İMZA KAMPANYASI

Yong Hwa'nın Müzikal Yetenekleri Düet Yaptığı Sanatçılar Tarafından Takdir Kazandı


CNBLUE'dan Yong Hwa, solo albümü için düet yaptığı sanatçılar tarafından övgüler kazandı. Yong Hwa'nın YDG (Gerçek adı Yang Dong Geun), Verbal Jint ve Yoon Do Hyun ile düet yapacağı 7, 11 ve 12 Ocak'da açıklandı. Üçü de onunla çalışırken edindikleri düşüncelerini paylaştılar.

Yong Hwa yenilerde yayınlanan ve Çin müzik listelerini kasıp kavuran Mileage single'ında YDG ile düet yaptı. YDG, Yong Hwa'nın yazdığı örnek bir şarkıyı görür görmez onunla düet yapmak istediğini bizlerle paylaşırken Yong Hwa ile birlikte çalıştığında çok çabuk bir uyum yakalamalarıyla da övündü. "Tüm dünyada hayranları olan biriyle çalıştığım için minnettarım ayrıca çok eğlendim" diyen YDG "Yong Hwa'nın tüm müzik türlerini yapabilen bir müzisyen olduğunu düşünüyorum" diye görüşlerine devam etti.

Verbal Jint, Yong Hwa ile birlikte oluşturdukları şarkı için "Hip-hop dışında bestelediğim ikinci şarkı buydu ve bu yeni idda için çok heyecanlıyım" dedi. Aynı zamanda şarkının adının arkasındaki hikayeden bahseden Verbal Jint "İsmi Wongiok olan, bizim gibi yorgun ve bezgin olmaya alışkın insanları konu alan bir şarkı tasarladım. Yong Hwa bunu duyduğunda çok heyecanlandı ve şarkıyı hemen oracıkta aldı" dedi. 

Verbal Jint aynı zamanda iki sanatçının ortak çalışmasındaki gelişmeler hakkındaki düşüncelerini de paylaştı. "Ben ritmi aldım, bir kıtayı ve nakaratı yazıp Jung Yong Hwa'ya verdim. O rahatlıkla ikinci kıtayı yazdı ve birlikte çalışmaktan gerçekten büyük bir zevk aldım. Şarkının kaydedildiği gün stüdyodaydık ve Yong Hwa sorunsuz bir şekilde nakarat kısmına eklemede bulundu. Melodiyi ben yapmış olmama rağmen bunu hiç düşünmemiştim. Onu bunu yaparken izlediğimde Yong Hwa genç ve nasıl müzik yapılacağını bilen bir adam diye düşündüm."

Yong Hwa ve Yoon Do Hyun, YB ve CNBLUE bandlerinin lider vokalistleri olarak Kore rock dünyasını temsil ederken ast üst ilişkisine sahipler. Bu, Yoon Do Hyun'un paylaştığı yorumunda da karşımıza çıkıyor. "Her zaman CNBLUE'nun gerçek bir band olarak gelişmesini istedim. Sunbaesi olarak yardım edersem iyi olur diye düşündüm bu yüzden birlikte çalışmak istedim"

Yoon Do Hyun, Yong Hwa'yı överken galeyana geldi. "Önceden hep Yong Hwa'nın müzikten hoşlanan ve bu konuda tutkusu olan biri olduğunu düşünmüştüm. Onun bıkmadan usanmadan çalıştığını ve hayallerine ulaşmak için koştuğunu gördüğümde çok etkilendim." Aynı zamanda birlikte çalıştıkları şarkı için alışılmışın dışında bir istekte bulundu. "Cruel Memories üzerinde çalışırken Yong Hwa ve herhangi bir Koreli erkeğin karaokeye gidip birbirlerinin yüzlerine bakarak ciğerleri yettiğince bu şarkıyı düet yapmaları hakkında bir tutku inşa etmek istediğimizden bahsettik."

YDG, Verbal Jint ve Yoon Do Hyun dışında Yong Hwa ile düet yapacak 4. isim 13 Ocak'ta açıklanacak. (A.N/ Tayvan temelli Singapurlu bir söz yazarı, sanatçı ve oyuncu olan JJ Lin Yong Hwa ile düet yapacak dördüncü isim olarak açıklandı) Tüm şarkıları içeren albüm 20 Ocak'ta yayınlanacak ve Yong Hwa solo kariyeri için promosyonları yapmaya başlayacak.

*Bu yazının tüm hakları turkishboice.com'a aittir. Siteden yazı çıkarmak veya alıntı yapmak kesinlikle yasaktır!*

Kaynak: Soompi
Çeviri: unDineee0 yorum:

Yorum Gönder