İMZA KAMPANYASI

(Haber/Röportaj) Cook Up A Storm: Nicholas Tse ve Jung Yonghwa ile Şeflerin Savaşı


25 Nisan’da Hong Kong’da Cook Up a Storm filmi başlangıç kutlama seremonisi düzenlendi. Nicholas Tse’nin sevilen TV programı “Şef Nic”in bu film versiyonunda ana kadro olarak Nicholas, You Ge, Yong-hwa Jung, Tiffany Tang, Michelle Bai ve Michelle Wai bulunuyor. 

Seremonide Nicholas Tse 19 Nisan’da doğumgünü olan oyunculardan You Ge için bir de kek hazırlattı. Kutlamadaki tüm menüyü kendisinin hazırladığını söyleyen Nicholas “Oyuncu kadrosu benim kobay farem oldu. Neyse ki kimse zehirlenmedi” dedi. Michelle Wai yemeklerini överek, onunla çalışmanın büyük talih olduğunu belirtti. 

Bir çifti oynayacak olan Michelle Bai ve Jung Yonghwa’nın filmde tutkulu sahneleri de olacak. Bai bunun tuhaf hissettirdiğini, ama yönetmenin birbirlerini tanımaları için birkaç basit sahne düzenlemesiyle bu gerginliği üstünden attığını söyledi.

Yonghwa Michelle Bai’nin karakterini övdü ve bu filmden sonra Çince öğrenmek istediğini açıkladı. Bu filmde Nicholas’ın rakibini canlandıran Yonghwa, Nicholas’tan yardım almış, “Bana bıçak kullanma teknikleri öğretti. Birbirimize iyi uyum sağlayacağımızı düşünüyorum” 

-Hiç Yonghwa’ya özel olarak aşçılığı nasıl diye sordunuz mu?

Nicholas Tse: Yonghwa yemeyi seviyor. Bir keresinde onunla yemekteyken şeker gören bir çocuk gibi görünüyordu ve yedikten sonra çok mutluydu. Ama kendisinin yemek yapmadığını söyledi. Çekimlerin ilk gecesinde onu gördüğümde bıçak kullanması gerektiğinde nasıl yapacağını düşünerek endişelendim. Ama bıçağı eline alır almaz çok sıkı çalışan biri olduğunu anladım, kesinlikle daha önce bunun için pratik yapmıştı. Böyle sıkı çalışan oyuncular çok hoşuma gidiyor.

-Sizden Çince öğretmenizi istedi mi? Çünkü biliyorum ki o…

Nicholas Tse: Öğrenmeyi çok seviyor. Dil bilmeyen ve ilk filmi için bu kadar uzaktan gelmiş biri olarak bence çok cesur biri. Sahip olduğu ruha hayran kaldım. 


Yonghwa (Çince): Herkese merhaba! Ben Ahn Paul’u canlandıran Jung Yonghwa.

Michelle Bai: Durmadan Çince öğrendiğini biliyordum, çok fazla çalışıyor. Ve bazı kolay kelimeleri anlayabiliyor. 

Yonghwa: ilk tanışmadan itibaren aramızdaki diyalog doğal bir iletişim halindeydi. Yani bence dil büyük bir sorun değil. Ayrıca bana Çince öğrenmek için daha da fazla çalışmam gerektiğini fark ettirdi.

Michelle Bai: Jia You! (Fighting!)

Yonghwa: Jia You!

Yonghwa: (Nicolas Tse hakkında) Harika bir kişiliği var. Sadece prova bile olsa birbirimize çok iyi uyuştuğumuzu hissedebiliyorum ve bu, gelecekte yapacağımız çekimler için daha da heyecanlandırıyor.


-Nicholas’ın iyi yemek yapması sende bir baskı oluşturuyor mu ya da özellikle pratik yapma hissi veriyor mu?

Yonghwa: Film setine geldikten sonra bıçak kullanma üstüne çalışırken yanıma geldi ve bana kesme yöntemleri öğretti. Böylece fikir alışverişinde bulunarak daha da yakınlaştık. Çok çalışacağım.

Jung Yonghwa filmde 3 Michelin yıldızlı restoranı olan başarılı bir şefi oynayacak. Ödüllü oyuncu Ge You’nunsa hangi rolde olacağı hala açıklanmadı. 

Nicholas’ın menajeri Mani, aktör-iş adamı Nicholas Tse’nin bu filmi yapabilmek için üç ay süresince olan diğer işleri reddettiğini ve bundan yaklaşık RMB100 milyon kaybettiğini açıkladı. Mani, Nic’in en iyi filmi yapabilmeyi para kazanmaya tercih ettiğini belirtti.

Hongkong şirketi Emperer Motion Pictures’ın yapımcılığını üstlendiği film 46 milyar wonluk ($38.5 milyon) mega bütçesiyle tüm dikkatleri şimdiden üstüne çekmiş durumda. Film için mini bir şehir de inşa edildi. 

4D teknolojili blockbuster filmin Ocak 2017’de vizyona girmesi bekleniyor.

*Bu yazının tüm hakları turkishboice.com'a aittir. Siteden yazı çıkarmak veya alıntı yapmak kesinlikle yasaktır!

Kaynak: w2ting & toggle.sg & ybrand-cinema 
TR çeviri: cg208 @TurkishBoice

0 yorum:

Yorum Gönder