İMZA KAMPANYASI

(Hayran Anısı) Adminin Seyir Defteri ABU 2015 : CAGE

Belki bu cümleden ilerisine geçmek istemeyecekler için yazıyorum; ben festival için İstanbul’a gitmedim.

Sitede bir günlük tuttum, #cnblueistanbulda. Ama günlüğe öznel yorumumu katamazdım, o yüzden dedim ki seyir defterine dahil olmalıyım. Unutmamalıyım kafamdakileri, kalbimdekileri, ruhumdakileri. Hiçbir anı unutmamalıyım.

Özellikle onu:


“Bu sayfada isimsiz paylaşım yapmaya başlayan da kim?” diyenler, selam ben Cage admininiz, an ve an isimsiz olarak twitter ve sayfada sizinle olan bendim.

Aynı zamanda Scandal hayranıyım (ABU=benim cennetim); Japanfans’ten davetiyem vardı; gelecektim, ama son gün akşamı plan iptal oldu. Kısmet. Beni soranlar olmuş, benim de görüşmek istediğim o kadar çok kişi vardı ki. Hepsine buradan selamlar (^_^)/ 
---

Daha Kore’den uçağa biniş. Yonghwa’nın ilk tweeti, Türkçe “Merhaba, ben Kore’den geliyorum”. 
Her şey, sesler görüntüler zaman sanki su altındaymışım gibi; berrak ama net değil, yavaş çekimde ama bir saliselik, tarifsiz. Ağladım. Dile kolay, 4 yılı devirdim çoktan her nefesimi onlarla alarak; onlarla ilgili her haberi bilgiyi her notayı yudum yudum içerek; ruhumu kalbimi çelikleyen adam yazıyor, “geliyorum”, hem de Türkçe. Ağladım.

Öncesindeki yoğun hazırlıkları zaten biliyorsunuz. Çok gurur duyuyorum BOICE’larla, o afişi oraya asan, o hediyeleri alan sizin bağışlarınız; bağış yapamasa da sözleriyle ruhuyla bize desteğini gösteren, güç veren sizdiniz. 

Ama gurur duyduğum bir şey var ki o da 2 farklı sayfanın, Turkish Boice ve CNBLUE Turkey’in bu günlerde tek yumruk olarak çok sağlam bir birlikle gücünü göstermesiydi. “2 farklı sayfanın” böylesine mükemmel koordine olması, işte boiceların karakterine dair de bilmeyenlere bir ipucu olsun. Nerdeyse uyumadık. Facebook yetmedi, bir şey kaçırmayalım diye whatsapp grubu kurduk. CNBLUE Turkey sayfası, dostlarımız canlarımız diye söylemiyorum hayranlık verici bir çaba gösterdiler. Hemen şimdi hala teşekkür etmeyen varsa lütfen bu dünya tatlısı adminlerimizi ziyaret etsinler >> CNBLUE Turkey sayfası

Bulutlu ve soğuk bir günde uzun yollardan gelmeye, gece karanlığında eve dönmeye aldırmayan her iki sayfadan adminlerimizin üyelere seçtikleri hediyeler:CNBLUE Turkey admini Purpledream’in el yazısıyla mektuplarımız: TIKLAYIN

“Cage yardım lazım olursa buradayım” mesajlarınızı da unutmayacağım. Ve en çok aklıma kazınan zamanın yıpratamadığı eski dostlarımızdan Park Shin Hye Turkey sayfası adminlerinin desteği. Destekleriyle her dakika yanımızdaydılar, bizimle gülüp bizimle ağladılar. Unutmayacağız, çok teşekkürler ^_^

Hava alanı duyuruma hala gülüyorum, 
“En tatlı şekilde karşılayalım” >>> Duyuru LINK 
Evet çok tatlıydı, tadından yiyemedik. “Asla unutamayacakları” kısmını tutturmuşum, lütfen ama. (-.-)

Bu yazıyı gelecekte okuyanlar, ne olmuştu ki diyecekler için Ottokee.com'daki çok beğendiğim yazıyı buraya da bırakayım> LINK

Bir de az daha o TRT ekranında gördüğünüz afişimizi asamayacaktık, çünkü afiş hava alanında kayboldu. Saatler sonra bulundu. Bu arada bilmeyenler için afişin tasarımı CNBLUE Turkey’den Sahrasshi adminin. Oy çokluğuyla bunu seçtik. Afiş muhteşemdi, tekrar ellerine sağlık ^_^Ama hava alanını böyle hatırlamak istiyorum:28.Ekim, ABU TV Şarkı Festivali günü. D-Day. 

Bizim ekip festivalde o gün. Davetiyelerini Magazine WE'den Ahmet Bey sağladı. Ahmet Bey BOICE'lar için her konuda o kadar çok çabaladı ki ne kadar teşekkür etsek az gelir. Hep yanımızdaydı, bizim için uğraştı, destek oldu. Gönülden teşekkür ederiz!

Festivale gidemediğimden sayfada kaptan koltuğunda ben varım. Mesajlar cehennem gibi. Herkes çok heyecanlı, böyle olması normal. Hepsini yanıtlamaya çalışıyorum. Gözden kaçırdıklarımız olmuş, 2 gün sonra geri dönebildik, kusura bakmasınlar. 

Hava alanı yüzünden tüm haberlerdeyiz. Utanıyorum. Üzülüyorum. 
Türkiye'de insanlar “CNBLUE kim?” diye sormaya başlıyor.
İzlerken ağladığım görüntüleri, haberleri günlüğe almaya başlıyorum. İyisiyle kötüsüyle herşey olduğu gibi günlükte olmalı. 
Önceki gün dişlerimi sıkmaktan çenem hala acıyor.

Hürriyet’in bir internet haberini gösteriyor Purpledream, “sizin siteden almışlar” diyor; mcnbl admin’in cevabı “kaynak gösterdiniz mi sayın Hürriyet yazarı?”, gülüyoruz. 

#cnblueistanbulda tagı çok eğlenceli. BOICE’ları izliyorum; hava alanı için hala kızgınız ama anın tadını da çıkarıyoruz tagda, gırgır şamata sohbet, çok tatlı bir ortam. "Oppa çebal" marka olma yolunda. Herkes gelen fotoğraflara "hey maşallah!" diye bakıyor. Sonbaharın o soğuk gününde BOICE’ların yaydığı o tatlı ılık havayı içime çekiyorum, o koşuşturmacanın her anından keyif alıyorum.

Bazı fotoğraflar önüme RTleniyor. Benim kitabımda adı “stalker” olanlara ait fotoğraflar. Paylaşmıyorum. Yıllardır onların oyuncak bebek değil, kalbi ruhu olan, üşüyen yorulan canı acıyan duyguları olan “gerçek” insanlar olduğunu anlatmaya çalıştık. Hava alanında öncesinde ekstra güvenlik talebimize rağmen engelleyemediğimiz 'insan haklarına aykırı' durum, sonrasında da farklı bir boyutta devam etmiş. Paylaşmıyorum hiçbirini, sayfamıza da karakterimize de ters şeyler. Otel görevlileri de çok zor durumda bırakılmış o yüzden. Üzücü.

TRT Müzik CNBLUE'nun prova videosunda @CNBLUE_4 ve @TurkishBoice u mentionlayarak hepimize çok tatlı bir jest yapıyor. Biz sesimizi duymuyorlar mı derken TRT'yi de mi BOICE yapmışız nedir ;)

Yayın saati yaklaşıyor. Heyecandan yerimizde duramıyoruz. Keyifle sayfada, twitterda yayını bekliyorum. Bir anda ne olduğunu anlamadan bir duygu fırtınası kopuyor içimde. Sabah 8’den itibaren an ve an size anlatmaya odaklandığımdan mıdır bilmem düşünmeye fırsat bulamadığım hisler kalbimi tüm gücüyle yumruklamaya başlıyor. 
İşte diyorum, bu anı asla unutmamalıyım. Dışardan, salondan fotoğraf atıyor kızlar. Magazine WE'den Ahmet Bey orda, elinde bir CNBLUE afişi var :) Elinde CNBLUE yazılı lightstick olan küçük kız çok tatlı. Aaaa!! Bizim eski dostlar da orda! NETIZENBUZZ TURKEY tatlılığı diye bir şey var :) Ve tabi ki CNBLUE olur da MINOZ TURKEY'den Dicle orda olmaz mı! Hepsi CNBLUE için ordalar, ellerinde lightstickler (^_^)

Yayın başlıyor rötarlı da olsa. Önce kırmızı halı. Boicelarla röportaja çok mutlu oluyorum. Ama kırmızı halıya bu damgasını vuruyor.
O görüntülere rağmen hala üzülmeyelim diye bizi mi düşünüyorlar? Sevgim kalbimde daha çok büyüyor.

Festival başlıyor. CNBLUE'yu en sonlara koymuşlar. Bir türlü çıkmak bilmiyor. Organizasyon çok güzel ama. TRT'yi tebrik etmeli ^_^

Performans başlıyor.
Duvara çarpmış gibi kalıyorum: Ses sisteminde sorun mu var, düşüncem. Bir anlığına performanstan kopuyorum. Geçmişten gelen bu takıntıma, hassaslığıma küfrediyorum. Mükemmeliyetçi Yonghwa’ya dikkatle bakıyorum. Sorun yok, harika götürüyor. Bu duraksamam sadece birkaç saniye sürüyor. Takılmıyorum.

Hep birlikte zamanın durduğuna tanık oluyoruz. SALON YIKILIYOR, afişimizi görüyorlar, Yonghwa parmağıyla gösteriyor,  kocaman gülüyor, öpücük atıyor, “OH MY TURKEY!” diye haykırıyor! Sadece ekrandan izliyorum ama nasıl bir heyecan. Nefes al Cage, nefes al…. Bunların hepsi gerçek ve şu anda oluyor!!! 

Sonrasına, aklımı kaçırışımın bir kısmına tweetlerden hepiniz tanık oldunuz zaten :D

Finalde veda sahnesinde ordaki Boice'lara jestleri devam ediyor > LINK 

Bazı hayran anlatımlarını buraya bırakıyorum unutmadan. Burada saklayacağım.


Apar topar otellerine dönüp yola çıkıyorlar. Otel önünde bekleyenler varmış, stalker arkadaşlar sağolsun otel bilgisi de açığa çıktığından. Neyse ki bekleyenler akıllı uslu insanlar anladığım kadarıyla. Gene de önceki günden fırçayı yemiş otel ekibi, grubu arka kapıdan çıkarmış sanırım; anlatanların yalancısıyım.

Dönüyorlar. Hava alanı fotoğrafları geliyor. Tatlı menajerimiz Bruce’un elinde hediyelerimiz! Sonunda ulaştırabilmemizin hikayesini de buraya bırakayım> TIKLAYIN ^_^ Rahat bir nefes alıyoruz. Başardık! Tüm ekip yanımda olsa da hepsine sarılabilsem diye düşünüyorum. Tüm hisler çok yoğun, çok unutulmaz.

Merak ettiklerim için bakınmaya başlıyorum:
1. Sn. Murat Dalkılıç sahnede bizimkilere ne söylediniz? Jonghyun’un bir fotoğrafta yüzü böyle: 
:o ve ilgiyle dinliyorlar. Öldük meraktan :DSanırım bu konu sonsuza kadar gizemini koruyacak.

2. Diğer merak ettiğim, dönüşte hava alanında Jonghyun’un elindeki kitabın ne olduğuydu. Nanami Shiono’dan “Nation and History” (*Ulus ve Tarih) kitabıymış: 


Masaüstüm cehennem gibi dolu, karmakarışık. “CNBLUE İstanbul” klasörlerimi düzenlemeye başlıyorum, kafamdaysa tek bir şey yankılanıyor. Jungshin’in Kore’ye iner inmez Türk hayranlarına mesajı, “Türkiye! Yine görüşelim!”

“Yine görüşelim”….

Gülümsüyorum, 

“Hep burada olacağız. O günü bekleyeceğiz.”


Cage       


Günlük : 

CNBLUE Incheon Hava alanından Yola Çıkış 
Atatürk Havalimanı Karşılaması - Hayran anlatımı / Haberler 
27.10.2015 CNBLUE Taksim Gezintisi 
28.10.15 ABU Şarkı Festivali Prova / Kulis Paylaşımları 
28.10.2015 ABU TV ŞARKI FESTİVALİ VİDEOLARI 
Final: 'Oh My Turkey' Sayfası - Kalbinizden Geçenler 

Adminin Seyir Defteri ABU 2015 : 

EunJung 
unDineee 
mcnbl

Albümler : 

Incheon Hava alanından Yola Çıkış 
Atatürk Havalimanı 
28.10.2015 ABU Şarkı Festivali 
28.10.2015 Kore'ye Dönüş / Hava alanı 
29.10.2015 Incheon Hava alanı 

0 yorum:

Yorum Gönder