İMZA KAMPANYASI

[Hayran Anlatımı] 06.03.2016 CNBLUE Japonya Çıkışı 5. Yıldönümü Hayran Buluşması [BoiceTATION]Nagoya ilk hayran buluşması 6 şarkı, konuşma, oyun ve son olarak son bir karaoke şarkı ile birlikte iki buçuk saat sürdü. Dördü de sahnede rahatlamış ve eğleniyor görünüyorlardı.

Setlist
-Domino
-Hide&Seek
-Irony
-Realize
-Radio
-Hold My Hands (Kore versiyonu)

Hayran Buluşması'nın konsepti "Uzay Gemisi"ydi. Üyeler zamanda yolculuk yapabilen kaptanlardı ve bizi 2011 çıkışlarına götürdüler. Jonghyun sunucuya dönüp "Bu konsept hakkında ne düşünüyorsunuz? Duyduğumda yirmi saniye bir şey söyleyemedim." dedi.Jungshin: Ben sevdim.
Jonghyun: Oh sen yaptın! (Şakayla)

2011 Yoyogi konseri ve Countdown Japan fotoğrafları ekrandayken çocuklar çok heyecanlandılar. Sunucu Jungshin'e 2011 yılına dair ne hissettiğini sorduğunda "Gösterilen videoyu izleyince çok nostaljik hissediyorum" dedi. Gösterilen ilk fotoğraf insanların yanlarından gelip geçtikleri bir istasyonun önünde performans sergiledikleri bir kareydi.

Jonghyun: Yaşlandım...Zaman su gibi akıp geçiyor. Şimdi bile o gençlik günlerini hatırlıyorum. O günlere dönmek istiyorum.
Sunucu: Hala gençsin.
Jonghyun: 2012'de yetişkin olduğumu düşünürdüm ama şimdi fark ediyorum ki o zamanlar yeterli değildim. (Jonghyun'un Japoncası her zamanki gibi oldukça iyiydi)
Jonghyun: Ben ve Jungshin şimdi olduğumuzdan daha iyiyiz.
Jungshin: Ben halimden memnunum.
Jonghyun Jungshin'e dönerek "Saçlarının hali ne böyle? Outou-san mitai (Babamın saçları gibiler)" dedi.
Jungshin: Ama Jonghyun her zaman benim saç tarzımı kopyalıyorsun.
Jonghyun: NE?! Ben mi?!  Neden bahsediyorsun otousan (moruk)! Bu berbat!!
Minhyuk: Senin şimdiki saçlarını seviyorum.

Jonghyun, Minhyuk'un yanına gelip elini sıktı. Geçmişe dönüp 2011'deki kendine bakan Yonghwa geçmişte yaptığı gibi yüzük takmıştı ve taktığı 3 yüzüğü gösterdi. Jonghyun, Yonghwa'nın yüzüklerini görüp "Bu arada yüzüklerin çok havalı. Neden bu kadar çok yüzük taktın ki?" diye sordu. Yonghwa da "Eskiden yüzük takmayı severdim. Onlar sahteydi ama artık altın yüzükler takabiliyorum. Şaka yapıyorum. Sadece gençken ve imitasyon yüzükler takarken neler hissettiğimi hatırlamak için bunları taktım" dedi.In My Head, yayın etkinliği videosunu izlerken Yonghwa "Şimdi In My Head'i daha iyi çalıyoruz ama o zamanlar daha havalıymışız. Her şeyimizi ortaya koyardık" dedi

Minhyuk: Oyun alanında düzenlediğimiz In My Head yayınlanma etkinliğini hatırlıyorum. Roller coster vardı. Ona binmek istemiştim ama menajerimiz vaktimizin olmadığını söylemişti. Şimdi hatırlıyorum.
Sunucu ve Yonghwa: Minhyuk 2011'de çok sevimliydi şimdi de çok erkeksi.
Minhyuk: Şu anki halimi tercih ederim.

2011 fotoğraflarından sonra yakın zamanlarda çekilen Jonghyun'un spadaki bir fotoğrafı ekrana yansıdı. Yonghwa Jonghyun'a dönüp "Şimdi sen de ojisan (dede) gibi görünüyorsun" dedi.

Jonghyun: Evet zaten öyleyim.
Üyeler ve Sunucu: Gerçekten İsviçre mi burası?! Aslında senin evin değil mi?
Yonghwa: Photoshop
Jonghyun: Sonunda İsviçre'ye gidebildim, çok kötüsünüz! (A.N/ Ne çok gittiniz çocuğun üstüne, bu kadar da kıskanılmaz ki)

Daha sonra Jongshin'in İsviçre'den bir resmi gösterilince Jungshin "Biz oraya gittikten sonra Jonghyun beni taklit etti" dedi. Jonghyun yüzünde acı bir gülümseme ile "Gerçekten de öyle" dedi.

Yonghwa'nın yakın zamanda çekilen fotoğraflarından Niigata'da snowboard yaptığı kare yansıtıldı.

Yonghwa: Önceden de söylediğim gibi bir kayak merkezinde konser vermek istiyorum. Bu yüzden en iyi yeri arıyorum.
Jonghyun: Ben de oradaydım. Güzel bir yer. Hayran buluşması için kayak merkezi seçim çok iyi bir fikir.
Jungshin: Bence değil
Jonghyun: Snowboard yapamayan tek kişi sensin. Çalış biraz!
Minhyuk: Kızağa ne dersin?
Jungshin: Kızağı severim.

Soru zamanı geldi. Boice'lara soru soruldu ve verilen cevapları sıraladılar. Bu cevaplardan bazıları gösterilmedi ve CNBLUE'dan tahmin etmelerini istediler.

İlk soru "Yonghwa ile randevuya çıkacak olsanız nereye gidersiniz?" Boice'ların sıralaması şu şekildeydi.

1. Oyunparkı
2. Tiyatro
3. ?
4. Araba gezintisi

Üyelerden üçüncünün ne olduğunu tahmin etmelerini istediler.

Jungshin: Kafe
Jonghyun: Evde. Utançverici olduğu için üçüncü sırada olmalı. (A.N/ Yukarıda Jonghyun'u koruduğum yorumu unutun az bile yapmışlar -_-)
Yonghwa: Çalışma odam.

Üyeler bu sırada "Eğer çalışma odanda buluşursanız kız kim olursa olsun Yonghwa diye seslendiğinde onu susturursun. Çalışmaya konsantre olursun." dedi. Yonghwa parmaklarını dudaklarına bastırarak susmalarını söyledi.

Sunucu: Erotik bir cevap
Minhyuk: Yonghwa arkasında o varken çalışır. (hayal eder) Böyle bir şey oldu mu hiç?
Minhyuk: Kayak merkezi
Jonghyun: Kayak merkezinde bir buluşma çok kötü olur. Kesin kavga ederler. Eğer iyi kayıyorsa sorun değil de eğer kayamıyorsa ya da yeterince iyi değilse felaket olur.
Yonghwa: Çok doğru. Böyle bir şey mi yaşadın?
Jonghyun: Sadece televizyonda izledim.
Yonghwa: Ona kaymayı öğretirim. Tüm CNBLUE ve FT Island'a öğrettim. (A.N/ Size bile öğrettim sevdiğim kıza mı öğretemeyeceğim diyor xD)
Minhyuk: Ben Yonghwa'dan öğrendim. İyi bir öğretmendir.

Boice'ların cevabı kayak merkeziydi ve Minhyuk doğru cevabı vermişti.

İkinci soru, "CNBLUE'nun hangi marka iç çamaşırı giymesini istersiniz?"

1. Calvin Klein
2.
3.
4. Uniqlo

Jungshin: Armani
Yonghwa: Vivian Westwood, Levis, American Eagle. Hayranlar bana doğum günümde Chrome Hearts marka birçok çamaşır hediye etmişti. 15 tane falan vardı, iki yıldan fazladır onları kullanıyorum.
Minhyuk: Armani. Bu soru "Bugün giydiğim çamaşır nedir?" değil mi?
Jonghyun: Giyiyor musun? Bazen çamaşır giymiyor.
Minhyuk: Böyle şeyleri söylemesene!

Yonghwa Vivian Westwood marka çamaşırı ile


Boiceların cevaplarında ikinci sırada Japonların genelde çocuklar için olan yerel iç çamaşırı markası Gunze, üçüncü sırada da Gucci vardı.

Üçüncü soru, "Evleneceğiniz kişinin mesleğinin ne olmasını istersiniz?"

1.
2. Maaşı olan biri
3.
4. Doktor

Jonghyun: Birinci sırada CNBLUE, üçüncü sırada Furuya-san (Programın sunucusu)
Minhyuk: Showmen, öğretmen
Yonghwa: Avukat
Jonghyun: (Araya girerek) FNC başkanı.
Jungshin: Müzisyen, menajer
Jonghyun: Kayıt şirketi başkanı! (A.N/ Taktı başkana xD)

Boiceların cevaplarında ilk sırada kamu personeli üçüncü sırada müzisyen vardı.

Jungshin: (Üzgün bir şekilde) CNBLUE yok mu?
Jonghyun: Çok pragmatiksiniz/faydacısınız. (A.N/ Söyleyene bak!!)
Jungshin: Şok oldum üçüncü sıradayız

1. ???
2. Love Light
3. Blind Love
4. Can't Stop

Bu liste verildi ve üyelerden ilk sıradaki şarkının ne olduğunu tahmin etmelerini istendi. Dört üye de In My Head olduğunu düşündü ama yanıldılar. İlk sıradaki şarkının Radio olduğunu öğrendiklerinde Yonghwa "Aslında benim de çıkış parçaları arasındaki favorim Radio'dur" dedi.Nagoya'nın eşsiz bir kafe kültürü vardır. Üyeler latte üzerine kalp şekli yapmaya çalıştılar. Nagoya'dan bir barista gelip nasıl yapacaklarını anlattı. Dünyadaki üçüncü en iyi baristadır. Yonghwa bunu duyunca çok heyecanlandı, elini sıktı ve "Kahveyi çok severim. Harikasınız, bana numaranızı verir misiniz?" diye sordu. Üyeler kahveyi süslemeye çalışırken çok eğlendiler, Jonhyun baristanın yaptığı kahveyi içti ve "Çok lezzetli" dedi. Sonra diğerleri de içti.

Çocuklar kendi yaptıkları kahvlerin hepsini içtiler. Jonghyun, Yonghwa'nın yaptığını, Yonghwa ise Jungshin'in yaptığı kahveyi içti. Dördü de bitirdikten sonra usta barista en iyisi olarak Yonghwa'nınkini seçti. Ödül olarak ne zaman kafesine gelirse gelsin Yonghwa'ya ücretsiz kahve vereceğini söylediğinde Yonghwa sevinçten havalara uçtu.

Sonraki oyun tahmin oyunuydu, üyeler eşleştikleri sekiz hayranla birlikte oyun oynadılar.  İlk olarak beceriksizce göz bantları ile kutudan bir şeyler çektiler ve ellerini kullanarak tahmin etmeye çalıştılar.Jungshin ve eşleştiği hayran: Yassı kepçe
Jonghyun ve eşleştiği hayran: Udon
Yonghwa ve eşleştiği hayran: Küre
Minhyuk ve eşleştiği hayran: Karides


Üyeler hayranların ellerine dokununca şaşırdılar, çok sevimliydi. Özellikle Jonghyun ve Minhyuk udon ve karidese dokunurken çok çekindiler ve korktular. Göz bantları sevimli ifadelere sahipti. Jungshin'deki buda, Jonghyun'unki Golgo 13, Yonghwa'nınki ay savaşçıları. Minhyuk'unki de Kabuki'ydi. Bir hayran maskesini ters takmıştı Jonghyun çok kısık bir sesle "Ters takmışsın" dedi.


İkinci olarak da duvarlar arasındaki dar boşluktan gösterilen şeyleri tahmin ettiler.

1. CNBLUE ayıcıkları
2. Çin lahanası
3. Terlik
4. Color CD'si
5. Menajerleri (haha)

Sonunda Yonghwa'nın takımı kazandı. Yonghwa tüm yarışmalar boyunca özellikle de kahve sanatında ziyadesiyle coşku doluydu. Bazı "uzay yiyecekleri" getiriler çocuklar garip garip baktılar.

Yonghwa, sadece bu ayda hayran buluşması yapmalarının çok yazık olduğunu bunu her gün yapmak istediğini söyledikten sonra Only Human şarkısından birkaç nota çaldı.

Son sözler

Jungshin: Hepinizle oyun oynayamamış olsak da sizlerle yeniden bir araya geldiğimiz için çok mutluyum.
Jonghyun: Uzun bir zaman sonra sizlerle yeniden buluştuğum için çok mutluyum ama bir konserde bir araya gelirsek daha mutlu olurum. Yakında yeniden buluşalım. Ne zaman mı? Ben biliyorum ama söylemem sır.
Yonghwa: Çok eğlendim. İsterim ki... (Bu sırada Jonghyun mikrofonu düşürüp gürültüye neden oldu. Yonghwa çok şaşırdı)
Jonghyun: Özür dilerim.
Yonghwa: Sizinle yeniden buluşmak istiyorum. Sadece beş yıl, elli yıl, beş yüz yıl değil. Lütfen dünden daha çok çalışın.
Minhyuk: Hayran buluşmasının ayrı bir çekiciliği var. Ben çok eğlendim, siz de eğlendiyseniz çok mutlu olurum. Puzzle iki farklı insanın bir aile oluşturmasını anlatan bir şarkı. Böylesi bir mucizeyi puzzle ile karşılaştırıyor.

*Bu yazının tüm hakları turkishboice.com'a aittir. Siteden yazı çıkarmak veya alıntı yapmak kesinlikle yasaktır!* 


Kaynak: @ketchBurning@greedy4cnblue, @GrlyGirlie, @ChikkaM2, @happytmg
Photo&Video cr:@yooooon622
Çeviri: unDineee

0 yorum:

Yorum Gönder