İMZA KAMPANYASI

(Röportaj) Nell’in vokalisti Kim Jong Wan CNBLUE’dan bahsetti


Kore’li rock grubu Nell’in vokalisti Kim Jong Wan Japonya’daki bir röportajında CNBLUE’dan bahsetti.

Röportajın CNBLUE kısmı:

-Sektörde çıkış yapan band (*grup) sayısı gün geçtikçe daha da artıyor. Sizden genç band’lerle anlaşabiliyor musunuz?

Kim: Denk gelen programlarımız sayesinde CNBLUE ile yakınlaştım. Bence grupları için oldukça fazla çaba sarf ediyorlar. Onlar da bizim gibi müzisyen ve müzik hakkında konuşmaktan hoşlanıyorlar. Enstrümanlarla ilgili bizim bile hiçbir fikrimiz olmayan bir sürü soru sordular.

-Rock festivallerindeki gruplarla CNBLUE gibi idol olarak adlandırılan grupları ayırma gibi bir durum var. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Kim: Bence hangi alanda olursa olsun eğer müzik yapmaktan hoşlanıyorsanız herkes aynıdır. Aralarındaki tek fark kullandıkları farklı piyasa yöntemleridir. Biz indie (*bağımısız grup olarak başladık. Canlı performanslarımız sayesinde insanlar tarafından tanındık. Eğer bir ajans şirketinde başlarlarsa tanınmak için televizyona çıkmak zorundalar. Çünkü Kore’de TV yayını oldukça önemlidir. TV’deki aktivitelerine odaklanan gruplar “idol” olarak adlandırılır. Canlı performans yapsalar bile televizyon yayını ortamı yüzünden izleyenlerin bunu farketmesi çok zordur.*Bu yazının tüm hakları turkishboice.com'a aittir. Siteden yazı çıkarmak veya alıntı yapmak kesinlikle yasaktır!*


Orj link: news.kstyle 
İng çeviri: heich_ @justjyh 
TR Çeviri: cg208 @TurkishBoice
Video: Nell Turkey 

0 yorum:

Yorum Gönder