İMZA KAMPANYASI

[21.11.2014/Radyo Çevirisi] BEAT Radyosu'nda DJ Yonghwa - 3Merhaba Beat dinleyenleri, ben Yonghwa. Sizlere önerdiğim müzikleri beğendiniz mi? Bu hafta yine çeşitli seçimler yaptım. Biz bir band olduğumuz için, grup üyelerim ve ben band müziğini dinlemeye bağımlıyız. Bugünün konusu; 'Tamamen Yonghwa'nın tarzı müzik'. Benim sevdiğim müziği, 'Yonghwa'nın seçimlerini', dinlerken, "Ah~ CNBLUE bu tarz müzikleri dinleyen bir band, Ah~ demek Yonghwa müzik yapmaya böyle başladı!" diye düşünmeniz, hayal etmeniz harika olurdu.Sizlere ilk tanıtacağım müzik Limp Bizkit'ten 'Ready to Go'. Onlar, 90'ların sonunda pimp rock tarzını başlatan band. Güçlü ritmleri, rap elementleri ile birleştirerek çok büyük ölçüde popüler oldular. Bir süre önce, Kore'ye gelmişlerdi. Ben onların konserine gittiğim için, bu akşam müzik listemde onların bir şarkısı olan 'Ready and Go'yu tanıtmak istedim. Bu şarkı 19 yaşın altındakiler için sınırlandırılmış olsa da band tarafından güçlü bir canlı performans ile sergilendi. Bununla da kalmayıp, benim gerçekten sevdiğim bir hip-hop sanatçısı olan Lil Wayne ve onun da katılmasının etkisi bu mükemmel şarkıyı daha da iyi bir hale getirdi. Konserlerinde rastgele Koreli hayranlar seçtiler ve bu şarkıyı birlikte söylediler. Kalabalıkla iletişimleri çok etkileyiciydi. Bir gün, eğer mümkün olursa ben de bizim konserlerimizde bunu denemek istiyorum. Kesinlikle yapmak istiyorum. Haydi dinleyelim, Limp Bizkit'ten 'Ready to Go'!

Limp Bizkit'ten 'Ready to Go'yu dinlemek için;tıklayınız!Geçmiş bölümlerde size Oasis'in Liam Gallagher'in vokalist olduğu bir band olan Beady Eye'ı tanıtmıştım. Bu kez yine Beady Eye'dan bir şarkı seçtim. İsmi 'Beatles and Stones' ve ben şarkının ismini görür görmez, he~men büyülendim. O alandaki diğer bandler gibi, burada da ayırt edici Manchester sound'unu kolayca hissedebilirsiniz. Ayrıca şarkı, günümüzde tekrar popüler hale gelen bazı retro elementleri de içeriyor. Ne yazık ki, Beady Eye bir süre önce dağıldı. Bu öylesine kötü bir haber ki.. Ama ben inanıyorum ve umuyorum ki, onlar bir gün harika bir müzikle geri dönecekler. O zaman hadi, Beady Eye'dan 'Beatles and Stones'u dinleyelim!

Beady Eye'dan 'Beatles and Stones'u dinlemek için; tıklayınız!Bu kez, bugünlerde en iyi bilinen İngiliz band'i Kasabian'ın bir şarkısını seçtim. 'Fire' belki de Kasabian'ı en iyi temsil eden şarkı. Eski rock n' roll havasına sahip ama çok modern ve tarz bir şekilde yazılmış baştan çıkarıcı bir şarkı. Kulaklarınızı yakalayan bir de kancası var. Bir keresinde bu şarkıyı dinliyordum ve dinlerken 24 saat boyunca bu şarkıyı söyleyip durmuştum. hehe. Onlar bu yıl (Kore'de) bir yaz müzik festivalinde sahne aldılar ama biz çok meşgul olduğumuz için kaçırdık. Çok üzüldüm. Onlar, eğer tekrar buraya gelirlerse yakından izlemekten mutluluk duyacağım sanatçılar. Hadi hep birlikte Kasabian'dan 'Fire'ı dinleyelim.

Kasabian'dan Fire'ı dinlemek için; tıklayınız!Sıradaki şarkı, MGMT'den 'Kids'. Onlar benim ger-çek-ten çok sevdiğim sanatçılar. MGMT'nin en iyi bilinen şarkısı 'Kids'i sizlere tanıtmak istiyorum. Eminim, şarkı başlar başlamaz, 'Oh-ben bu şarkıyı biliyorum' diye düşüneceksiniz. O kadar meşhurdu. Ana temanın benzersiz melodisi sayesinde, dinledikten sonra şarkının tadı kulaklarınızda kalacak. Bir süre önce birden bire aklıma geldi ve bu yüzden sık sık dinliyorum. Bu şarkı aynı zamanda bir futbol oyununun tema şarkısıydı. Pek çok sanatçı bu şarkının remixlerini yaptı ve ben, kişisel olarak Soulwax'ın yaptığı remix'i seviyorum. MGMT'nin 'Kids'ini dinledikten sonra lütfen Soulwax'ın yaptığı remix'i de bir dinleyin. Şimdi dinleyelim mi? MGMT'den 'Kids'!

MGMT'den 'Kids'i dinlemek için; tıklayınız!
Soulwax'ın 'Kids' remix'ini dinlemek için; tıklayınız!Bu kez, sizlere Helloween'ın 'A Tale That Wasn't Right'ını tanıtmak istiyorum. Söyleyişim harika, değil mi? Helloween benim orta okul yıllarımda düşkün olduğum bir sanatçı. Onun şarkıları arasında, en sevdiğim şarkı, yalnızca bunu dinleyerek tamamen kendimi kaptırdığım şarkı 'A Tale That Wasn't Right'. Eminim sizler de tamamen CNBLUE'nun şarkılarıyla ilgileniyorsunuz, değil mi? Hehe. Daha çok, daha sıkı çalışacağım böylelikle bizim şarkılarımızdan kendinizi alamayacaksınız. Neyse, Helloween'ın pek çok albümü ve şarkısı olmasına rağmen ben en çok bu şarkıyı seviyorum. Hatırlıyorum da bu şarkıyı karaokede iyi bir şekilde söyleyebilmek için çok uğraşmıştım. Arkadaşlarım bana sorarlardı, 'Neden bu şarkıyı söyleyip duruyorsun?' Sonunda, çok da iyi söyleyebildiğimi düşünmüyorum. Kendi dünyamda, o zamanlar bu şarkıya çalışmak için nasıl da kendimi kaptırdığımı hatırlıyorum. Herkesin dinlemesini istiyorum.. Helloween'dan 'A Tale That Wasn't Right'.

Helloween'dan 'A Tale That Wasn't Right'ı dinlemek için; tıklayınız!Şimdi, sıradaki şarkı olarak sizlere Linkin Park'ın 'In the End'ini tanıtacağım. Orta okuldaki ilk yılımı bitirdiğimde, 1. ve 2. yılın arasında o zamanda çok kısa olarak Amerika'yı ziyarete gitmiştim. O zaman, Linkin Park'ın 'In the End'ini ilk kez dinlemiştim ve bu benim için tamamiyle bir şoktu. Ah, elektronik sound'un iyi bir şekilde hard rock müzikle birleştirilmesi, ek olarak öylesine mükemmel bir rap ve bunların hepsinin bir şarkıda olması gerçeği benim için çok şaşırtıcıydı. Bu sanatçılar ve onların müziği beni büyüledi. Linkin Park, benim odama posterlerini astığım ilk sanatçıydı. Bir kaç yıl önce Japonya'da Linkin Park'ın konser açılışında sahne aldık. Ah.. çok duygulu bir andı. Çok etkilenmiştim. Düşündüm ki sizlerle tanışma deneyimi, bu belki de en değerli an. Haydi dinleyelim. Linkin Park'tan 'In the End'.

Linkin Park'dan 'In the End'i dinlemek için;tıklayınız!Beni, Jung Yonghwa'yı tanıyanlar, muhtemelen merak ediyorlardır, 'Neden Beat'de bu sanatçıyı tanıtmıyor?' O, Bon Jovi. Onlar beni rock band'i dünyasına sokan band. Onlar beni rock bandlerinin cazibesine aşık eden band. Gerçekten onları tanıtmak için yetecek söz yok, gerçekten yok. En çok onlar gibi olmak istediğim band. Bazı nedenlerden dolayı bu şarkıyı bu gün dinlerken sizlere de tanıtmak istedim. Evet, Bon Jovi'den 'You Give Love a Bad Name'. Lise dönemimdeki band günlerimde bu şarkıyı söylemek için çok sıkı pratik yapmıştım ama benden büyük sınıftakiler bana mezun olmaları gerektiğini söyleyerek bu şarkıyı söylememe izin vermediler. Bazı günler gerçekten ben bu şarkıyı söylerken pek çok insan dinlesin istiyorum. Hmmm.. Hadi Bon Jovi'den 'You Give Love a Bad Name'i dinleyelim.

Bon Jovi'den 'You Give Love a Bad Name'i dinlemek için; tıklayınız!Bu kez sizlere tanıtacağım sanatçı Skrillex ve şarkısı 'Bangarang'. Ben elektronik müzik dinlemekten keyif alıyorum; bir ara dubstep diye adlandırılan türe gerçekten düşkündüm. Sizler de Skrillex için, bugünlerde gerçekten çok dikkat çeken EDM'in (Elektronik-dans Müziği) en popüler alt türü olan dubstep'in imparatoru diyebilirsiniz. Rock müziğine benzer elementlere sahip ve dinlediğinizde çok canlandırıcı ve neşelendirici bir sound. Bir dinleyelim; Skrillex'den 'Bangarang'.

Skrillex'den 'Bangarang' dinlemek için; tıklayınız!Bir süre önce dizimiz 3 Silahşörler sona erdi. 3 Silahşörler çekimleri sırasında çok yakınlaştığım birinin, Yang Donggeun'ın, YDG hyung'un müziğini sizlere tanıtmak istiyorum. Donggeun hyung'un büyük hayranıyım. YDG hyung'un müzikleri arasında bu şarkı benim favorim. "Cheongchun (靑春Youth)". Onu dinlemeye başladığım zamanki anılarımı hatırlatıyor. Sanırım bu şarkıya, şarkının düşüncesiyle çok fazla bağ kurduğum için bağlandım. Tüm sözleri bile ezbere bilebilirim. Sizlerin de bunu dinlemenizi istiyorum. Bir gün Donggeyn hyung ile kesinlikle birlikte çalışmak istiyorum. Hadi YDG'den 'Cheongchun'u dinleyelim!

YDG'den Cheongchun'u dinlemek için;tıklayınızSon şarkı olarak, bu bölümü de bitirmek için sizlere bir şarkı hazırladım. Aslında bu şarkı benim bestem olan 'One Time'. 'One Time benim ger-çek-ten sevdiğim bir şarkı, ben yazmış olmama rağmen her zaman kalp atışlarımı hızlandıran bir şarkı. Benim için bu tarz bir şarkı. Bu şarkı aynı zamanda beyzbol oyuncusu Ryu Hyunjin'in de en sevdiği şarkı haline geldi. Ona hediye etmek için şarkıyı yeniden aranje etmek ve sözleri yeniden yazarak ismini 'Ryu Can Do It' olarak adlandırmak bir onurdu. Ayrıca Dodger Stadyumu'nda Kore Milli Marşı'nı söyleme şansım oldu. Bir gün önce orada oyunu izlemeye gitmiştim. Ryu Hyunjin sahaya geldiğinde, tüm LA Dodger Stadyumu boyunca 'Ryu Can Do It' çalındı. Öylesine duygusal ve içinizi ısıtan bir andı ki..

'Ryu Can Do It' için sözleri yeniden yazdığım zaman, 'One Time' için sözleri ilk yazdığım zamankinden farklı ilhamlar ve hisler içerdi. Bence böyle doyurucu duygular, benim müzikten ayrılmamı imkansız kılıyor. Benim şarkım olmasına rağmen, bana sıklıkla, günler boyunca ve bazı çeşitli nedenler için ilham verir. 

Bu şarkıyla birlikte, bu bölümü tamamlayacağım. Müzik dinlediğim ve müzik yaptığım için, esin aldığım şeylerin ve anılarımın çoğu benim müzik zevkimi geliştirmiş gibi gözüküyor. Her şeye rağmen, ben her zaman farklı müziklere ve müzikal deneyimlere açığım.; ben, sonuçta hâlâ gelişme sürecindeyim. Millet, yakında görüşürüz! İşte CNBLUE'nun 'Ryu Can Do It'i~! 
Bye,byee~~!

CNBLUE'dan 'Ryu Can Do It'i dinlemek için; tıklayınız!

***

Önceki bölümlerin çevirilerini görmek için;
1 - 2

*Bu yazının tüm hakları turkishboice.com'a aittir. Siteden yazı çıkarmak veya alıntı yapmak kesinlikle yasaktır!*
Photo Cr: as tagged
SoundCloud: hei-ch
Çeviri: mcnbl


0 yorum:

Yorum Gönder