İMZA KAMPANYASI

ABU TV SONG FESTIVAL 2015 İSTANBUL'A CNBLUE'NUN KATILMASI BEKLENİYOR


Ulusal TV kanalımız TRT’nin 2014’ten beri organizasyonunda bulunduğu ABU TV Song Festival bu sene İstanbul’da gerçekleşiyor.  

Asia-Pacific Broadcasting Union (ABU) tarafından 4.’sü düzenlenen müzik festivalinde katılımcı 15 ülkeden popüler sanatçılar sevilen şarkılarıyla performans gösterecek. Geçen sene Çin’de gerçekleşen festivalde ülkemizi Manga grubu temsil ederken, bu sene Murat Dalkılıç temsilcimiz olarak bulunacak.

Festivale katılmak üzere Güney Kore’yi temsilen ise ülkemizdeki Kore müziği dalgasının önde gelen isimlerinden CNBLUE’nun adı geçiyor. ABU TV Song Festival resmi sitesinde CNBLUE katılması beklenenler içinde anons edilmiş durumda. Fakat hala organizasyondan ve grubun şirketinden kesinliğiyle ilgili resmi açıklama gelmedi.
  
Uzun bir aradan sonra 2. full albümü 2gether ile dönüş yapan grubun yeni şarkısı “Cinderella” şimdiden dinleyenleri tarafından trend olmuş durumda. Her sanatçının tek şarkı söylediği festivalde grubun eğer gelirse hangi şarkısını söyleyeceği ise şimdiden merak konusu.90 dakika sürecek organizasyon 28 Ekim 2015 Çarşamba günü 3705 kişi kapasiteli İstanbul Kongre Merkezinde gerçekleşecek. Festival, her ülkenin kendi popüler müzik kültürünü sunması, ülkelerin kaliteli gruplarının kendi sahne şovlarını ortaya koyması şeklinde gerçekleşiyor. 

Festival ülkemizde TRT tarafından yayınlanacak.

*Bu yazının tüm hakları turkishboice.com'a aittir. Siteden yazı çıkarmak veya alıntı yapmak kesinlikle yasaktır!*

Kaynak: wiki & abu.org & eurovoix.com
Yazan: Cage208 @TurkishBoice


0 yorum:

Yorum Gönder