İMZA KAMPANYASI

CNBLUE Üyeleri Partnerlerinde Ne Arıyor?Güney Koreli rock grubu CNBLUE kısa sürede Çin eğlence sektörünün mavi gözlü çocukları haline geldi. Evet doğru okudunuz. Lider vokalist ve grubun yüzü olan 26 yaşındaki Jung Yong Hwa, gitarist 25 yaşındaki Lee Jong Hyun, her ikisi de 24 yaşında olan bas gitarist Lee Jung Shin ve baterist Kang Min Hyuk'un oluşturduğu dört kişilik band sadece kendi ülkelerinde değil Çin'de de büyük bir şöhrete sahip oldu.

Band, Çin'in ünlü programları Day Day Up ve Happy Camp'da özel konuk olarak yer aldı. Jung Yong Hwa, mikroblog bir site olan Sina Weibo'da çokça ses getirmişti. 2014 Aralık ayında Yong Hwa bir hesap oluşturmasından sadece altı hafta sonra Çince konuşan hayranları ile etkileşimde bulunmuş ve yirmi dakikadan kısa bir sürede sosyal medyada en çok konuşulan konu olmuştu.

CNBLUE, geçtiğimiz Eylül ayında, Kore-Çin yapımı bir komedi aksiyon programı Bad Guy Always Die'ın da tema müziği olan Cindrella parçası ile Çince çıkışlarını yaptı. Cindrella'da, grubun markası olan modern rock melodileri ve güçlü nakarat kısmı değişmese de Yong Hwa sözleri Çince'ye olarak düzenledi.

Yong Hwa, New Paper ile yaptığı söyleşide bu durumdan şöyle bahsetti.

"Yeni bir dil öğrenmek hiç kolay değil ama Çince öğrenirken ve Cindrella'yı Çince kaydederken çok eğlendim. Henüz akıcı bir şekilde Çince konuşamıyorum ama en azından Çin'deki hayranlarımla direk olarak iletişim kurabildiğim için çok mutluyum. Çin'deki eğlence programlarını izleyerek ve Sina Weibo'daki hayranlarla daha çok iletişime geçerek akıcı bir şekilde Çince öğreneceğim."

Yong Hwa muhtemelen Çince'sini gelecek ay grubun Singapur'daki konserinde gösterecektir. CNBLUE burada en son 13 Şubat 2014'de Singapur Indoor Stadyum'da performans sergiledi. Yong Hwa ise solo konserini Mayıs ayında yaptı.

Gitarist Jong Hyun "Sevgililer Günü'nü Singapurlu hayranlarla geçirebildiğimiz için çok mutluyum. Şu bir gerçek ki zaten kendi başına oldukça romantik bir günde şarkılarımızı sergileme fırsatı bulduk" diyor ve ekliyor.

"Singapurlu hayranlar ekranda göremedikleri tarafımızı görebilecekler. Enstrüman kullanmadan sadece seslerimizle bir portpuri yapabiliriz"

Onlara ideal eşlerinde aradıkları sorulduğunda evliliğe hazır dört bekar genç adam dört farklı tip tanımladılar. 

Yong Hwa: Nazik ve iyi huylu kızlardan hoşlanırım.
Min Hyuk: Birlikte olduğumuzda rahat hissedebileceğim bir kız
Jung Shin: Sevimli ve kadınsı kızlardan. (A.N/ O nasıl oluyor ya xD)
Jong Hyun: Birlikteyken eğlenme olgunluğunu gösteren biri

Cindrella'nın Korece versiyonu, CNBLUE'nun ikinci büyük albümü geçtiğimiz Eylül ayında yayınlanan 2gether'da yer alıyor ve iTunes'dan ulaşılabiliyor. Stüdyo albümlerinde yaratıcı bir giriş bulunmayan çoğu Koreli idolün aksine CNBLUE'nun yüzü (YH), gitaristi (JH) ve bas gitaristi(JS) beste ve yapımcılık konusunda çok ilgililer.

2gether'daki on bir parçada bu üçlü tarafından yazılıp bestelendi. Yong Hwa "Şarkılarımızın ilhamı yaşamdaki her bir günden geliyor" diyor. 

"Duyduğumuz ya da görüdüğümüz en küçük şeyi bile düzenli olarak yazıyoruz. Eğer aklımıza güzel melodiler geliyorsa onları saklıyor daha sonra zamanımız olduğunda stüdyoda rötuşlarını yapıyoruz"


*Bu yazının tüm hakları turkishboice.com'a aittir. Siteden yazı çıkarmak veya alıntı yapmak kesinlikle yasaktır!*

Kaynak: @cnbjungshib_sg
Çeviri: unDineee


0 yorum:

Yorum Gönder