İMZA KAMPANYASI

[04.11.2014/Radyo Çevirisi] BEAT Radyosu'nda DJ Yonghwa - 2
Selam, ben duygusal DJ, CNBLUE'dan Jung Yonghwa.

Geçen bölümde sizlere tanıtımını yaptığım 'hayatımın müziği'ni beğendiğiniz mi? Belki de onlar çok objektif seçimlerdi? Çok fazla Bruno Mars ve Game of Thrones ve benzeri. Ama... Onlar gerçekten beğendiğim şarkılar olduğu için, o şarkıları dinlerken sizlerin de keyif almış olduğunuza inanıyorum.  Bu kez daha dinlendirici müzikler seçtim. Bence siz de onları çok seveceksiniz. İşte eve dönerken, konser veya programımın olduğu zor geçen bir günün ardından otelde veya bir şarkı yazarken mola vermek istediğim anlarda dinlerken iyi giden bir müzik listesi. İlk şarkı geçen kez sizlere tanıttığım sanatçı Norah Jones'tan 'Don't Know Why'
Norah Jones'tan 'Don't Know Why'ı dinlemek için; tıklayınız!


Bazen romantik bir ilişkimin olmasını istediğim veya 'Ka~ sonbahar geldi' diye hissettiğim zamanlarda dinlemenin güzel olduğu bir şarkı hazırladım. Jeff Bernat'dan 'Call You Mine'. Kore'de zaten çok sevilen bir şarkı. Sürekli tekrarlayan bir melodi olduğu için, neredeyse 'Call you mine, you're mine' diyerek sizi büyüsü altına alıyor.  Yalnız hissettiğinizde bir teselli oluyor. Bu şarkı Jeff Bernat'ın ve onun ritmik akımının yumuşak müzikal tınısı ile dolu.  Haydi birlikte dinleyelim. Jeff Bernat'tan 'Call You Mine'

Jeff Bernat'tan 'Call You Mine'ı dinlemek için; tıklayınız!


Bu kez sizlere tanıtacağım şarkı Sam Smith'ten 'Stay with Me'. Sam Smith için, bence o bugünlerde gerçekten zirvede olan bir sanatçı. Çok hoş bir ses tonuna sahip. Bana Adele'i hatırlan erkek bir vokal. Bu şarkı 'Stay with Me' Sam Smith'in şarkıları arasında benim favori şarkım. Bana sizleri ve çevremde olan insanları hatırlatıyor. Sizlerle geçirdiğim zamanlardaki anılarımı aklıma getiriyor. Umarım sizler de bu şarkıyı dinlerken, çevrenizdeki insanlar hakkında düşünürsünüz. Birlikte dinleyelim mi? Sam Smith'ten 'Stay with Me'

Sam Smith'ten 'Stay with Me'yi dinlemek için; tıklayınız!


Sırada, Sam Smith'in eşlik ettiği Naughty Boy'dan 'La la la' var. Bu şarkıyı ilk kez bir yere yürürken duymuştum. Çok akılda kalıcı. "Lala lalalalalala lalalalala" diye devam eden kısım çok hoş. Bu şarkıyı uzun bir süre sürekli dinlediğimi hatırlıyorum. Sizler de 'Bu ne? Oh, bu garip. Bu ne?' gibi hissedebilirsiniz. İşte bu yüzden size bu şarkıyı gerçekten tanıtmak istedim. Bence şarkıyı dinledikten sonra o kısmı bir süre siz de söyleyebilirsiniz.  Bizim de 'Lalala' isimli bir şarkımız var. Ama bundan tamamen farklı bir türe sahip. Çok farklı ama aynı isimli. Hadi bir dinleyelim bakalım. Naughty Boy, "La la la"

Naughty Boy'dan "La la la"yı dinlemek için, tıklayınız!


Hava bugünlerde giderek soğuyor. '3 Silahşörler' isimli bir tarihi dizi çekiyorum. Çekimler başladığında yazın çok sıcaktı ama şimdi bazen çok soğuk oluyor. Çok soğuk ve dondurucu. Gece yarısı film çekiminin ardından, programımı tamamladığımda, eve giderken arabanın içinden gökyüzüne bakıyorum. Gökyüzüne bakarken.. Bugünlerde sık sık gökyüzüne bakıyorum, ha~ Neden olduğunu bilmiyorum ama gökyüzüne çok bakarım. 
Norah Jones'ın eşlik ettiği Foo Fighters'ın 'Virginia Moon'u. Evet, Norah Jones'u çok seviyorum. Bence geceleri onu dinlemek çok güzel. Bu şarkıyı dinlerken ve Ay'a bakarken, tıpkı şarkının adındaki gibi, bu sizi rahatlatır ve zamanın nasıl geçtiğinin farkına varmanızı sağlar. Sizi duygusal bir moda sokabilir. Haydi dinleyelim. Foo Fighters'ın 'Virginia Moon'u.

Foo Fighters'ın 'Virginia Moon'unu dinlemek için, tıklayınız!Bir süre önce Kore'de konser veren sanatçı olan John Legend'in "Ordinary People"ını sizler için hazırladım. Belki benim seslendirmemi itici bulabilirsiniz, işte, John Efsanesi (Korece 'efsane' kelimesini kullanıyor). John Efsanesi'nden sizlere Ordinary People'ı hazırladım. Pek çok hit şarkısı olan ve çeşitli Grammy ödülleri kazanmış mükemmel bir sanatçı. İnsanı, 'pianonun önündeyken en iyisi o' diye düşündüren birisi. Ses tonu çok güzel. Sözleri çok havalı. Ordinary People, 'bizler sadece sıradan insanlar olduğumuz için endişelenmeyelim ve olduğu gibi ağırdan alalım' Ben bu tarz şarkı sözlerini seviyorum. Ne zaman bu şekilde hissetsem bu şarkıyı dinlerim. John Legend'dan 'Ordinary People'.

John Legend'dan 'Ordinary People'ı dinlemek için, tıklayınız!


Bir süre önce sizlere Norah Jones'tan 'New York City' şarkısını tanıtırken, kendimi Amerika'da gibi hissettiğimden bahsetmiştim. O zamanlar Amerika'ya çok fazla kar yağmıştı. Kahvaltıdan sonra kara basmak için dışarı çıktım, çünkü ben Busan'lı olduğum için kar yağışını pek sık görmem. Henüz basılmamış kara adım attım ve keyfini çıkardım. O sırada büyük bir arabadan bu şarkı çalındı. Justin Timberlake'in eşlik ettiği Jay-Z'nin 'Holly Grail'i. Bunu dinlemek beni, 'Woaw bu gerçek Amerika!' diye düşündürdü. Ben hip-hop sanatçısı Jay-Z'yi çok severim, aynı şekilde Justin Timberlake'i de. Bu iki sanatçı 'Suit and Tie' gibi şarkılarda sık sık bir araya geliyorlar. Ses tonları harika bir uyum yaratıyor. Sizlere şimdiye kadar bandleri, jazz müziği ve film müziklerini tanıttım. Ayrıca favori hip hop şarkılarımı da tanıtmak istiyorum. Jay-Z'den 'Holly Grail'.

Jay-Z'den Holly Grail'i dinlemek için, tıklayınız!


Geçmişte Japonya'da, Linkin Park konserinin açılışında sahne almıştık. Linkin Park çook uzun zamandan beri gerçekten sevdiğim bir sanatçı. İlk dinlediğim şarkıları 'In the End'di ama konserlerinde 'The Catalyst'i dinlediğimde bu benim onların ne kadar harika olduklarını ve bir 'band' olduklarına anlamamı sağlayan şarkı oldu. Bu şarkı, oldukça şiddetli bir şekilde elektronik sound ile birleştirilmiş. Tüm üyelerin birlikte şarkıyı söyledikleri bir kısım var. Sound'u çok baskın ve erkeksi. Hadi Linkin Park'ın 'The Catalyst'ini dinleyelim.

Linkin Park'ın 'The Catalyst'ini dinlemek için; tıklayınız!

Dizi veya film izlerken, sıklıkla karakterler saçlarını yaparlarken veya tıraş olurlarken müziği açarlar ve dans ederler. Ben ne zaman dışarı çıkmak için hazırlansam veya duş alsam ne olduğu hiç fark etmeden daima müzik dinlerim. Günümün bu şekilde daha taze bir şekilde başlayacağnı düşündüğümden hep böyle yaparım. Uyandığımda ve tembel hissettiğimde, şimdi tanıtacağım bu şarkı beni harekete geçiren en iyi şarkı. Estelle'den 'Do My Thing'. Hâlâ uykuluyken bu şarkıyı dinlemek beni ferahlatıyor ve günüme canlılık katıyor. Gerçekten bu şarkıyı sizlere tanıtmak istiyorum. Bir dinleyelim. Estelle'den 'Do My Thing'.

Estelle'den 'Do My Thing'i dinlemek için; tıklayınız!


Bu kez sizlere tanıtacağım şarkı, işten çıkıp eve döndüğümde, kendi kendime koltuğuma veya yatağıma uzanıp, pencere açıkken dinlediğim bir şarkı. Amy Winehouse'un eşliğinde Nas'ın 'Cherry Wine'ı. Nas'ı gerçekten seviyorum ve Amy Winehouse'u da çok seviyorum. Bu yumuşak şarkıyı dinlerken, günün nasıl geçtiğini düşünüyorum, yarın neler yapacağımı düşünüyorum, ondan sonraki gün neler yapacağımı merak ediyorum. Bu şarkıyı dinlerken düşüncelerimi düzene sokuyorum. Günün bitişi hissi verdiğini de söyleyebilir miyim? Bu şarkıyı gerçekten sevdiğim için sizlere tanıtmak istedim. Ve son şarkı oldu bile. Burada bitirmek üzücü, iyi bir iş çıkardığımdan emin olmasam da.  Eğer başka bir fırsat olursa DJ Yong sizlerin hoşuna gidebilecek müzikle geri dönecek. Umarım gününüzü güzel bir şekilde sonlandırırsınız ve yarın için de fighting! Nas'dan 'Cherry Wine'.
Nas'dan 'Cherry Wine'ı dinlemek için; tıklayınız!


*Bu yazının tüm hakları turkishboice.com'a aittir. Siteden yazı çıkarmak veya alıntı yapmak kesinlikle yasaktır!*
SoundCloud: hei-ch
Çeviri: mcnbl


0 yorum:

Yorum Gönder