İMZA KAMPANYASI

Yonghwa Aşk Şarkılarını Dizilerden Esinlenerek Yazıyor


Yonghwa Ilgan Sports'a ilk solo albümü "One Fine Day" hakkında konuşurken, albümdeki aşk şarkılarının kendi deneyimlerini yansıtıp yansıtmadığını cevapladı. Güldü ve röportaj yapan kişiyi genellikle esin almak için dizi izlediğini söyleyerek bilgilendirdi.

CNBLUE'nun solisti ve oyuncu Yonghwa "Genellikle şarkılarıma kendi hikayelerimi koyuyorum" dedi ve ekledi; "Ama bunu düşündüğünüzde CNBLUE'nun albümlerindeki şarkıları da içeren her yıl 20 şarkı yazmak için her ay 3 kişiyle çıkmam gerekirdi. Aksi halde hikayelerin dışında kalırdım. Bunun yerine ne zaman fikir sahibi olmak istesem TV dizileri ve filmlerdeki deneyimleri kullanıyorum."

Hangi dizileri izlediğini veya hangilerinin onun favorileri olduğunu söylemedi ama daha önce Jang Dong Gun, Won Bin ve Takuya Kimura'nın hayranı olduğunu belirtmişti. "Gentleman's Dignity"de konuk oyuncu olarak yer aldığında Jang Dong Gun ile çalışmıştı. Hayranlar ayrıca Jung Yonghwa'yı 
"You're Beautiful," "Heartstrings," "Future's Choice" ve "The Three Musketeers" dizilerindeki rollerinden de tanıyabilir.

Fakat dizilerdeki aşk hikayelerini esin almak için kullandığı kadar, onları gerçek bir ilişkide rehber olarak kullanmıyor. Son Cosmopolitan röportajında "Ben arkadaş canlısıyım ama dizilerdeki karakterler gibi birinden hoşlandığımda sessiz kalacak türde biri değilim" dedi. 

Yeni albümü ona daha çok duygusal şarkı söyleme şansı verdi. Bunu iki yıldır planlıyordu ve farklı bir şeyler denemeyi istiyordu.

"CNBLUE'dan ayrılıyorum demiyorum; sadece yeni bir şeyler deneme istiyorum. Açıkçası 2 yıl önce, bir dönem daha ağır rock müzik deneyip denememeyi merak ettim, ama aynı dönem daha kolay dinlene daha sakin ve yumuşak müziklerden hoşlanmaya başladım. Ardından duygusal şarkılardan hoşlandığımı fark ettim" diyor. CNBLUE albümlerinden farklı bir albüm yapmak için denediği yollardan biri de Yoon Do Hyun ve rapçi Verbal Jint gibi müzisyenlerle düetler yapmasıydı.

10 şarkının hepsini kendi yazdığı için onları 'çocukları' gibi görüyor. "Onlardan %100 tatmin oldum, bence değiştirilmesi, düzeltilmesi gereken hiçbir yer yok. Mükemmel oldular." dedi. 

Bir sonraki solo albümünde Ailee veya IU gibi bayan sanatçılar ile düet yapabilir. IU'nun dizileri onun favori dizileri arasında olabilir mi?

*Bu yazının tüm hakları turkishboice.com'a aittir. Siteden yazı çıkarmak veya alıntı yapmak yasaktır.*

Kaynak:kdramastars
Çeviri: mcnbl@TurkishBoice

0 yorum:

Yorum Gönder