İMZA KAMPANYASI

CNBLUE İle Soru & Cevap -Jung Yonghwa’nın Özel Hayatıyla İlgili Titiz Olma Sebebi


S: 7 aylık aradan sonra 6. Mini albümünüz "Blueming"i yayınladınız. Nasıl hissediyorsunuz?

Yonghwa: Albüm henüz yayınlanmasına rağmen sanki çıkalı uzun zaman geçmiş gibi hissediyorum. Sanırım uzun zamandır bu albümü planladığımız için böyle hissettiriyor.

Jungshin: Geçen sene "Cinderella"yı çıkardığımızdan beri konser turlarımızla çok meşguldük. Asya turumuz yeni sona erdiğinden hiç ara vermeden dönüş yapmışız gibi geliyor. 

S: Albümde toplamda 5 şarkı var ve sizler tarafından yazıldı. Kendi şarkılarınızın olduğu bir albüm yayınlamak külfetli olmuyor mu?

Yonghwa: Açık konuşmak gerekirse, evet, sıkıntılı oluyor. Ama başarıyı üstelik bir de kendi şarkılarımızla yakalayınca çifte sevinç yaşıyoruz. Ayrıca kendimizi diğer insanlardan daha iyi tanıyoruz. Bu yüzden tamamen kendi şarkılarımızdan oluşan bir albüm yayınladık. 

S: Şarkı yazmanın en zor kısmı nedir? 

Yonghwa: Bazen dile dolanan şarkı yazma takıntım yüzünden acı çekiyorum. Böyle bir takıntı çok yapay şarkılar yazdırıyor. Cehalet bazen mutluluktur.

S:  "You're so fine" şarkısını yazarken neye odaklandın?

Yonghwa: Müziğin yanı sıra sıcak duyguları vurgulamaya çalıştım. Sözlerin üstüne çok düştüm. Bence gerçek karakterim o sözlere yansıdı. Randevudayken yanımdaki kıza etkimi genelde samimi-aşk dolu sözlerle ona gösterirdim. 

S: Ne sıklıkla şarkı yazarsınız? 

Jonghyun: Sanırım bu bir çeşit meslek hastalığı. Ne zaman mutlu ya da üzgün olsam o anı kaydederim. 

Yonghwa: Evet, eğer biri bana kız arkadaşından ayrıldığını söylerse ona neşe vermek yerine bir hatıra notu yazarım. 

S: Jonghyun ve Jungshin’in de albümde kendi şarkıları var. 

Jungshin: CNBLUE’nun Kore albümünde ilk defa bir şarkım var. Yonghwa ve Jonghyun daha önce birçok şarkı yazdı ve bence bu harika bir şey. Benim şarkım da bu albüme dahil edildiği için çok mutluyum.

Jonghyun: Ben bu şarkıyı 1 yıl önce yazdım, ama sözleri yeniledim. Sözler böylece daha anlaşılır oldu. 

S: Çıkışınızın üstünden 7 yıl geçti. O döneme dönüp baktığınızda neler hissediyorsunuz?

Yonghwa: Çıkışımızın üstünden henüz 2 hafta geçmişken 1.lik almıştık. Şanslıydık. Korkacak hiçbir şeyimiz yoktu. İlk seferimizi unuttuğumuz doğru ama diğer her şey gibi hiçbir şey sonsuza kadar sürmüyor. Bugünlerde hayranlarımıza her zaman minnet hissediyorum. Sevgilerine karşılık olarak elimden gelenin en iyisini yapmam gerektiğini biliyorum. 

Jonghyun: Evet, bugünlerde küçük şeylere minnet duyabiliyorum.

S: Şarkıcı olabilecek birçok kişiyi görünce ne düşünüyorsunuz? 

Jonghyun:  "Produce 101" programını izledim. Stajerlerin ağladığını gördüğümde kalbim kırıldı. Onlara söylemek istediğim birçok şey var ama anlamak onlar için zor olabilir.

S: 'Dünyaca ünlü yıldız' konumunu bu kadar uzun korumanın sence sebebi nedir?

Yonghwa: Herhangi bir sorun yüzünden zarar görmekten nefret ederim. Bu yüzden özel hayatımla ilgili her zaman titizim. Gece ve gündüz müziğim üstüne çalışırım. Bazen tükenmiş hissediyorum, ama bundan şikayetçi olmuyorum.

Soru: Bir “idol rock band” olduğunuz için size hala karşı olan çok insan yok gibi. 

Jungshin: Bence zamanla bu konu kapanacaktır. Açıkçası böyle şeyleri artık pek umursamıyoruz.

Jonghyun: Ben bu konuyu umursamayı bırakalı 3-4 yıl oldu.

Yonghwa: Müziğimizi sevmiyorlarsa dinlemesinler. 

Soru: Yaşlanmakla ilgili ne hissediyorsunuz?

Yonghwa: Müzik yarışması programlarına katıldığımızda bizden büyük çok az şarkıcı oluyor. Tuhaf hissettiriyor. 

Jungshin: Bu arada ben "M Countdown" programında sunucuyum. Ama genç idoller kendilerinden büyük şarkıcılara merhaba bile demiyor. Bunu anlamıyorum. Bizim zamanımızda böyle bir şey imkansızdı. 

Jonghyun: Bence müzik yarışma programları artık aile ortamı havasına sahip değil çünkü şarkıcılar arasındaki rekabet acımasızlaştı.

Yonghwa: The BTS (Bangtan Boys) üyeleri iyi kalpli bence. Şu an çok popüler olmalarına rağmen hala nazikler. Harika dans hareketlerine bakınca gece gündüz bunun için çalıştıklarına eminim.

Soru: Bana aktivite planlarınızdan bahsedin.

Yonghwa: Jungshin ve Minhyuk şu anda dizi çekiyor. Benim Çin filmi çekimlerim haftaya başlıyor. Son albümümüz yeni yayınlandığından hem bireysel hem de grup olarak en iyisini yapacağız.

*Bu yazının tüm hakları turkishboice.com'a aittir. Siteden yazı çıkarmak veya alıntı yapmak kesinlikle yasaktır!


Röportaj: By UK Jung @ kpopherald
TR: cg208 @TurkishBoice

0 yorum:

Yorum Gönder