İMZA KAMPANYASI

[Röportaj] T.O.P. Dergisi - 43 / Eylül Sayısı - Kang Minhyuk


"Eminim ki o aile ve oradaki yerlilerle yaşadığım anıları
 hayatımın sonuna kadar unutmayacağım."

‘My Husband Got a Family’ ve ‘The Heirs’ dizilerinde rol alan, son zamanlarda yurt dışında bir eğlence programına katılan ve bir muhakeme oyununda harika kişiliğini gözler önüne seren biri: Kang Min Hyuk. Ona Kore şovlarında bireysel olarak çeşitli şeyler yapmanın nasıl olduğunu sorduk.

-Crime Scene 2’de yeniden yer alacaksın. Bunun nasıl bir şov olduğunu bizlere anlatır mısın?

Biz aslında olayları yeniden yapılandırıyoruz. Olayın olduğu siteye gidip, şüpheli gibi davranıyoruz. Bu suçluyu mantık yoluyla bulmaya çalıştığımız bir gizemli eğlence programı.

 -Çekime başlamadan önce kurguyu ne derece biliyorsunuz?

Olayın olduğu yere giden ekibin hiçbir bilgisi olmuyor. Hepimiz olay yerinde çözmeye çalışıyoruz.

-Gerçek çekimler nasıldı? Normalde de gizem çözmeyi seven biri misin?

Çekimlerde problem çözmeyi sevmek yerine iddialı biri olmak gerekiyor. Suçluyu bulurken bilgilerin sıralanması önemli tabii ancak ekip arasındaki psikolojik savaş da çok etkili. Suçluyu bulma süreci çok heyecan verici.


-‘’Mom is watching’’ nasıl bir program?

Çocuklarını korumak isteyen aileler için anket yaptığımız bir program. Çocuğunu korurken onun düşüncelerini de bilmek isteyen annenin düşünceleriyle ilgili çeşitli açıklamalar yapılıyor.

-‘’Mom is watching’’ programında anne ve çocuğun hislerini göz önünde bulundurursak, yeni keşifler oluyor. Aklında kalan özel bir şeyler var mı?

Oğlunun sadece evden işe gidip geldiği için, kendini soyutlama eğilimi olduğunu düşünen bir anne şovdan bir istekte bulunmuştu. Aslında oğlu bir internet programının kameramanıydı ve çekim boyunca her şeyi kendi yaptı. O çaba ve tutku beni çok şaşırtmıştı. Sonrasında anne endişelerinin boşuna olduğunu anladı.

-‘’Brave Family’’ isimli programla ünlülerden oluşan gerçek bir aile ile yabancı bir ülkede bir hayat tecrübe ettin. Lütfen bize programla ilgili düşüncelerini aktarır mısın?

-Ben ‘aile’ ile Kamboçya ve Laos’a gittim. Benzersiz bir ortam, çevre vardı ama çok büyük bir şey olmadı. Birlikte yaşamanın değerini keşfetmek çok güzeldi. Hava orada çok temizdi, eminim ki o aile ve oradaki yerlilerle yaşadığım anıları hayatımın sonuna kadar unutmayacağım.

-Tam olarak kaldığınız yerler nasıldı ve seni en çok etkileyen yer neresiydi?

Kamboçya ve Laos’ta gittiğim her yer beni çok etkiledi. Ama aralarında en çarpıcı olanı Kamboçya’daki Tonle Sap Gölüydü. Oraya çalışmak için gitmiştik ama oraya  ilk adım attığımda nasıl hissettiğimi hala hatırlıyorum.

-Bu şov ‘aile’ ile nasıl yaşandığına odaklanan bir eğlence programı. Lütfen bize yayınlanmayan ailenin bölümlerinden bahseder misin?

Bu biz Laos’ta iken oldu. Herkes çok zorlanmıştı ve geri döndüğümüzde Bibimpab yapmaya karar verdik. Ama Laos’ta gochujang (biber salçası gibi Kore'ye özgü bir sos) yoktu ve oranın soya sosunu kullanmamız kaçınılmaz olmuştu ama o sırada Park Joo Mi tüp şeklinde bir gochujang getirdi. Onu gizli bir torbaya koymuştu. Onun sayesinde lezzetli bir Bibimbap yiyebildik. (Gülüyor)

-Çok da alışık olmadığın bir ortamda yaşadın, en zor şey neydi?

Orada davranışların duruma uygun olup olmaması vardı ancak yaşam şartları olarak çok büyük farklar yoktu. Tabi ki alışana kadar belli bir süre geçti ve zor bir süreçti. En endişe verici durumsa ailenin en büyük oğlu olmaktı ve görevlerimi düzgünce yerine getirmeliydim. Ben babasına, annesine, dayı-yenge çiftine ve kardeşlerine bakabilecek biri olmak istedim.

-AOA’dan SeolHyun ile iyi bir abi kardeş ilişkiniz var. JongHyun ve SeolHyun Orange Marmalade dizinde oynadılar. İzlediğine eminim, nasıldı? Artık oyunculuk hakkında bir çok şey bildiğin için, bir izleyici olarak neler düşündüğünü bizlerle paylaşır mısın?

Aynı şirkette yer aldığımızdan beri  JongHyun’u , eğitim alırkenden beri de  SeolHyun’u tanıyorum ve aralarında aile gibi bir ilişki var, gruplar aktivitelere başladıktan sonra bile. Onları ilk izlediğimde sanki televizyonda ailemi izliyormuşum gibi hissettim ve biraz tuhaftı. Ancak bir süre sonra hikayeye kapıldım ve onları izlemenin tadını çıkardım.

-‘Brave Family’e dönersek, eğer sen gerçek bir çift olarak böyle bir programa katılsaydın, kimle ve nasıl bir hayatın olurdu?

Bunu hiç düşünmemiştim.  Ama yapsaydım, öncelikle evli olmak muhtemelen çok eğlenceli olurdu.

-Son zamanlarda Kore’de çeşitli şovlara katıldın, bir sonraki adım olarak neler denemek istersin?

Yeni bir şeyler üretmektense izleyicilerin benim doğal halimi rahat bir şekilde izleyebilecekleri bir şovda olmak isterim. Aktör Kang Min Hyuk yeniden başlama çizgisinde, farklı her çeşit rolü denemek, canlandırmakta iyi olduğum karakteri sürdürmek istiyorum. Farklı şekillerde kendimi gösterirsem çok mutlu olacağım.

-Yaptığın şeylerden farklı olarak eğer yeni bir şeye başlayacak olsan neler denemek isterdin?

Son zamanlarda, çiçek düzenlemeleri yapmaya başladım. Bundan başka ise hobilerimin tadını çıkarmak istiyorum. Çünkü daha önce hiç deneme fırsatım olmamıştı.

*Bu yazının tüm hakları turkishboice.com'a aittir. Siteden yazı çıkarmak veya alıntı yapmak kesinlikle yasaktır!*

Kaynak: yfftw
Trans: @greedy4cnblue
Çeviri: Akten@TurkishBoice


0 yorum:

Yorum Gönder