İMZA KAMPANYASI

CNBLUE'daki Adamlar - CNBLUE Üyeleri Son Konserlerinde Dil Yeteneklerini GösterdiCNBLUE, alışılagelmiş Kore gruplarından biri değil. Pop-rock bandin Singapur'da yapılan son konseri serbest tarzda Kore müziği severlerin akınına uğradı. Durmayan havai fişekler ve önündeki alanda duran hayranların içini eriten Tylor Swift'e layık bir podyum. Hayranlar bu yakınlık sayesinde gözlerini kırpmadan konseri izleyebiliyordu. Sahneye full makyajlar çıkan EXO ve Shinee gibi diğer K-Pop gruplarının aksine oldukça sade olan rockçılar avare bir imaj çizmedikleri gibi abartılı kıyafetlerden de uzak kalmışlardı. Indoor Staydyum'daki iki saatlik konserde rahatlamak için sadece bir kez kıyafet değiştirdiler. Ah!

Bu dörtlü 5000 güçlü izleyiciyi zapt ederken hiç soruna neden olmadı da. Aksine sahnelerini, kötü bir İngilizce, şöyle böyle bir Mandarin (A.N/ Çin ve Tayvan'ın resmi dili sayılan standart Çince sayılan bir lehçe) ve ister inanın ister inanmayın Hokkien (A.N/ Anlaması zor bir Çince lehçe) dillerinde yaptıkları espirilerle renklendirdiler. Jung Shin Mandarin lehçesinde "Gong xi fa cai. Hong bao na lai" (Sizlere huzur dolu bir yıl diliyorum. Kırmızı ambalaj lütfen) dediğinde hepimiz kıkırdarken Hokkien lehçesini seçerek bizi gülmekten kıvrandıran Yong Hwa da "Wa kar lu kong" (Ben anlatayım) dedi. "Bu gece 2016'nın en iyi gecesi olacak. Huat ah! (Toplanın)" diye ekleyen Yong Hwa Hokkien lehçesini Checkmate şarkısına düet yaptığı yakın arkadaşı JJ Lin'den öğrenmiş. Neşe dolu genç gecenin de parlayan yıldızıydı. Ele avuca sığmaz muziplikleriyle Seul'ün eğlenceli yanını herkese ispat etti. Gitar çalarken bedenini nasıl da bir pretzel (A.N/Birbiri içine geçen çubuk kraker) gibi kıvırdı!

Ama konserin sonunda band tam anlamıyla müzikle dolup taştı. Jung Shin bas gitarı ile ortalığı öyle bir inletti ki sanırsınız Meghan Tranior şarkısını onun için yazmış. (A.N/ Bahsedilen şarkı All About That Bass) Min Hyuk bateride tıpkı Dave Grohl gibiydi (A.N/ Dave Grohl, Nirvana grubunun eski bateristidir.) ve Jong Hyun'un akıllardan çıkmayan İngilizce şarkısı 'Irony' sahnelendiğinde, yakışıklı gitaristin gitar çalmakta olduğu kadar beste yapmakta da yetenekli olduğunu gözler önüne serildi. Ayrıca Koreli bir band grubunda nadiren görülen bir olay dikkatimizi çekti. 'Erkek hayranlar!' Yong Hwa konserin sonunda "Söz veriyorum ölene kadar her sene buraya geleceğim" diye herkesi coşturduğunda erkek hayranların sesi de en az kızlar kadar yüksek çıkıyordu. 

*Bu yazının tüm hakları turkishboice.com'a aittir. Siteden yazı çıkarmak veya alıntı yapmak kesinlikle yasaktır!*

Çeviri: unDineee0 yorum:

Yorum Gönder