İMZA KAMPANYASI

Jung Yong Hwa, Nicholas Tse’nin 4D Filmi “COOK UP A STORM”da Başrolü Paylaşacak


CNBLUE üyesi Jung Yong Hwa aktör olarak dönüşünü Çin yapımı büyük hasılat beklenen “Cook Up a Storm” filminde başrollerden birini canlandırarak yapacak. 

Hong Kong temelli Emperor Motion Pictures (Emperor Entertainment Group -EEG) firması tarafından yapımı üstlenilen 4D teknoloji kullanılacak olan film 46 milyar won (yaklaşık 38,5 milyon dolar) bütçeye sahip olmasıyla dikkatleri üzerine çekiyor.  Aşçılık temalı film, aksiyon, dram ve komedi unsurlarını harmanlayarak izleyicilere çok yünlü bir sinema deneyimi sunmayı hedefliyor.

Ana karakter olan şefi Hong Kong’lu ünlü yıldız Nicholas Tse oynarken, diğer onaylanan isimler arasında Çinli ünlü oyuncular Ge You ve Tiffany Tang da bulunuyor.

Bağlı olduğu ajans FNC’nin haberi onaylamasıyla başrol erkek karakterlerden biri olarak Yonghwa’nın adı da açıklandı. Yapımcı Manfred Wong, Yonghwa’nın hem yakışıklı hem de iyi bir aktör olduğundan övgüyle bahsederken, CNBLUE grubuyla Asya’da popüler olmasıyla da tanındığını belirtti. Yönetmen Yip de Yonghwa’nın yüksek oyunculuk potansiyelinin altını çizdi.Film çekimleri Guangzhou, Macao (Çin) ve Avrupa’da gerçekleşecek olan prodüksiyonun maliyeti tahmini olarak 200 milyon RMB olarak belirtiliyor. Gelen habere göre oyunculara toplamda 70-80 milyon RMB ödenecek ve Jung Yonghwa 5 milyon RMB (yaklaşık 770 bin dolar) filmden ödeme alacak. Çekimleri Nisan’da başlayacak olan filmin Ocak 2017 gibi vizyona girmesi planlanıyor. 

Çin’de yayınlanan Şef Nic programının sezon 1 ve 2’sinin Nicholas Tse’nin sıcakkanlı, cana yakın şef imajıyla izleyicilerden geçer not almasıyla Afrika’da 3. Sezonu çekilmeye başlandı. EEG firmasının yapımını üstlendiği “Aşçılık savaşı” temalı 4D filmin Nicholas Tse'nin aldığı bu olumlu tepkiden esinlenilerek çekilmesine karar verildi. Nicolas’ın firması PO (*Post Production Office) filmin her anlamda olumlu deneyim sunması için Hoollywood’un son teknolojisini kullanacak. Filmin baş yapımcılığını Mani Fok üstlenirken, yönetmen koltuğunda Raymond Yip bulunacak.


Filmin konusu Guangzhou (Çin)den olan bir şefin, Michelin 3 yıldızlı, Fransa’dan gelen bir şefle rekabet etmesi üzerine kurulu. Yonghwa Çinli-Koreli Fransa’dan olan şef rolünde. İkilinin başta düşmanca başlayan ilişkileri sonrasında birbirlerini tanımalarıyla yakın arkadaş olmaları şeklinde gelişiyor. İkisinin de uluslar arası bir aşçılık yarışmasına girmesiyle birinciliği alabilmek için aralarında rekabet başlıyor. 

Filmde Nicholas Tse ile Tiffany Tang, ve Yonghwa ile asistanını oynayan Michelle Bai arasında romantik bir hikaye de oluşuyor. Bu büyük yatırımlı prodüksiyonda Mount Xiqiao (Guangzhou, Çin) stüdyosunda birçok restoran bulunan bir cadde set olarak inşa edildi. Ayrıca çekimler için Prag’da eski bir şato 3 aylığına kiralandı.

Birçok kişi, üstünden 2 yıl geçen tvN dizisi “The Three Musketeers”dan beri Jung Yonghwa’nın aktör olarak dönüşünü beklemekteydi. Halyu yıldız Yonghwa, "You're Beautiful", "Heartstrings” dizileri ve CNBLUE grubuyla yaptığı müzik aktiviteleriyle Çin’de oldukça büyük bir hayran kitlesine sahip. Daha önce "Happy Camp" and "Day Day Up" gibi Çin TV programlarına da katılan Yonghwa ilk defa Çin oyunculuk sektöründe bulunacak. 

CNBLUE’nun bağlı olduğu idari ajansı CJ E&M firması her sene grup üyelerinin programını konser turlarıyla doldurmaktaydı ve daha fazla zaman gerektiren film sektörü çalışmasına bireysel olarak girmelerine izin vermiyordu. Bunun sebebi, tek bir üyenin bile dışarıda olmasıyla tüm programın dengesinin bozulacağı, diğer üyelerin çalışma takviminin etkileneceği ve gelire yansıyacağı konularıydı. Ajans, EEG firmasının bu filmine de aynı politikayla yaklaşırken, Empire Entertainment Beijing’in sunduğu yüksek ödeme miktarı, göz alıcı oyuncu kadrosu, başarılı yapım ekibi ve yüksek rakamlardaki bütçesiyle fikrini değiştirdi. Görüşmeler sonunda film için anlaşma imzalandı. 

Bununla birlikte Yonghwa devam etmekte oldukları konser turları sebebiyle haftanın 4 günü film setinde, 2 günü konser turunda bulunacak.


<Filmin ayrıntılı konu anlatımı için: TIKLAYIN (Spoiler içerir) > *Bu yazının tüm hakları turkishboice.com'a aittir. Siteden yazı çıkarmak veya alıntı yapmak kesinlikle yasaktır!"

İng. Çeviri: soompi & JustJYH 12 34 & @klaritia & @Chl0e0622 & @CNBYonghwa & @lyuublue
TR Çeviri: cg208 @TurkishBoice

0 yorum:

Yorum Gönder