İMZA KAMPANYASI

[STARCAST] ‘One Fine Day Düetleri~’ – Jung Yong Hwa’nın bu albümdeki düetlerinin hikayesi

Solo şarkıcı söz yazarı Jung Yonghwa’nın ilk solo albümünün bu kadar özel olmasının kendine özgü bir sebebi var, çünkü…?

Bu albüm müzikal olarak birikimini ortaya koyan Jung Yonghwa’nın albümdeki 10 şarkının tümünü yazıp bestelediği ve 8’inin aranjmanını yaptığı onu yansıtan ilk solo albümü. 


Bunun yanı sıra Jung Yonghwa’nın ilk solo albümü 4 sanatçıyla ortak çalışma yapmasıyla da gündeme geldi. Bu isimler arasında 3 Silahşörler dizisinden arkadaşı olan YDG, sesiyle bayanların kalbini durduran Verbal Jint, kendisinden kıdemli olan rock grubu vokalisti Yoon Do Hyun ve Çin’i sallayan topstar JJ LIN var!

I cannot stop here! Can’t Stop me now~♬

Böyle bir ortak çalışma ile bu 4 sanatçı Jung Yonghwa’nın ilk solo çıkış sahnesinde ona desteğini gösterdi. 

Bu olağanüstü bağlılığın arkasındaki dostluklarına göz atmak ister misiniz? 

Hadi Jung Yong Hwa’nın bu etkileyici ortak çalışmalarına bakalım! 

İlk solo albümü ‘One Fine Day’ için bir araya geldikleri Yonghwa’nın çıkış sahnesinin kulisinde şöyle bir gezinelim.

#01. Enerjimizi hissediyor musunuz! Verbal Jint ile ‘Energy’!

2015’in heyecan verici yepyeni çıkış sahnesi!
Jung Yong Hwa’nın ilk solo çıkış sahnesinin olduğu gün Verbal Jint ona destek için ordaydı. Size tanıdık bir fotoğraf gibi gelse de yakından baktığınızda CNBLUE üyeleri yerine arkada yeni bir grup olduğunu farkedebilirsiniz. 

Verbal Jint muhteşem rap’iyle kulaklarımıza bayram ettirdiği gibi keyboard performansıyla da bizi büyüledi! Bu iki sanatçı, biri gitarist kimliği diğeri keyboard çalarak sergilediği performansta “Once” filminin unutulmaz sahnesindeki iki karakter gibiydiler.“Once” filmindeki gibi güzel bir aşk hikayesinin içinde olmasalar da yürekleri ısıtan bir senior ve junior görüntüsündeydiler. Öyle ki mola zamanında bile hala kocaman gülümsemeleri yüzlerindeydi.Bu fotoğrafta Jung Yong Hwa’nın röportajın ortasındaki Verbal Jint’i dikkatle dinlemesini görebilirsiniz! 
Sıkıcı gibi mi göründü?Şu an gördüğünüz, STARCAST takipçilerine Jung Yonghwa’nın gönderdiği özel “enerjisi”!

Enerjimi hissedin!

Jung Yong Hwa sahneden inerek bir yere geliyor. Kapıyı açıyor ve..♪ Kim var orda…?Bu senior’u Verbal Jint’in bekleme odası.

“Burda olduğun için çok teşekkürler”
Junior Jung Yong Hwa minnettarlığını gösterebilmek için birkaç kez eğiliyor. 
“Lütfen bir sonraki albümümde de benimle gene ortak çalışma yapın!”
Verbal Jint sırtını sıvazlayarak solo albümü için onu cesaretlendirdi.


Tam bir örnek senior ve junior sanatçı değiller mi sizce de? 

“Bu, hip hop tarzında olmayan 2. şarkı çalışmam ve heyecan verici bir tecrübeydi. İlk versiyon sonrası Yonghwa’nın kusursuzca ikinci versiyonu tamamlaması ve ben ritmi aldıktan sonra koronun giriş yapması bana tamamiyle lezzet aldığım bir ortak çalışma hissi sundu.” “Kayıt günü stüdyoda yaptığım melodiye Yonghwa’nın beklenmedik şekilde gayet sofistike şekilde sözler eklemesiyle sahip olduğu imajı birebir gördüm ve onun müzikte yetenekli yakışıklı bir genç adam olduğunu düşündüm.” (Verbal Jint, Ocak.2015)

Lütfen ‘Energy’ye çok ilgi gösterin. Bu şarkıyı Verbal Jint ve Jong Yong Hwa kendini umutsuz hisseden, omuzları düşmüş herkese hediye olarak gönderiyor! 

#02. 2015’te karaoke odalarını Yoon Do Hyun ile birlikte ‘Cruel Memories..’ parçası ele geçirecek. 
Saturday Saturday Yoon Do Hyun demek!

Bugün hayallerin gerçeğe döndüğü gün! Jung Yong Hwa ‘Cruel Memories…’ şarkısını, idolüm dediği sanatçılardan biriyle, Yoon Do Hyun’la birlikte söyleyecek. “Küçüklüğümden beri Yoon Do Hyun’un şarkılarını söylerim.” (Jung Yong Hwa)


Birbiriyle uyumlu iki sanatçı, bir senior ve junior, birbirlerini izlerken kahkahalarını tutamıyor.  Jung Yong Hwa ve Yoon Do Hyun en iyi sahnelerinden birini ortaya koymak için boyun damarları çıkana kadar kendilerini zorlayarak sıkı çalışıyorlar...

Karaoke odalarında erkekler tarafından en çok seçilen parçanın‘Cruel Memories…’ olması için tutkuyla söylüyorlar!  

“CNBLUE’nun aynı samimiyetle büyüyen bir band olmasına katkısı olan büyüklerinden biri olmayı dilediğimden ortak çalışmaya girdim. Yonghwa’yı her zaman müziğe tutkun bir arkadaş olarak gördüm. O, her zaman müziği için hedeflerine kitlenen ve hayallerini daha da öteye taşıyan, bunun için durmadan çalışan bir imaja sahipti. Ona  ‘Cruel Memories…’ şarkısı düetini,  iki Koreli erkeğin karaoke odalarında aynı şekilde birlikte söyleyebilecekleri bir duygu yakalayabilmelerini sağlamaya çalışarak yapmayı önerdim.” (Yoon Do Hyun, Ocak.2015)Kalpleri ısıtan kaçırılmaması gereken selfie zamanı! (kaynak: Yoon Do Hyun’un instagramı)

Yonghwa’ya güvenilir bir senior olan Yoon Do Hyun, ‘Çok yakışıklısın Jung Yong Hwa~’ cümlesiyle paylaşımda bulundu!

Bu gördükleriniz Jung Yong Hwa ve Yoon Do Hyun’un ‘tüm muhteşemliğiyle’ müzikte ve arka planındaki görünüşleriydi~

#03. Jung Yong Hwa ve 3. düet? ‘Mileage’ adım adım YDG tarafından işlenen parça (*rap kısımları YDG’ye ait)

Seninle benim aramızdaki bağ! Yonghwa’nın dönüş sahnesindeki son bağ YDG’ydi (YDG= Yang Dong Geun)~

‘Mileage’ şarkısı YDG ile düetiyle oldukça popüler oldu ve 9’unda tekrar yayınlanmasının yanı sıra ayrıca Yonghwa’nın ilk dans şarkısı olmasıyla da başlıklara geçti.

Jung Yong Hwa ilk dans performansı sahnesi için defalarca pratik yaptı!

Ve Yonghwa ilk çıkışından 6 yıl sonra ilk defa bir kareografi videosu yayınladı. (*pratik videosu için tıklayın)


Böylece dans eden şarkıcı olarak da kariyerinde yeni bir adım attı. “Ballad şarkıcı Yonghwa” figürünü sallayan “dans eden şarkıcı Yong” imajı da artık kadınların kalbinde yerini almaya başladı. 

“Bugün ayda bir kere gerçekleşen bir gün~♬”

Jung Yong Hwa güçlü içgüdülerle havayı değiştiren biri olarak asansörde bile durmuyor (Yonghwa, 26, şarkıcı, besteci, söz yazarı)Karşınızda neşeli şarkıcı dansçı Jung Yong Hwa. Derinlerde saklı olan dans dalgalarını etrafa yayıyor.

Şimdi kısa bir mola zamanı!

Jung Yong Hwa’nın YDG’nin rapini taklit etmesi onu izleyen herkesi gülümsetiyor~^_^

Bu gördüğünüz birlikte pratik yapmaya başlayan YDG ve Jung Yong Hwa. Birbirlerine mükemmel uyan bir uyum sergiliyorlar!“Shabilab~ Shabilab~ Shabilab~”
Bu, Mileage’ın yükselen bölümündeki YDG ve Jung Yong Hwa’nın ‘Shabilab Dansı’. Burda onları tam olarak ‘Yong DG’ olarak isimlendirebiliriz.


“Şarkının Jung Yong Hwa’nın kendisinin yaptığı müziksiz ilk kaydını duyduğumda aramızda bir bağ oluştu. Bu arkadaş zor bulunan, eşsiz biriydi. Global bir hayran kitlesine sahip böyle bir arkadaşla birlikte çalışabildiğim için çok mutlu ve minnettarım. Jung Yong Hwa’nın müzik türü kalıplarının ötesinde biri olduğunu düşünüyorum.” (YDG, 01.2015)

Jung Yong Hwa ve YDG’nin ‘Mileage’ parçasının sözleri “eğer aileniz için ayırdığınız limiti sadece bugünlük Jung Yong Hwa için kullanabilseydiniz” diyerek hayata dair plan yapmaya başlıyor. Jung Yong Hwa’nın vefalı sanatçı dostları tarafından desteklenen birbirinden farklı performansları hoşunuza gitti mi?

Sizce de tüm şarkılar albüm çıkış parçası gibi değil mi!!

Jung Yong Hwa’nın ilk solo albümü ‘One Fine Day’de isim parçasından diğer parçalara kadar hepsinin mutlaka dinlenmesi gerektiğini, hepsinin insana yoğun hisler verdiğini siz de düşünüyorsunuz, değil mi?

*Bu yazının tüm hakları turkishboice.com'a aittir. Siteden yazı çıkarmak veya alıntı yapmak kesinlikle yasaktır!*

Yazı/Fotoğraflar: FNC Entertainment
Kaynak: m.star.naver 
Çeviri: Cage208 @TurkishBoice

0 yorum:

Yorum Gönder