İMZA KAMPANYASI

[12.06.15 / Yokohama] CNBLUE Yaz Festivali Hayran Buluşmaları - 1


*Uzun zaman sonra hayran buluşması için bir araya gelen CNBLUE üyeleri Japonya'da 6 şarkılık bir mini konser ile etkinliğe başladılar.
Şarkı listesi; Let's Go Crazy, Heart Song, Stay Sober,Foxy, White, Radio.

*Etkinliğin başında hepsi beyaz tshirt ve pantolonlar giyiyorlardı sadece Yonghwa siyahlar içindeydi.
Minhyuk bunun bir yaz festivali konseptinde olduğunu ama kışlık kıyafetler giydiklerini söyledi. Çok sıcaktı.

*Mini konserin ardından 12 şanslı hayran üyelerle çeşitli oyunlar oynamak için sahneye davet edildi.

* Sunucu oyunları sunarken (gei) dedi ve bu 'gay' gibi bir ses olarak yankılandı. Üyelerin yüzlerinde komik bir şaşkınlık ifadesi oluştu. JH onun demek olduğunu sormaya çalışırken sunucu onu anlayamadı ve 'ben gay değilim' dedi.^^

*Bir buçuk saat süren oyun zamanında hem üyeler hem sahneye çağırılan şanslı hayranlar hem de etkinliğe katılan izleyenler çok büyük keyif aldılar.

*Oyun zamanında üyeler üzerlerini değiştirip daha günlük kıyafetler giydiler ve uzun bir bankta oturdular ve ara sıra Japon atıştırmalığı olan 'dagashi' yediler.

*Sahnenin bir köşesinde taiko (Japon davulu) vardı hayran buluşması başladığında ona vurulmuştu. JH onunla epey ilgilendi. 

*Sunucu: Sizler hiç 'natsu matsuri' (Japon yaz festivali)nde bulundunuz mu?
JS: Ben internette görmüştüm.
JH: Sanırım iki kere oraya gittik. Taiko'yu gördüğümü hatırlıyorum. 
MH: Havai fişekler.*Üyeler aynı zamanda ıslık çalmaya benzeyen 'fukimodoshi' (Japon geleneksel oyuncağı) da oynadılar. JH ve JS oyuncağı tanıtırken bir süre kendi kendine onunla oynadılar.  JS JH'nun yanağına oyuncağın ucuyla vurdu, JH da hemen JS'nin yanağına karşılık verdi.

*JS bize arkasını göstermek için eğilmişti, JH elini JS'nin beline koyarak 'Neredeyse iç çamaşırların gözükecek' diye onu uyardı.

* Üyeler, diğer üyelerin oyunlarını seyrederken JS elini JH'nun sırtına koydu ve JH'nun arkasına doğru yaslandı. JH'nun göbeğine, kalçasına her yerine dokundu.

*YH, MH'un tshirtünün sırt kısmında bir şey buldu;
YH: Bu yeni bir kıyafet galiba.. Bu bir etiket!
Ayrıca kendi ceketindeki etiketi de kopardı.
Bunun üzerine sunucu, MH ve YH'ya; Yokohama için yeni kıyafetler aldığınız için teşekkürler! dedi.

* Tahmin oyununda, hayranlar üyelerin el ve kollarıyla anlattıkları şeyi bilmeye çalıştılar.
JH'nun anlattığı kelimeler; ağlamak, esnemek, sörf yapmak, bebek, merdiven, roket, piyano ve yüzmekti. Bazı kelimeler ise gerçekten zordu. 'yaz festivalinde ilk öpücük', 'havai fişekleri izlerken ilk öpücük'. Üyelerden biri yapamadığında diğerleri yapmaya çalıştılar.

* Tahmin oyunu esnasında Yukata giyen bir Tai hayran JS ile oyun oynama şansı elde etti.

*Yonghwa bu oyunda yürüyen merdiven ve merdiven terimlerini çok iyi anlattı, çok komikti.
JH ilk oyunda birinci oldu, onunla oynayan hayranla bir foto çekildi. 

*İkinci oyuna geçerken üyeler kendi aralarında eğleniyorlardı ve sunucunun açıklamalarını dinlemediler, tekrar açıklamasını rica ettiler. Atış oyununda JS bir hayrana tabancayı kullanması için yardımcı oldu.
YH: JS, yasaiii! (Yonghwa kibar (yasashii) demeye çalıştı ama vejetaryan (yasaii) dedi.

*Atış oyununda YH kot ceketini çıkararak beyaz tshirtüyle bir dizi/filmden doğaçlama yaparak atışını yaptı. Ama sıfır puan çekti. 
JS: YH Rambo gibi gözükmüyor mu, o bir Yongbo! 
MH bu oyunu 50 puanla, JH 20 puanla, JS de 0 puanla kapattı.

*Üçüncü oyunda bir hayran balık oltası gibi bir şey ile pamuk şeker tutuyordu, üyeler ise limbo dansı yapar gibi onu yemeğe çalıştılar.

*Bu oyunda Jungshin 30 saniyede, Minhyuk 9 saniyede, Jonghyun 10 saniyede Yonghwa ise 1 dakikanın biraz daha üzerinde sürede pamuk şekerleri yediler. Kazanan MH oldu ve bir hayranla birlikte selfie çekildiler. Aslında YH 1 saniyede yiyebileceğini düşünmüştü ama şeker onun kafasına çarpınca birden eridi ve yemesi 1 dakikayı buldu.

*Bu oyun esnasında JH aniden şöyle dedi; "Pardon, biraz daha bu tatlıdan var mı acaba? Gerçekten çok lezzetli!" Daha çok yemek istiyormuş gibi gözüküyordu.


*4. oyun White şarkısı ile 'Bon Odori' dansı yapmaktı. YH dans etmek için bir erkek hayran seçti. Obon odori dansını çok iyi hatırladı ve yaptı tam bir dancing king!YH çok iyi dans etmesine rağmen MH kazandı. Çünkü partneriyle çok iyi senkronize olmuşlardı. Tüm oyunların kazananı MH oldu.

*JH sırasında alkışlarla şampiyon belirlenecekti ama alkışlar çok yüksek değildi. JH bunun hiç adil olmadığını söyledi.


*Hayran buluşmasının sonunda White'ın Japon yaz festivalinde söyledikleri versiyonunu söyleyerek dans ettiler. Yonghwa; Biz bir band'iz bu yüzden dans etmek aslında utanç verici' derken Jonghyun bu esnada taiko'yu çalıyordu/çalmaya çalışıyordu.

*Minhyuk hayran buluşması boyunca çok aktif ve çok sevimliydi. Japoncasını epey ilerletmiş. Bugün Summer Boy Yarışması ve kaplıca kuponu kazandı.

*Bu yazının tüm hakları turkishboice.com'a aittir. Siteden yazı çıkarmak veya alıntı yapmak kesinlikle yasaktır!*


Fanmeeting sources; @ketchBurning,@colori_KMH,@GrlyGirlie,@TooK_JYH
Pictures sources: @kitman18,yeE0910,金魚姐姐Emily,
Hazırlayan ve Çeviren: mcnbl@TurkishBoice

0 yorum:

Yorum Gönder