İMZA KAMPANYASI

MBC FM4U Park Ji Yoon FM Date Radyo Yayını –Jonghyun “Kalbinin Bir Kişi İçin Atması”


Jonghyun’un katıldığı yayınlar: 11-12 Nisan 2016 (pazartesi-salı)

Röportaj ve radyo oyunu formatındaki programda ilk günün konu başlığı: “Heart Only For One Person” / “Sadece Bir Kişi İçin Kalp”

11 Nisan 2016 yayınından:

<Ses Kaydını dinlemek için TIKLAYIN >


-Merhaba, ben CNBLUE’dan Lee Jonghyun, gitar ve vokal. Hepinizle tanıştığıma memnun oldum.

DJ: Wow, bugün sanırım ilk defa stüdyodaki herkes radyo yazar ve çalışanlarını böyle alkışlıyor.

Randevu oyunu

DJ: Bu bir erkek ve kadının birbirlerini hiç görmeden başkaları aracılığıyla randevuya çıkmaları, ama birbirlerine aynı şeyi hissetmemeleri hakkında. Bununla ilgili ne düşünüyorsun? Bir anda biri karşına çıksa ve daha ilk buluşmada ondan hoşlansaydın?

-Benim için, önce karşı taraf hakkında daha fazla şey bilmem gerekir sanırım. Nasıl biri olduğu hakkında şeyler. Sadece 1-2 buluşma sonrası senden hoşlanıyorum demek kolay değil. Bu doğru olmaz.

DJ: Evet, hadi çıkalım demektense birbirini tanımak önemli. İyi oyunculuk yaptın!
-

DJ: Kadınlara karşı açık mı davranırsın?

-Karşıdaki bayana göre değişir. Bazen hızlı gidersen….çakılırsın.

-İnsanlar bana "I'm A Loner" oppa der. Ama son zamanlarda bana "I'm A Loner" amca demeye başladılar. Ayrıca bana Jang Dong-gun'un oğlu da diyorlar.

* Jang Dong-gun A Gentleman’s Dignity dizisindeki babası.


---
Oyun


<İlk buluşmadan önce birbirlerini görmediler. Erkek kıza ilk görüşte aşık oluyor ama kız aynı şeyleri hissetmiyor>

İnternet fotoğrafıyla kıyaslıyor, “Düşündüğümden daha güzel”

Kız: Neden gülüyorsun?

Jonghyun: Çünkü çok hoşsun (*You’re sof ine fonda çalıyor)

Jonghyun: Aşçılığının iyi olduğunu duydum.

Kız: Sadece ramen pişirebiliyorum ve o da çok tuzlu oluyor.

Jonghyun: Olsun, ben tuzlu yemek severim.

Kız: Kes şunu.

Jonghyun kıza 2. buluşmada hediyeler verir: öğle yemeği kutusu, saç tokası ve kitaplar.

Jonghyun: 3. buluşmadan sonra onu arabayla eve bırakırdım. 3. buluşma son görüşmemiz olur. Aramalarıma, mesajlarıma yanıt vermiyor. Sanırım onun için yeterince iyi olmadığımı düşünüyor. "Daha 2. buluşmada seni seviyorum demek fazla mı oldu? Bu ilk görüşte aşk. Çok mu oldu?"

<Oyunun sonu>
---

CNBLUE You’re So Fine çıkışı 

-Yaklaşık 8 ay önce son çalışmamız olan Cinderella albümünü çıkardık. Arkasından yurt dışı turlarımız oldu ve hemen arkasından aniden yeni şarkıyla dönüş yaptık. Arada çok zaman yok gibi görünse de bu zaman zarfında herkesten çok destek ve enerji aldık. Bu yüzden tur biter bitmez yeni şarkıyla dönüş yapmak istedik.

Solo Planı 

-Albümdeki 2. şarkı The Seasons’ı geçen sene solo albümüm için yapmıştım. Ama bu şarkıyı CNBLUE albümüne vermek istedim çünkü bu şarkı birlikte söylememize çok uygun olur diye düşündüm.

DJ: Dilerim bir sonraki sefere tekrar bir araya geliriz ve Jonghyun’un solo albümünü dinleriz. Bu harika olurdu.

-Hazır olduğunda solo albümümü çıkarmayı umut ediyorum. Doğru zamanı bekliyorum. Henüz hiçbir şey kaydedilmese de solo planım var ve şarkı yapmaya devam ediyorum. Birkaç parça hazır.

-Eğer FNC müzik yerine çalışmanı isterse?

Jonghyun: Çalışmak için doğmadık. Çalmak ve keyif almak için doğduk. 

Hobiler & yalnız yaşamak

-Müzik, öğrenmek (=kitap okumak), yemek pişirme, spor ve daha fazlası. Eğlenceli birçok şeyle uğraşmayı seven biriyim ama balıkçılık konusunda, sadece 6 aydır ilgileniyorum. Son zamanlarda balıkçılıkla ilgilenmeyi seviyorum ama sonrasında sırtım çok ağrıyor. Yakaladığım balıkları üyeler, çalışanlar ve arkadaşlarımla paylaşıyorum. 

- Donkatsu, japchae ve et pişirmekten hoşlanıyorum. Ayrıca sarı kuyruk (balığı) yakalamaktan.

-Cool Kiz programında yenildikten sonra bir judocu olduğum hakkında artık konuşmuyorum. Atletik tarzda şeyleri bırakıp balık tutmaya başladım.

Spor konusunda judo ve okul günlerini anlatıyor. Karaokeye gitmeyi sevdiğinden ve aniden müzik yapmaya karar vermesinden bahsediyor. Çıkıştan önceki eğitim dönemini, CNBLUE’ya katılmasını ve ailesinin müzik yapmasını nasıl karşıladığını anlatıyor.

-Öğretmenime müziğe odaklanmak istediğim için okulu bırakacağımı söyledim. Müzikle ilgilenen herkesin okulla bağının kesildiğini fark etmiştim ve ben de bırakmak istiyordum. Bir çocuk olarak normal olduğumu düşünmüyordum. Her neyse, doğru öğretmenle karşılaştığım için şanslıydım. Ayrılmakla ilgili planımdan ona bahsettim. Öğretmen beni çok seviyordu ve dersine girmeme gerek olmadığını söyledi, bırakma dedi. Okulda dördüncü kata çıkıp, müzik odasına gidip, şarkı söyleyip piyano çalabileceğimi söyledi. Bu yüzden her gün okula gittim, önce onu selamladıktan sonra şarkı söyleyip piyano çalmak için müzik odasına gittim. Bundan birkaç ay sonra da FNC’ye girdim.

(Ayrıca başka şirketler tarafından da keşfedilmiş)

Depresyon

-Zor bir dönem geçirdim; neden zorlandığımı, böyle hissettiğimi bilmiyordum. Sorunum neydi, neden bu şekilde hissediyordum. Debut öncesi sık sık hastaneye gittim ama kitap okumaya başlamaya karar verdim. Kitap okumak (öğrenmek) çok zevkli. Şu anda evimde birçok kitabım var. Nasıl yaşayacağımı öğreniyorum, aynı müzik ya da oyunculuk öğrendiğim gibi. Neyden hoşlandığını aramaya ve uygulamaya çalışıyorsun. Sanırım tuhaf biriyim. Ama şu anda bilinçli bir şekilde iyi bir hayat yaşıyorum.

DJ: Bu doğru. Bugünlerde birçok idol genç yaşta çıkış yapıyor ve çok yoğun oluyor. Hepsi aynı şeyleri hissediyor olmalı.
-

-Arkadaşım Kim Jonghyun da benzer bir program yapıyor. Radyonun kendine has bir duygusu ve özgünlüğü var.

DJ: Eğer zamanın olsa ve menajerin/ajansın radyo yapmayı denemeni de istese?


-Açıkçası albüm programı haricinde sadece dinleniyorum. Diğer üyeler şu ara kendi programıyla meşgul. Bense şu anda sadece balığa çıkıp, radyoya konuk oluyorum (gülüyor). Çıkış dönemimizle aynı zamanda bir balıkçılık programına çıktım (gülüyor).

Jonghyun: Bugün burada olmak güzeldi. Teşekkürler!

*Bu yazının tüm hakları turkishboice.com'a aittir. Siteden yazı çıkarmak veya alıntı yapmak kesinlikle yasaktır!

İng çeviri: gkboice & vvvalentsia @twitter
TR çeviri: cg208 @TurkishBoice

0 yorum:

Yorum Gönder