İMZA KAMPANYASI

Jung Yong Hwa Solo Albümü İçin 'Mükemmel' Tanımını Kullandı


CNBLUE üyesi Jung Yong-Hwa'nın ilk solo albümü olmasına rağmen yıldız, yeni işi hakkında kendinden emin hissediyor. 

Yong Hwa, 10 şarkıyı yazdı ve band ile yaptığı kayıtlardan farkını ortaya koymak için rockçı Yoon Do-hyun ve rapçi Verbal Jint dahil olmak üzere çeşitli müzisyenlerle iş birliği yaptı. 

Geçtiğimiz günlerde Korea JoongAng Daily'ye katılım gösteren Jung, Ilgan Sports'a verdiği röportajda ''10 şarkı da benim çocuğum gibi ve onlardan yüzde yüz memnunum.'' dedi. 

''Değiştirilecek bir şey olduğunu düşünmüyorum. Bence mükemmel.''

Yeni albümün yayınlanmasından bir gün önce salı gününde gerçekleştirdiği showcase sırasında, albüm ile yapabileceğinin en iyisini göstermek istediğini söyledi. 

''Sanırım, böyle şarkılar yapabileceğimi ve ayrıca böyle şarkılar söyleyebileceğimi göstermek istedim.'' ifadesinde bulundu. 

Soru: CNBLUE ile yayınladığın albümler ve solo albümün arasındaki fark nedir? 
Sahip olduğum rengi değiştirmeye çalışmadım çünkü solo albümü grubunkinden farklı yapmak için bir anda değiştiremem/kopamam. Ama diğer müzisyenlerle iş birliği yaparak farklı renkler ekleyip kendi yaptığım işin farkını ortaya koymaya çalıştım.

Soru: Solo performansın için sahnede bir enstrüman çalacak mısın?
Bu yaptığım farklılıklardan biriydi. CNBLUE üyesi olarak, sahnede daima enstrüman ile durdum bu yüzden bu kez görsel olarak bir farklılık olacağını düşündüm.

Soru: Albüme farklı tarzlarda şarkılar koymanın bir sebebi var mı?
İki yıldan fazla bir zamandır albüm yapmayı planlıyordum ve gerçekten bunun için çalışmalara başlayalı bir yıl oldu. CNBLUE'dan çekildiğimi/çıktığımı söylemiyorum ben yalnızca farklı bir şeyler denemek istedim. Doğrusu, iki yıl önce daha ağır bir rock müziği denemeli miyim denememeli miyim diye düşünüyordum, ama belli bir noktada, kulağa hoş gelen sakin ve yumuşak müzikler yapmaya başladım. Sonra duygusal şarkılardan hoşlandığımı anladım.

Soru: Çoğu şarkı aşk hikayesi barındırıyor. Kendi deneyimlerini yansıttın mı?
Genelde şarkılarıma kendi hikayelerimi koyarım. Ama bunu düşündüğünüzde, CNBLUE albümlerini de katarak her yıl 20'ye yakın şarkı yapmak için bir ayda 3 kişi ile sevgili olmam gerekir. Aksi takdirde bizim hikayemiz olmaz. (Güler) Bunun yerine aklımda fikirler olmadığı zamanlarda TV dizileri ve filmlerindeki deneyimlerden yararlanırım. 

Soru: Bu albümü meydana getirirken çok zor zamanlar geçirdiğine dair söylentiler mevcut. Ne gibi şeylerdi bunlar?
Bir çöküş döneminden geçtim. Herkesin bana söylediği her şeyin bir yalan olduğunu hissettim  ve yaptığım şeyi neden yaptığımı çözemedim.  Tek başıma çok fazla şarap içtim. Her şey hakkında çok negatiftim ve etrafımdakilerin endişeli ''İyi misin?'' türünde cümleleri sinirlerimi daha çok artırıyordu. Ama, neyseki, hissettiğim duyguların albümüme iyi bir şekilde yansıdığını düşünüyorum.

Soru: Çalışmak istediğin başka sanatçılar var mı?
Kadın sanatçılarla çalışmadım bu yüzden mümkünse gelecek sefere düet yapmak istiyorum. IU ve Ailee'yi beğeniyorum. (ses olarak) Ayrıca şarkıcı Jung Sunwoo'yu söyleyebilirim çünkü onun sesi çok etkileyici. 

*Bu yazının tüm hakları turkishboice.com'a aittir. Siteden yazı çıkarmak veya alıntı yapmak yasaktır.*

Kaynak: hancinema.net
Çeviri: EunJung

0 yorum:

Yorum Gönder