İMZA KAMPANYASI

(Röportaj) ELLE China: Yonghwa’nın Söylediği Aşk Şarkısını Dinlemek“Elle Night” gecesine katılacak yıldızların listesi duyurulur duyurulmaz giriş bileti için telefonların ardı arkası kesilmedi. “Hangi gün olacağı farketmez, Jung Yonghwa’nın sahneye çıkacağı güne ait bilet istiyoruz!”

Performansın olduğu gün tutkun hayranlar tamamen aklını kaçırdı. Ve Jung Yonghwa kusursuz Çincesi, sahne duruşu ve karşı konulması imkansız performansıyla diğer izleyenleri de kendine hayran bıraktı. Yonghwa neden söylemek için tüm Çinlilerin bildiği klasik bir aşk şarkısını seçti acaba?  

“Fazla Çince şarkı bilmiyorum. 2015’teki Guangzhou konserinde final öncesi hayranlar bana bu şarkıyı söylemişti. Çok duygulanmıştım. Bu şarkıyı onlara cevap olması için seçtim ve söyledim.”

Jung Yonghwa, hayranları için Çince öğrenmeye başladı. Bazı tanıdıkları ona dil öğrenme seti tavsiyesinde bulunmuş. Jung Yonghwa hergün nerde olursa olsun günde 30 dakika onları dinliyormuş. Onu kulaklıkla görürseniz o anda aslında ders  çalışıyor olabilir. “Dinledikçe Çinceye kulağım alışmaya başladı ve gittikçe daha çok anlıyorum."


Doğum yılı: 1989. Boy: 180cm. Burç: Yengeç (çoğu sevgi dolu erkekte olduğu gibi). Şarkıcı, aktör ve sunucu. Gitar, piyano, bas gitar, klarnet gibi birçok müzik aletini çalabiliyor. İnanılmaz yakışıklı ve tüm gücüyle çalışan biri, tam anlamıyla üstün özelliklere sahip bir idol. “Piyano çalmaya 6 yaşındayken başladım. Klarnet de öğrendim. Annem sayesinde birçok kurs aldım. Müzik, karakterime çok uygun.” 

Jung Yonghwa’nın ilk keşfedilmesi oldukça beklenmedik bir şekilde olmuş. Lisedeyken yıldız avcısı biri onun kayak merkezinde çekilen bir resmini görüp, onu aramaya başlamış. Ve sonrasında müzik kabiliyeti ve becerileri farkedilmiş. Jung Yonghwa’nın yıldız olma hayali yokmuş, sadece müzik yapmayı seviyormuş. “Müzik yapmanın ya da dinlemenin mesleğinizle bir alakası yoktur. Müzik herkesle bağ kurabilen bir şeydir. Müzik ayrıca hoş bir şekilde o anki atmosferi ve ruhu da değiştirebilir.”

Jung Yong Hwa 2015 yılında 27 şarkı besteledi. İlham nerde gelirse gelsin notaları hemen kaydetme alışkanlığı var. “Nelerden ilham aldığımı açıklaması zor. Günlük hayatımda öylece ortaya çıkıveriyorlar.” 

Yonghwa ilk solo albümü One Fine Day’i yayınladı ve bir tur düzenledi. “Bir şarkıcı olarak sahnede olup dinleyicilerle düşüncelerimi paylaşmak ve onların hemen orada bana tepkilerini göstermesi yaşanabilecek en harika duygu!”

Jung Yonghwa bir keresinde gelecekteki kız arkadaşıyla müzik hakkında konuşabilmek istediğini söylemişti. Ona müzikten anlayan biri olması bir kriter mi, diye sorduk. Sıcak bir bakışla başını salladı, “Müzikten anlamasının bir önemi yok, önemli olan müzik dinliyor olması. Ama herkes müzik dinler değil mi? Haha. Onun benim yaptığım müzikleri dinlemesini sağlayabilirim. Bu yeterli.” Canayakın biri olarak tabir edilmesine şaşmamalı. 

Sol gözünün alt köşesinde bir ben bulunuyor. Yonghwa onu çok seviyor, çünkü böylece insanların sadece gözünden bile onu tanıyabileceğini düşünüyor!
  

Soru&Cevap

ELLE: Müzik senin için ne ifade ediyor?

JYH: Müzik yapmanın ya da dinlemenin mesleğinizle bir alakası yoktur. Müzik herkesle bağ kurabilen bir şeydir. Müzik ayrıca hoş bir şekilde o anki atmosferi ve ruhu da değiştirebilir. Ve ben müzik yapan biriyim (gülüyor).

ELLE: 2016’da müziğiniz için nasıl bir hedefiniz var?

JYH: Dilediğim şekilde şarkı yazmak benim hedefim. 

ELLE: Beste yapmak için en sevdiğiniz zaman?

JYH: İlham gelir gelmez not alma huyum var. Belki de bu yüzde bu kadar rahat beste yapabiliyorum (gülüyor). 


*Bu yazının tüm hakları turkishboice.com'a aittir. Siteden yazı çıkarmak veya alıntı yapmak kesinlikle yasaktır!*

Orj: ellechina 
İng. Çeviri: klaritia @ justjyh 
TR Çeviri: cg208 @TurkishBoice

0 yorum:

Yorum Gönder