İMZA KAMPANYASI

SURE Dergisi 2015 Haziran Sayısı: Minhyuk Röportajı


Bir Kedi Kadar Huzurlu

CNBLUE'dan Minhyuk bir gün güneş ışınlarının altında bir kanepede oturuyor. Büyüttüğü iki kedisiyle çalışma odasına sinirli bir şekilde girmişti. Şimdi ise yüzü daha rahatlamış ve daha konforlu gözüküyor.

Fotoğraf çekimi biraz geç bir saatteydi. Bu sabah Çin'den Kore'ye geldi ama iki kedisinden biri aniden bir cilt problemi yaşayınca onu hastaneye götürmek zorunda kaldı ve ne kadar süreceğini kestiremediği için özür diledi. Birkaç gün önce “CNBLUE Spring Live 2015” konseri için Japonya'da Osaka ve Yokohama'daydı. Oradan hemen sonra bir açılış yıldönümü etkinliği için direk Çin'e uçtu ve hiç zaman kaybetmedi. İki gün sonra Jamsil'deki “FNC Kingdom” aile konseri için sahnedeydi ve bunların hepsi ve dahası K-Pop Starı'nın sindirmesi gereken programdı. baharın son gününü ayırmak istedi. Sıcak gün ışığını alarak bizi gülümseyen bir yüzle karşıladı. "Uçakta uyudum o yüzden sorun yok" Baharın sonlarında gülümseyen genci görmek yazın başlangıcının daha hızlı gelmesi gibi..

CNBLUE'nun bateristi olan Minhyuk, doğal öne çıkan özelliklerine rağmen varmak istediği yere doğru gitmesi gereken uzun bir yolu var. Yakışıklı yüzüyle uzun ve ince vücuduyla, <My Husband Got a Family> dizisi %40'lık bir reytinge ulaşarak izleyicinin ilgisini çekti. <The Heirs> de bir playboy'un oğluna düzenini ve seksi erkeğin cazibesini kattı. Daha uzun bir süre oyunculuk yapmak istemişti ama Park Myung Soo, Shim Hye Jin, ve Park Joo Mi'ye katılarak bir ailede erkek kardeş hayatını süren ve gerçekten daha fazla gerçek olan <Brave Family> ekibine girdi. Geçtiğimiz ay JTBC'nin yeni başlayan <Mom is Watching> programına sunucu olarak seçildi. Beklenmeyen şeyler oluyor, samimi gençlik ve istikrarlı yol beliriyor. Röportaj yapılırken uykulu gözbebekleri ile yorulmuş gözüküyordu.


Sosyal medyada iki kedin derin bir izlenim bırakıyor. Seni bu kedilerin babası yapan ne oldu?

Uzun zamandan beri bir evcil hayvan büyütmek istemiştim. Bence bir hayvanla oda arkadaşı olmak harika olurdu. Arkadaşlar gibi olduğumuz için yalnız hissetmeyiz. Sonunda 3 ay önce 2 kedi aldım. İkisi de dişi ama karakterleri kedi-köpek gibi. Onlara isim olarak bateri sesi gibi olan Kungddadda, Umchichi isimlerini verdim. İnsanlar kedinin karakterine bağlanınca onlar da değişirler. Bu doğru, kesinlikle bir etki var gerçekten değişti. Onları şirin yapmak istemiştim şu andaki hallerine gelmelerini gerçekten istememiştim. Onlar büyürken rahatsızlık vermek istemedim ve gerçekten çok sevimli oldular. “Ya-oong”diye kısaca miyavlıyorlar. 'Lütfen bana hemen yemek ver' gibi değil daha çok 'Ben acıktım' bence çok tatlı. Eve geldiğimde Ddadda uzaktan 'Geldin mi?' der gibi miyavlıyor. Yüzünü kapatıyor çünkü korkuyor. Diğer yandan Chichi beni karşılamak için kapının önüne kadar geliyor. Kişilikleri farklı ama pek çok ifadeleri var. Chichi'nin yüzünü seviyorum ama tuhaf bir şekilde kalbim Ddadda'yı daha çok seviyor.

Yani bu bir kız arkadaş seçmekle aynı?

Sanırım ben daha çok Ddadda stilini seviyorum.

Şu aralar yeni başlayan <Mom is Watching>i izliyoruz. Sunucu olmak nasıl hissettiriyor?

Tabii ki gerginim. Çünkü böyle eğlence programlarını sık sık yapmıyorum. Sadece komik değilim.

Gerçekten komik olmadığını mı düşünüyorsun?

Programda bir yenisiyle değiştirme olmadığı (canlı yayın) için çok fazla kısıtlamalar var. Sadece en iyisini yapabileceğim bir şey arıyorum. Konuşmayı severim ve dinlemede de iyiyimdir. Ama kameralar önünde tuhaf bir şekilde bunu iyi yapamadığımı düşünüyorum. Canlı yayına geçtiğimizde beceriksiz oluyorum. Sık sık hatalar yapıyorum. Çok iyi üstesinden gelemiyorum. <Brave Family> bir eğlence programı ama orada sadece sevdiğim şeyi olduğu gibi yansıtabildim. O zaman, yayında gözükmek ve sahile gitmek gibi farklı olduğunu düşündüm. Üzgünüm çünkü insanları tekrar tekrar hayal kırıklığına uğratıyorum.Niye böyle hissediyorsun?

Bilmiyorum. Sürekli sunuculuğun üstesinden gelmeye çalışıyorum ama her zaman bu oluyor, çok zor. Sinirleniyorum. Tam vazgeçmek üzereyken teklifler geldi. Ne zaman bunu başarıyla yapabileceğim diye endişelendiğim kadar sonunda bunu da aşacağımı düşünüyorum. Her zaman bu kadar kötü olamam.

Yaparken ne hissediyorsun?

Geçmişte konuşmada önce pek çok kez hazırlık yapardım. Gerçekten çok endişelenirdim ve hazırladıklarımı unuturdum. Şimdi çekimden birkaç saniye önce daha rahat hissediyorum. Hırsım bitti ve daha rahat hissetmeye başladım. Kuralları unutarak şimdi de bu ürkekliğimin üstesinden nasıl geleceğimi düşünüyorum.

Yayın sırasında Kim Boo Sun bazen yorumlarla çizgiyi geçiyor?

Yavaş yavaş bunu anlamaya başladım. Boğazım tamam ama yüzüm ve ellerim titriyor. Çok uzun zaman önce böyle hissediyordum. Çocukluğumdan beri bilerek insanların önünde durabilmeye çalışıyorum. Gerçekten kazanmak istiyorum.

Bilinçli olarak yaptığın bir şeyler var mıydı?

Sınıf başkanı ve yardımcısı gibi seçimleri takip ediyordum. Her zaman her türlü yarışın veya okul etkinliklerinin katılımcısı olurdum.   Ayrıca flüt çalmayı da öğrenmiştim ve korodaydım. 1 numara olarak tüm öğrencilerin önünde çalmıştım.  Fobilere ilgin var mı? Onun gibi gözüküyor. Program çekimi kişisel bir önem arzetmiyor ama bunu pek çok insanla birlikte yapıyorum. Bu yüzden en iyisini yapmalıyım ve tüm baskıyı kaldırabilmeliyim.Yüksek standartları olan bir tipsin, değil mi?

Evet öyle. Çok hırslıyım.

En mükemmeli göstermek istiyorsun?

Mükemmel olmak istiyorum ama olamayacağımı biliyorum. Bu yüzden beklentilerimi düşürüyorum. Ama insanlarla bir araya geldiğimde  gerçekten o şeyi mükemmel bir şekilde yerine yapmak istiyorum.

Eğer kalbini takip etmezsen sürekli kazanmak istersin ve gelişimini göremezsin. Bu şekilde çalışmayı nasıl kontrol edebildin?

İlkokuldan beri enstrümanları nasıl kullanacağımı öğreniyordum ve her zaman müzik yapmak istemiştim.  Ortaokuldayken büyüleyici bir şekilde oyuncu olmak istemiştim. Lise 1'deyken FNC'yi duydum ve pek çok etkinlik yapabileceğimi öğrendim. O zamandan beri sadece bateri çalmayı düşünüyorum, kompleks şeyler düşünmüyorum. O zamanlar gerçekten cahildim. Bu yayın davranışları veya yeteneğimi göstermek olmasına rağmen sadece elimden gelenin iyisini ortaya koyuyorum.

Bu beklediğinizden farklı bir şey. Birdenbire programdayım ve bu program TV'de yayınlanıyor. Çok gergin olduğum için kafam boş bir kağıt gibi oluyor. Bu yüzden ikinci albüm için çalışırken endişeliyim ve Yeni Yıl arifesinde etkinliklerimizi izlemek  benim için büyük bir olay haline gelmişti. İçime gerçekten sinmişti. En sonunda. Bazen bir ünlü olmanıza rağmen görünümünüze önem vermek istemiyorsunuz. Dahası ekranda 'Tombul' olarak gözükmek istemiyorum bu yüzden kilo veriyorum. Sonra açlığı kaldırıyorum. Sonradan fark ettim ki egzersiz de yapmalıyım. Diğerleriyle karşılaştırıldığında sanırım en çok zaman alan tip benim.

Çıkışlarından 6 yıl sonra uzun süre zirvede olan grup. Bu yavaş bir başarı değil. CNBLUE'daki abilerime baktığımda gerçekten havalılar. Etrafımızdan çok fazla iyi insan var. İnsanlar gelişmek istiyorlar ama sadece ben daha çok endişeli hale geliyorum. Yetersiz olmak daima beni endişelendiriyor. Şimdi bile yerimi doldurmaya ve yavaşça yerleşmeye çalışıyorum.Son röportajında kendini milliyetçi veya hayalci olmaya uygun olarak hissetmiştin.

Ben büyük bir yığın olamam. Eğer işimin rahat olduğunu düşünürsem diğerlerinin de aynısını yapıp yapamayacağını bilemem. Sınırlar yoksa bunun aksine giderek daha tehlikeli bir iş haline gelir.

Sen bir oto kontrolcüsün. Senin günlük hayatın için çok iyi bir karakter. Ama yayın hayatın için öyle değil.  

Bugünlerde monte edilmemiş filtreler yürümüyor. İnsanların etkisi eğlenceli aynı zamanda arkadaşça da olabilir. Geçmişteki 4 haftada görebildiğim kadarıyla böyle gözüküyor.

Ne söylemeye çalıştın? 

Çok emin değilim. İş hakkında konuşmak sonunda ortaya çıktı. Gerçekten bir iş (business) yapmak istemiyorum. İşlerle ilgili yaratıcı bir şey yapmak istemiyorum. Yeni keşifler yapmaktan ziyade sadece içten bir şekilde memur veya öğretmen gibi verilen işi yapmak istiyorum. Onların en iyisi olduğunu duydum. Bu tarz bir iş de tam bana uygun. Cevap bu tarz bir iş ünlü biriyle biraz olsun uyuşmuyor. Ama küçüklüğümden beri yaratıcı olmaktan ziyade daha çok efor sarf eden biriydim. (gülümsüyor)

Arkadaşların senin nasıl biri olduğunu düşünüyorlar?

Orta okulda 14 tane gerçekten çok yakın arkadaşım vardı. Hayatınız boyunca birlikte olmak isteyeceğiniz arkadaşlarınız. Ve onlar beni çok da eğlenceli olmayan bir arkadaş olarak görürler. Gerçek benliğimi gerçekten tam olarak yansıtamazdım ve bunun için de özür dilerdim.

Bugünlerde senin hakkında ne düşünüyorlar?

Çok sessizim ve takma ismim 'Sakin Min' oldu. Kavgaların yöneticisi. Diğerlerinin endişelerini dinleyip cevaplar veren. Düşünceler derin ama kalanlar değişmedi. Güvenilir bir arkadaş. Öğrenecek çok şey var ama sık sık onun sesini duyuyoruz. Hâlâ mükemmeliyetçi beklenmeyen yüzler ama şaşırtıcı çünkü onu herhangi bir programda göremezsiniz.

Niye insanlar seni böyle görüyorlar?

Bilmiyorum. Belki de ateşli değilim.

Silahın nedir?

Hmm. Önce onu bulmalıyım. (gülüyor). Şimdi kalbindeki ağrılığı unut ve daha da rahat biri ol.

*Bu yazının tüm hakları turkishboice.com'a aittir. Siteden yazı çıkarmak veya alıntı yapmak kesinlikle yasaktır!*

Kaynak: cnboicee
Çeviri: mcnbl0 yorum:

Yorum Gönder