İMZA KAMPANYASI

''Music Bank''e Katılan İlk Çinli Şarkıcı JJ Lin ve Checkmate

Altın hitleri olan şarkıcı JJ Lin ve Koreli Band CNBLUE'nun lideri, ''Checkmate'' isimli şarkı ile uluslararası bir ortak çalışma meydana getirdi. Kore'nin top 3 yayın kanallarından biri olan KBS'de  ''Music Bank'' ile sahnede ilk performanslarıyla çıkış yaptılar. JJ Lin Kore'nin tanınmış müzik programlarından birinde Mandarin şarkısı söyleyerek performans sergileyen ilk Çinli şarkıcı. Ayrıca Çin müzik endüstrisinde rekor kırdı! Her performans fırsatını değerlendiren JJ, sadece  bir gün öncesinden Yonghwa ile performans detaylarını konuşmak için irtibat kurdu , müzik programı için gerçekten erken saatlerde kalktı ve ''Çıkış yaptığımdan bu yana erken kalkışım beşten fazla bile değil!'' diyerek şakalaştı.

JJ Lin'in mandarin müzik endüstrisindeki etkisini gören Jung Yong Hwa, özel olarak JJ Lin'i solo albümünde iş birliği yapmak için davet etti. Dahası, şarkıya Mandarin dilinde sözler ekledi birlikte sözleri yazıp ''Checkmate''i meydana getirdiler. Şarkı yayınlandıktan sonra, anında 6 müzik listesinde (KKBOX, myMusic gibi Tayvan, Singapur, Japon ve Kore listelerinde) zirveye yerleşti. Bu iş birliğini değerlendiren Yonghwa, JJ Lin'i KBS kanalı programı ''Music Bank'e katılmaya davet etti.

''Music Bank'' katılımcılarının çoğunluğu Koreli şarkıcılar, bu sebeple bu programa çıkmak JJ Lin için kolay değil. Programa katılması için gelen davet JJ Lin'i hem şaşırttı hem de bahtiyar etti. Kore seyahati konusunda da fazlasıyla heyecanlıydı. JJ Lin Kore'nin tanınmış programlarından birinde Mandarin şarkısıyla yer alan ilk Çinli şarkıcı. Ayrıca Çin müzik endüstrisinde de rekorlar kırdı!

Programdan önce ''Music Bank'' sırasında iki ön kayıt yaptılar. Bu nedenle, kayıttan önce, gerçekten erken bir saatte uyanarak sesini açması gerekmişti. Hazırlanmak için sabahın 7'sinde uyandı! Ayrıca şarkı söylemek için çok nadir erken kalktığından söz etti. Durduğunda ve bunu düşündüğünde, kendi çıkışından bu yana 5'ten fazla erken kalkmadığını farketti. Jung Yong Hwa da açıklamada bulundu: ''erken kalkıp şarkı söylemek kolay değil.''


Kore programı ''Music Bank''e katılan ilk Çinli şarkıcı JJ Lin Jun Jie Yeni Çaylak Şarkıcı gibi hissettiğini söyleyerek şakalaştı.

Özel bir not, ''Checkmate'' şarkısının kayıdı her iki şarkıcının e-mail ve online iletişimle tamamlaması sonucu ayrı ayrı kaydedildi. Bu yüzden, iki şarkıcı aynı sahnede şarkıyı söylemek için ilk kez bir araya geldi! JJ, showdan önce gerçekten gergindi ve istekli bir şekilde showdan önceki gün Yonghwa ile şarkının sunumu için iletişime geçti, nasıl da çalışkan! Bu sebeple, performansın gerçekleştirileceği asıl günde, provalar sırasında ikisi de karşılıklı üstün bir anlayış gösterdi. Çalışanlar aynı sahnede ilk kez performans gösteriyor gibi durmadıklarını söyleyerek şakacı yorumlarda bulundular! Performanstan sonra,  JJ Lin güldü ve ''Az önce sahne arkasında yeni çaylak şarkıcı gibi hissettim çünkü Koreceyi hiç anlamadım. Şansıma Yonghwa beni kollamak için oradaydı!'' dedi.


Jung Yonghwa ve JJ Lin  birbirlerinin ülkelerini ne zaman ziyaret ederlerse buluşmayı planladıklarını söyleyerek iyi arkadaşlık bağlarını paylaştılar. JJ Lin Kore'yi son ziyaretinde birlikte yemek yediklerinden bahsetti. Özel bir başka şey ise, CNBLUE'nun diğer üyeleri de JJ Lin'i yerel Kore barbekü restaurantında ağırlamak için bir araya geldiler. JJ Lin onlara Tayvan'ın ananas kekinden ve Sorghum liköründen hediye etti.

İlk Kore albümü ''One Fine Day''i yayınladıktan sonra, Yonghwa ilk solo Asya turunu da duyurdu. Tahmin edildiği üzere, 20 Haziran'da Tayvan TianMu spor salununda konserleri başlayacak. İkili Tayvan'da tekrar buluşma konusunda anlaştılar, bu onların arasındaki güçlü dostluğu kanıtlıyor!

İkilinin Music Bank'teki performansını izlemek için;
*Bu yazının tüm hakları turkishboice.com'a aittir. Siteden yazı çıkarmak veya alıntı yapmak kesinlikle yasaktır!*

Kaynak: CNBYonghwa

Çeviri: EunJung

0 yorum:

Yorum Gönder