İMZA KAMPANYASI

JJ Lin ve Yong Hwa Rakip Değil Dostlar


Yaptıkları düetin adı 'Checkmate' olabilir ama gerçekte Kore eğlence dünyası yıldızı Yong Hwa ve Singapurlu Mandopop yıldızı JJ Lin arasında bir rekabet yok.

Satranç tahtasında, parlayan zırhlar içinede bir çift şövalye olabilen ikili, aynı takımdalar.

Checkmate, Kore'nin pop-rock yüzü dört kişilik CNBLUE'nun vokal gitaristi olan 25 yaşındaki Yong Hwa ve 34 yaşındaki JJ Lin'in birlikte çalıştığı bir parça.

Jung Yong Hwa'nın ilk solo albümü One Fine Day'de yer alan renkli rock melodileri taşıyan şarkı şimdi iTunes'da.

Şarkı klibinin sahne arkası görüntüleri, en yakın arkadaşlar gibi olan ikişinin setten kaçıp etrafta dolaşmasını, JJ Lin'in Michael Jackson taklitlerine kıkırdayan Yong Hwa'yı ve Yong Hwa'nın yeni arkadaşından Çince cümleler öğrenişini gözler önüne seriyor.

M ile yapılan bir e-mail röportajında birçok eğlence programına katılan, 2013 yılında Marry Him If You Dare ve 2014 yılına The Three Musketeers dizilerinde başrol almış olan Yong Hwa grup arkadaşları olmadan müzik yapıp önceki ay Singapur'da ilk solo konserini verdiği sırada JJ Lin ile ilişkisini açık bir şekilde konuştu.

JJ Lin ile bir düet fikri nasıl ortaya çıktı? Daha önce tanışıyor muydunuz?

JJ Lin ile geçen sene CNBLUE'nun Tayvan'daki konserini izlemeye geldiğinde tanışıp yakın arkadaş olduk. Onun şarkılarını dinlemeye başladım ve daha sonra ona bir düet yapmak ister mi diye sordum çünkü müziğe olan tutkusunu seviyorum. O da benim davetimi kabul etti. "Farklı milletlerden de olsak her zaman birbirimiz için burada olacağız" mesajı veren umut dolu Checkmate şarkısını yazdık. Yaratıcı bir gelişimi hissettiğim bir çalışmaydı. Vokal bölümlerimizi ayrı ayrı kaydetmiş olmamıza rağmen bir aradaymışız gibi hissediyordum. Bu şarkı ilk kez üç dilde -Korece, Çince, İngilizce- söylediğim bir şarkı olduğu için benim için çok büyük anlam taşıyor.

Ocak ayında JJ Lin, Checkmate şarkısının klip çekimleri için Kore'ye geldi. Ona ev sahipliği yapıp şehri gezdirdiniz mi?

Ona Kore'nin en ünlü yemeklerinden biri olan chimeak (bira ve tavuk) tanıştırmak istiyordum ama klip çekimi yaptığımız için sadece tavuk yiyebildik. Kızarmış tavuktan baharatlı tavuğa, acılı tavuktan, sarmısaklık tavuğa kadar birçok tavuk çeşidi yedik. JJ sevmeyecek diye endişeleniyordum ama şükürler olsun ki sevdiğini söyledi.

One Fine Day, Koreli rapçi Verbal Jint, YDG, kıdemli sanatçı ve söz yazarı Yoon Do Hyun gibi sanatçılarla yapılan düetlerle dolu bir albüm.Çok fazla düet yapmak en baştan beri planladığın bir şey miydi?

Solo bir albüm yayınlamak benim için "Jung Yong Hwa'nın müziğini" yapmak için bir şanstı. Hayaller listemin en üstünde tüm düetlerin fikri vardı. Harika müzisyenlerle birlikte çalışmak müzik ve dünya hakkındaki görüşlerimi genişletti.

Solo bir sanatçı olmak çok daha heyecanlı ve sinirlendirici mi?

Solo sanatçı olmanın da grup olmanın da iyi ve kötü yönleri var. Solo sanatçı olarak düşünmek, odaklanmak ve tasarlamak için daha çok zamanım oluyor ama bunlar yalnız anlar. Diğer yandan CNBLUE ile turlara çıktığımda grup arkadaşlarımdan enerji almam gerçekten çok harika.

CNBLUE üyeleri One Fine Day'i dinleyip fikirlerini söylediler mi?

Min Hyuk ve Jong Hyun ne zaman kayıt yapsam stüdyoya geliyorlardı. Kaydederken nasıl bulduklarını merak ediyorum. Şarkılarımı dinlediler ve One Fine Day için CNBLUE albümlerinden daha çok çalışıp çalışmadığımı sordular. Ben de "Yaptığım her şey yapmak istediklerimdi" dedim. Daha sonra onlar bana şakayla "Anlaşılan bizimle olduğun zamanlardan daha çok çalışıyorsun" dediler. Jong Hyun, Min Hyuk ve Jung Shin'in desteklerine paha biçemem.

Singapurlu hayranlar yaklaşan solo konserinden neler beklemeliler? Birkaç kez CNBLUE ile burada olduğunuz zamanlarda unutamadığınız bir anınız var mı?

Singapur'da CNBLUE olarak değil de solo sanatçı Jung Yong Hwa olarak ilk konserim bu. Umarım hayranlar Jung Yong Hwa'nın enerjisini çok fazla hissedebilirler. Singapur'dan anldığım alkışları unutamam. Ayrıca Singapur'un havası temiz ve ferahlatıcı.

*Bu yazının tüm hakları turkishboice.com'a aittir. Siteden yazı çıkarmak veya alıntı yapmak kesinlikle yasaktır!*

Kaynak: Just JYH
Çeviri: unDineee

0 yorum:

Yorum Gönder