreden bir adam gibi görünüyorum. Neyse.. um... Adam Levine 'Lost Stars'ı söyledi. Ama Keira Knightley... Bir süre önce tanıttığım şarkı olan 'Lost Stars' kadın versiyonu da var. Um.. O öylesine güzel bir sese sahip ki.. Tabii ki Adam Levine'ın da sesi çok güzel. Ama 'Lost Stars'ı Keira Knightley'in masum...işlenmemiş sesinden dinlemek beni tekrar Lost Stars'a aşık ediyor. Çok tatlı.. Bana 'Once' filminden 'Falling Slowly'i hatırlatıyor. Bu filmin müziklerin çalıp durmamın sebebi, onu izlerken müzisyen kimliğim hakkında beni tekrar durup düşündürmesiydi. Beni çok etkiledi. Bana ilham verdi. Onun gibi bir kız arkadaşım olmamasına rağmen... Neyse.. Hadi dinleyelim..Keira Knightley'den 'Lost Stars'.

Keira Knightley'den 'Lost Stars'ı dinlemek için; tıklayınız!Benim çok sevdiğim bir sanatçı; Bruno Mars. Kore'de bir konser vermişti ve ben ne olursa olsun oraya gitmek istemiştim. Böylece orada olabildim. Konserden önceki gece heyecandan uyuyamadım. Bruno Mars'ın şarkıları arasında, benim sizler için hazırladığım şarkı 'Show Me'. Şu andan itibaren onun birkaç şarkısını çalacağım. 'Show Me' içinse.. Ben gerçekten reggae müziği seviyorum. Reggae müziğe aşığım ve bence bu şarkıda Bruno Mars türler arasında fark olmadığını ve tüm müzik türlerini başarıyla sergileyebileceğini gösteriyor. Bu yüzden sizlere bu şarkıyı seçtim. Bruno Mars, Show Me.

Bruno Mars'tan 'Show Me'yi dinlemek için; tıklayınız!Tekrar bir Bruno Mars şarkısı. İsmi 'Treasure'. Bu şarkı Bruno Mars'ın şarkılar arasında en iyi bilineni. Herkes tarafından sevildi. Şarkı çok havalı bir hisse sahip. Bu günlerin trendi EDM. Yani EDM olmasaydı bile, Bruno Mars'ın dans müziği tonları beni araştırmaya iterdi. 'Treasure' ayrıca bana çok sevdiğim Earth, Wind & Fire'ın 'September'ını da çok hatırlatıyor. Onu dinlemek beni sanki Hawaii'deymişim gibi hissettiriyor. Hawaii'de hiç bulunmadım ama sanki oradaymışım gibi. İsmi de çok anlamlı, değil mi? 'Treasure'. Hazine. Bunun gibi bir şarkıyla dinleyenlerimle iletişim kurmak istiyorum. İşte geliyor. Bruno Mars, Treasure.

Bruno Mars'tan 'Treasure'ı dinlemek için; tıklayınız!Bruno Mars'tan son şarkı 'Gorilla'. Bruno Mars'ın Kore'de son verdiği konserde bu şarkı son şarkısıydı. 'Gorilla'... Ben bile bu şarkıyı canlı dinlediğimde albümde ilk dinlediğim zamankinden daha çok şaşırdım. Woaw!.. 'O gerçekten çok iyi, bu şarkı gerçekten mükemmel' diye düşündüm. Sahne kurulumu da çok güzeldi. Kapanış şarkısı olduğu için özellikle daha unutulmazdı. 'Gorilla'nın pek çok versiyonu var. R. Kelly ve Pharrell Williams'ın bir remix'i var. Gerçekten bu şarkıyı sizlere sunmayı istedim. Bu şarkı aracılığıyla o yavaşça romantik imajından başka bir yöne adım atıyor ve 80'lerin rock-starı havasını yansıtıyor. Tüm müzik türlerini kapsayan Bruno Mars'tan 'Gorilla'yı hep birlikte dinleyelim.

Bruno Mars'tan 'Gorilla'yı dinlemek için; tıklayınız!Ben şarkılar yazıyorum, sözlerini yazıyorum ve besteliyorum. Şarkıcı ve söz yazarlarının müziklerini dinlediğimde sıkça müzikal olarak ilham alıyorum ve 'Whoa, bu harika, kıskandım' diye de kendi kendime düşünüyorum. Üyelerimin de çok sevdiği bir şarkıcı-söz yazarı var. Bu sanatçının ismi Sam Ock. Sam Ock'ın bu şarkısını dinledikten sonra bu albümdeki bütün şarkılarını dinlediğimi hatırlıyorum. Bu şarkıyı dinlemek bana biraz Jeff Bernat'ı hatırlatıyor. Neyse o, bizim çok sevdiğimiz bir sanatçı ve bu benim çok sevdiğim bir şarkı. Sam Ock isimli bu müzisyen Koreli-Amerikalı. Çok güzel bir müzikal tınıya ve iyi anlayışa sahip. Eğer gece dinlerseniz onun sesi ve müziği sizi daha da duygusal hale getirebilir. Bu sonbaharda onun Kore'de bir müzik festivalinde sahne alacağını duydum. Gidip dinlemeniz güzel olur. Başlayalım mı, Sam Ock, 'Love'!

Sam Ock'tan 'Love'ı dinlemek için; tıklayınız!Sizlere tanıtacağım sıradaki sanatçı, benim gerçekten çok sevdiğim bir bayan sanatçı, Norah Jones.. Ben orta okuldayken Amerika'ya gitmiştim. Onu ilk o zaman tanımıştım. Norah Jones'un şarkıları arasından 'New York City' isimli şarkıyı çalacağım. Geçen kış New York'a gittim. Çok soğuktu. Çok soğuktu ve çok kar yağıyordu. Gözlerim ve kulaklarım donmuştu, çok üşüdüğümü hatırlıyorum. İçeride bir ısıtıcının yanında duruyordum. O zaman Norah Jones'tan bu şarkıyı dinlemiştim. 'New York City'.  Bunu yazan ve yapımcısı olan kişi Peter Malick. Bir süre önce onun stüdyosuna gittim. Gerçekten konforlu ve küçük bir yer. Küçük olmasına rağmen o, bütün kayıtlarını orada yapıyor. O zaman süresince çok şey öğrendim. Sevdiğim sanatçı Norah Jones ve Yapımcı Peter Malick'ten 'New York City'. Umarım New York'u hissedebilirsiniz.

Norah Jones'tan 'New York City'i dinlemek için; tıklayınız!

~~~~Yonghwa'nın çeşitli müzik türlerinden oluşan şarkı listesi hayranlar tarafından tutkuyla karşılandı ve göz kırpıp açaa kadar 10.000'den fazla takipçiye ulaştı.  Beatpacking şirketinden bir görevli, kullanıcıların Jung Yonghwa üzerindeki etkisinin yüksek seviyelerde olduğunu açıkladı. DJ Jung Yonghwa'nın kanalı 56 dakika boyunca çok ortalamanın çok üzerinde bir performanstı. 13 Ekim'de başlayan ilk bölümle birlikte Jung Yonghwa her 2-3 haftada bir yeni bölüm yayınlayacak ve çeşitli müzikleri tanıtmaya devam edecek.

*Bu yazının tüm hakları turkishboice.com'a aittir. Siteden yazı çıkarmak veya alıntı yapmak kesinlikle yasaktır!*
SoundCloud: hei-ch
Çeviri: mcnbl

0 yorum:

Yorum Gönder