İMZA KAMPANYASI

(Makale) Twitter kullanıcıları Jung Yonghwa’yı gördüğü için mutluEğer bir twitter kullanıcısıysanız bu fotoğrafla karşılaşmışsınızdır. Fotoğraf Jung Yonghwa’ya ait.

Twitterı bilgisayardan bağlanmak için açtığınızda Jung Yong Hwa’nın aktör Woo Hyun ve Kim Sunyoung ile sevimli bir fotoğrafını görürsünüz. Bu Jung’un geçen seneki “3 Silahşörler” dizi çekimleri sırasında ailesini oynayan oyuncularla çekildiği fotoğraftır. Bu fotoğraf bilgisayar kullanıcılarını her zaman bir gülümsemeyle karşılar.

İlk gördüğümde Jung Yonghwa’yı gördüğüme şaşırmıştım. Çünkü Jung Yonghwa’yı twitterda takip ediyordum ve kullanıcı geçmişine göre seçilen bir fotoğraf olduğunu düşündüm. Ama MBC’nin “She was pretty” dizisindeki bir sahnede aynı fotoğrafı görünce meraklandım çünkü dizideki ekranda da Jung Yonghwa vardı! Sadece bana görünen bir şey değildi.

Aslında Jung Yonghwa’nın herkesin bilgisayarında olduğunu fark ettim. Sadece Kore’de değil, bu tüm dünyada yaşanan bir fenomendi. Twitter’a açıkça sordum: neden Jung Yonghwa’nın fotoğrafı?

Twitter yetkilisi cevap verdi, “Rastgele fotoğraflar belirliyorduk ve Jung Yonghwa’nın hanboklu (*Kore’nin geleneksel kıyafeti) ve Kore kültürü görüntüsüne sahip fotoğrafını görüp seçtik. Twitterda birçok kpop hayranı vardı ve Kore’yi kpop sanatçıları hesapları içinde bu fotoğrafın iyi temsil edeceğini düşündük. Sadece Kore’ye değil, tüm dünyaya fotoğraf servis edildi.”

*Bu yazının tüm hakları turkishboice.com'a aittir. Siteden yazı çıkarmak veya alıntı yapmak kesinlikle yasaktır!*

Orj: Park Sujung @tenasia
İng çeviri: @justjyh 
TR Çeviri: Cg208 @TurkishBoice

0 yorum:

Yorum Gönder