İMZA KAMPANYASI

[Röportaj] OK! Magazin Kasım 2015: Kang Min Hyuk – “Gerçek Ben”


OK! : İlk solo hayran buluşman için yeterince iyi hazırlandın mı?

MH: Oldukça uzun zamandır ilk hayran buluşmam için hazırlanıyorum. Sık sık böyle buluşmalarımız oluyor. İlk buluşmama gelen insanların sadece CNBLUE bateristi Minhyuk’u görmelerini değil, ekip içinde de konusu geçen diğer yönlerimle birlikte beni tanımalarını istedim.   

OK!: Hayranların öğrenmesini en çok istediğin yönün nedir?

MH: Hayranlarımızın karşısına her zaman grupla birlikte CNBLUE bateristi olarak çıkıyorum. Ama bu Tayland’lı hayranlarımla yakınlaşabileceğim ilk seferim. Bu bir hayran buluşması olsa bile hayranlarımın benim hakkımda daha fazla şey öğrenebileceği ilk sefer.

OK! : Aktör Kang Min Hyuk ile baterist Kang Min Hyuk arasındaki fark nedir?

MH: Bateri her grup için önemli bir pozisyondur. Baterist olarak çok öne çıkmaya çalışmak yerine diğer üyeleri desteklemekten hoşlanıyorum. En önemli fark bu.  

OK!: Yani bir aktör olmak için daha ön planda durmak mı gerekli?

MH: Aktör olmanın çekici tarafı daha önce farkına varmadığım kendimle ilgili farklı şeyleri keşfetme şansımın olması. Başkalarının da beni daha iyi tanımasına olanak sağlıyor. 

OK!: Dizilerde rol almaya başladıktan sonra kendinle ilgili neler keşfettin?

MH: Oynadığım her rolde kendimle ilgili başka bir şey keşfettim. Mesela, bir rolümde sevilmeyi ilgi toplamayı seven bir çocuğu oynadım ama gerçek hayatta böyle biri değilim, nasıl ilgi toplayacağımı bilmezdim. Hayranlara bu yönümü gösterebileceğim belki de tek şansım bu.  


OK!: Gerçek hayatta insanların sempatisini dikkatini toplamaya çalışan biri değil misin gerçekten? Birazcık bile mi?

MH: Hem de hiç. 

OK!: Senin gibi tatlı ama utangaç biri… Beklenmedik erkeksi bir çekiciliğin var mı? 

MH: Bu soruya nasıl cevap vereceğimi bilmiyorum. Başkaları beni bu anlamda daha iyi değerlendirir. Cevap vermem gerekirse…en erkeksi tarafım...belki vücut çalıştığımda olabilir. 

OK!: Herşeyi aklında tutan veya herşeye bir açıklama getiren biri misindir?

MH: Herşeyi hatırlayamam ve her şeyi diğerlerine açıklayamam (gülüyor). Akışına bırakırım. Çok fazla düşünen biri değilim. Çalışırken genelde detaylara dikkatimi veririm ve dikkatle karara varırım. Ama iş sona erince “mutlu-hadi yapalım-şansıma” insanıyım.  

OK!: Uzun zaman önceki bir röportajda kötü dans ettiğin için hiçbir gece kulübüne gitmediğini söylemiştin. Hala böyle mi?  

MH: (Gülüyor) İlk defa 2012’de bir gece kulübüne gittim. İnsanlar müzik dinlemek ve dans etmek için gitmeyi sever ama ben öyle değilim. Benim için ailem ya da arkadaşlarımla arabada müziği açıp sesli olarak şarkı söylemek daha eğlenceli. 

OK!: Çoğu müzisyenin gece hayatı vardır. Sende de böyle mi?

MH: Ben de gece hayatına takıldım ama insanların düşündüğü şekilde değil. Genelde sabahtan akşama kadar çalışıyorum ve doktora gitmek ya da marketler kapanmadan 8-9’a kadar alışverişi tamamlamak gibi günlük koşuşturmacalarım oluyor. Arkadaşlarımla gece saatinde buluşabiliyorum veya ne yapmak istiyorsam gece zaman ayırabiliyorum. 

OK!: Müzik ve oyunculuk dışında öğrenmek istediğin herhangi bir şey var mı?

MH: Birçok şey var!

OK!: Yakın zamanda ne öğrenmek ilgini çekiyor? 

MH: Daha çok spor türleri…tenis veya dalış.. 

OK!: Daha önce hiç denedin mi?

MH: Hayır, daha önce hiç yapmadım. Ayrıca öğrenmek istediğim farklı müzik aletleri de var. Öğrenmek istediğim bir sürü şey var. Yeni şeyler öğrenmeyi seviyorum ama yeterli zamanım olmuyor. 

OK!: Senin tarzına uyan mutluluktan zevk alma yöntemi nedir?

MH: Uyumadan önce o gün neler yaptığımı gözden geçiririm. Eğer sıkı çalışıp o gün planladığım her şeyi tamamladıysam çok iyi hissederim. Birşeylerle uğraşmayı seviyorum. 

OK!: Rahatlamaya ihtiyaç duymuyor musun?

MH: Eskiden öyle düşünürdüm.. Ama işten sonra boş zamanım olunca yapacak hiçbir şeyim olmadığında sanki çok fazla zaman kaybediyormuşum gibi hissediyorum. 
OK!: Herkes CNBLUE’ya bakınca aranızdaki yakın ilişkiden etkileniyor. Diğer üyelerin senin için anlamını söyler misin? 

MH: Benim en yakın arkadaşlarım.. benim ailem..benim kan bağı olmayan erkek kardeşlerim gibiler.. 

OK!: Şu ara tüm üyelerin solo aktiviteleri oluyor. Tekrar bir araya geldiğinizde konuşacak birçok şey oluyor mu? 

MH: Bir araya geldiğimizde çok eğleniyoruz. Bir çok solo aktivitemiz var ama buluşup birşeyler yemek ve konuşmak için zaman yaratıyoruz genelde. Eğer grupça bir aktivitemiz varsa konuşmadan duramıyoruz. 

OK!: Konuşmalarınızın ana konusu ne oluyor?

MH: Genelde birbirimize günlük hayatımızda neler yaptığımızı anlatıyoruz. Solo aktivitelerimizden, neyle uğraştığımızdan veya yeni sanatçılarla ilgili konularda konuşuyoruz. 

OK!: Müzik dışında ortak ilgi alanlarınız var mı? 

MH: Birlikte aynı evde kalırken genelde oyun (*bilgisayarda) oynardık, basketbola giderdik veya birlikte bisiklete binerdik. Ama ayrı yaşamaya başladığımızdan beri bunları yapmaya pek fırsatımız olmuyor.  

OK!: Her birinizin bir diğerinden tamamen farklı bir özelliği var mı? 

MH: Tabi ki! Birçok şey var. Kanbağı olan ailelerde bile olur. Biz de diğerleri gibiyiz. Bazen müzik hakkında konuşuyorsak ve netleşmeyen şeyler kalıyorsa her zaman bir araya gelir ve hemen bunun üstüne konuşuruz.

OK!: En iyi danışmanın hangisi?

MH: Hepsi, tüm üyeler! İşle ilgili çoğunlukla lider olarak Yong Hwa hyung’u danışman alırım. Bir şey hakkında bilgim yoksa ve tavsiye alacak birine ihtiyacım varsa her zaman ona giderim. Günlük hayattaki bir konuda Jonghyun’a danışırım. Jungshin’se her konuda konuşabileceğim bir arkadaşımdır.  

OK!: Gelecekle ilgili şeylerden memnun musun?

MH: Hala tamamen memnun değilim. Hayatla ilgili %100 memnun olmak diye bir şey olmaz zaten. Gene de gelecekle ilgili her durum ve gelecek hayatımla ilgili her şey yolunda. Herkese minnettarım. Eğer bugün böyleysem sizlerin sayesinde. 

OK!: Hedefin nedir?

MH: Gelecekte evlendiğimizde ve çocuklarımız olduğunda… dilerim CNBLUE hala aile olarak kalır. Düşünmesi bile harika (gülümsüyor)


*Bu yazının tüm hakları turkishboice.com'a aittir. Siteden yazı çıkarmak veya alıntı yapmak kesinlikle yasaktır!*

Orj: OK! Magazine Tayland 
İng çeviri: Kelly BlueStar Boice @KellySiripoonya 
TR Çeviri: cg208 @TurkishBoice

0 yorum:

Yorum Gönder