İMZA KAMPANYASI

[Röportaj] @Star1 Dergisi Kasım 2015 - Jung Shin


CNBLUE, Zaman Hızla Uçup Gidiyor

CNBLUE için zaman çok hızlı geçiyor; çıkışlarından itibaren şu an da 6. yılları. Müzik aktiviteleri, oyunculuk, eğlence programlarına katılımları, şarkı yazımı ve yurtdışı konserleri, her şey aralıksız sürüyor. Kendi hedefleri olan ve hayallerine ulaşmak için kendi tarzlarında çaba gösteren üyeleriyle olgunlaşan CNBLUE ile buluştuk.


<Lee Jung Shin>


S: Model Nam Joo Hyuk'a çok benziyorsun. 

C: Joo Hyuk ile yakın arkadaşız. Onu tanımadan önce bana çok benzeyen bir model olduğunu bir fotoğrafçıdan duymuştum. Ama onunla tanıştığımda o kadar da benzerlik olduğunu düşünmedim. Sadece Joo Hyuk'un kadınların hoşlandığı bir tarza sahip olduğunu hissettim.

S: Çıkışınızı yapalı 6 yıl geçi. En çok hangi yönünün değiştiğini düşünüyorsun?

C: Kendimi daha çok yansıtabilir hale geldim. Bir ünlü olarak etkinliklere alışkanlık kazandığım da ayrı bir konu. Şu anın çok önemli bir an olduğunu düşünüyorum çünkü eksik kısımlar ortaya çıkmak üzere.

S: Çıkış yaptığınız ilk günlerde masum 'tatlı çocuk' gibiydin ama son zamanlarda daha cesur ve tam anlamıyla daha erkeksi gözüküyorsun. Bu zamanla oluşan doğal bir değişim mi?

C: Kişisel olarak 'tatlı çocuk' tarzını tercih etmiyorum. Olabildiğince çabuk 30 yaşına varmak istiyorum böylece daha erkeksi görünebilirim. Bu yüzden de şimdiki görünümümden çok da memnun sayılmam. Genç gözükmüyorum ama yaşlı da değilim, kafa karıştırıcı. Bir an önce sadece yetişkinlerin sahip olduğu o ciddi havayı yakalamak istiyorum.

S: Albümün tanıtımları esnasında Lee Jung Shin'in kısa saçı, kadınların 'bu kısa saçı istiyorum' dediği saç seçildi. 

C: Bunu etrafımdaki pek çok kişiden duydum. Kişisel olarak bazı kısa saç tarzı için öneriler buldum ve saç stilistime danışarak bunu yaptım. O zamanlar referans olarak da Kimura Takuya ve Won Bin'in kısa saçlı fotoğraflarını seçmiştim. Komik olan şey ise, çıkış yaptıktan sonra bir saç merkezine gittim ve saçlarımı kestirmek istedim. Orada 30 yaşlarında bir kadın vardı ve 'bu kişi bir erkek ama lütfen benim de saçlarımı onunki gibi kesin" dedi. Sonuçta o da benim saç tarzıma döndü. (Gülüyor)

S: Kısa saça uyum sağlamak zor ve stilistler de onu kolay bir şekilde düzene koyamaz.

C: Gerçekten de öyle. İçe kıvırmak ve öyle tutmak kolay olmuyor. (Şaka yapıyor) Bu yüzden de bir saç tasarımcısının yardımı olmadan bu saçı kendi kendime yapamam.

S: Hobi olarak fotoğraflar çektiğini duydum.

C: Abimin işi fotoğrafçılığı da içine alıyor bu yüzden doğal olarak fotoğraf çekmek benim için bir hobi haline geldi. Şimdi de abimle yaşadığımız için ne zaman vaktimiz olsa yabancı dergilere bakarken genellikle fotoğrafçılık hakkında konuşuyoruz.

S: CNBLUE üyeleri içerisinde fotoğrafını çekmek için hangi üyeyi en iyi model olarak seçerdin?

C: Dünya turu esnasında üçünün de fotoğraflarını çektim ve her birinin kendi güçlü ve zayıf yönleri var. Bunu söylemek için fotoğrafçılıkta usta değilim ama en çok Yonghwa hyung ile fotoğraf çekerken eğleniyorum, Jonghyun hyung'un fotoğraf çekimiyle arası pek iyi değil. Minhyuk'layken de belki ben fotoğraf çeken kişi olduğum için gerçekten söylediğim hiçbir şeye razı gelmiyor. Yonghwa hyung benim çekmek istediğim tarza uyum sağladığı için sonuç iyi oluyor. Sanırım modelin uyumu açıkça fotoğrafın kalitesine etki ediyor.

S: Bence ileride CNBLUE albüm fotoğraflarını kendin çekersen daha da güzel olacaktır.

C: Bence de öyle ama şu an bunu sadece hobi olarak yapıyorum. Yapmak istediğim zaman yaptığım için hoşuma gidiyor, iş gibi değil.

S: Kıyafetler hakkında da sağlam kuralların olduğunu biliyoruz.

C: Özel bir tercihim yok ama gördüğüm an sevmediğim bir şey olursa o anda onu sevmiyorum. Çekimlerde sevmediğim bir şey giydiğimde de o fotoğraflar güzel çıkmıyor.

S: Bugünkü kıyafetini nasıl buldun?

C: Bugünküler, gerçekten hoşuma gitti.

S: 6 yılını CNBLUE üyeleri ile geçirdin, onların sevgili hikayelerine de tanık olmuş olmalısın. Sence CNBLUE üyeleri içinde sevgili yapma konusundaki usta olan ve bu konularda en kötü olan üyeler kimler?

C: Bu konuda ne kadar düşünürsem düşüneyim aramızda usta yok. Ben sadece kendime inanıyorum. Ayrıca üyeler arasında da kimse kimseye bu konu hakkında ipucu vermez. Ben her şeyi birilerine söyleyen bir tip olmadığım için bunları kendine saklayan ve yaygara koparmadan ilişki yaşayanları tercih ediyorum. Bir tavsiyeye ihtiyaç yok. Diğer taraftan, belki Minhyuk? Eğer onun birinden hoşlandığını veya birisiyle çıktığını görürseniz onun masumiyeti karşısında şok olabilirsiniz.

S: Üyeler içinde senin Jung Yonghwa ile daha özel bir ilişkin olduğunu öğrendim. O senin diş tedavinin ücretini de üstlendi.

C: Dişlerimi çıkış yapmadan önce tedavi ettirdim. Yonghwa hyung tanıtımlarına daha önce başladığından dolayı o biraz daha fazla kazanç sağladı. Bu yüzden bazen şaka ile 'ben senin diş tellerini ödedim' der ama doğru olduğu için hiç inkar etmeyiz.

S: Geçtiğimiz 3 yıl boyunca müzik ve oyunculuk etkinliklerini aynı zamanlı yürüttün. Oyunculuğun için kıdemli oyunculardan aldığın tavsiyeler arasında en çok hatırladığın hangisi?

C: Bu yılın başlarında KBS'in özel dizisi 'Thank you, Son'da yer aldım. Benim babam rolündeki oyuncu Choi Jin Ho idi. Çekimler çok uzun sürmemesine rağmen bana pek çok tavsiye verdi ve beni çok iyi kolladı. Ve her gün 'Sen en iyisisin' diyerek beni motive etti. Bunun için gerçekten müteşekkirim. Bu yüzden şimdi tatillerde ve ne zaman vaktim olsa onu arıyorum.

S: Kendi oyunculuğunu nasıl değerlendiriyorsun?

C: Evet, oyunculuğumu değerlendirmek için her şeyi inceliyorum, bu yüzden de kötü bir değerlendirme aldığımda üzülmüyorum. İnsanlar oyunculuğumu gördüklerinde ve şöyle-böyle dediklerinde öyledir ve iyi dediklerinde de iyidir. Bu sözlere çok takılmıyorum. Sadece oyunculukta gerçekten iyi olmak istiyorum ve bu yüzden de elimden geleni ortaya koyuyorum.


*Bu yazının tüm hakları turkishboice.com'a aittir. Siteden yazı çıkarmak veya alıntı yapmak kesinlikle yasaktır!*

Source: @star1
Trans: cnbluestorm
Çeviri: mcnbl

0 yorum:

Yorum Gönder