İMZA KAMPANYASI

(Röportaj) 4 Nisan CNBLUE 6. Mini Albüm BLUEMING Röportajı -Yonghwa


“Kafamda birçok düşünce var. Rahatlamak ve kalbimi açmak istiyorum ama yapamayacağım gibi görünüyor. Insomnia çekiyorum ve çok güçlü tutkuya sahibim. Beklentileri karşılayamama hissinden nefret ediyorum. Bu tarz düşünceler uyumamı engelliyor. İyi bir uykunun nasıl olduğunu unuttum ve bir an önce bu anlara ulaşabilmeyi (*uyuyabilmeyi) istiyorum.

Her seferinde kendi bestem resmi olarak yayınlandığında bu benim için bir kumarmış gibi hissettiriyor. Benim de bir gururum var. “I’m a Loner”ın (başarısının) üstüne çıkabilmeyi istiyorum. Bence şu anki CNBLUE artık kendi şarkılarımızı yaptığımız için gerçek CNBLUE. “I’m a Loner” furyası sırasında şanslıydık ve şarkı harikaydı. Başta yaşadığımız aynı ilgiyi yakalarsak, başarı hissi yaşar ve iyi sonuçlar alırsak kesinlikle çok mutlu oluruz.Her zaman bu yüzden çabalıyorum, sadece benim değil CNBLUE’nun da renklerini ortaya koymak için.

Aslında şarkının başarılı olup olmaması tamamen şansa bağlı. Yurtdışı albümleri dahil toplamda 140 şarkı yayınladık. Şu anda tabancalarımız kurşunla dolu, fırsatını bulduğunda ateş etmeye hazır.

Her zaman hedefim Billboard’da 1 numara olmaktı. Kısa süreli hedefimse “I’m a Loner”ın başarısının üstüne çıkmak. Bunu başardıktan sonra diğer hedefler doğal olarak kendini gösterecektir. Bir hedefim olduğunda kendime güvenim artıyor ve hedefime ulaşmaya inancım artıyor.

Hayalim diğer için rol model (*örnek) olmak. Küçüklüğümden beri toplum önünde olmaktan hoşlanırım. İnsanlar beni işaret edip, “Hyung gibi biri olacağım” dediğinde hoşuma gidiyor. Başkalarının benim gibi olmak istediğini söylediğini duymak bile beni duygulandırıyor.

Birinin rol modeli olabilmek için en iyisini yapmayalım, bu yüzden daha da çok çalışıyorum. Çünkü örneğin piyano satan birini düşünürsek, o kişi piyano satabilmek için uzman görüşüne sahip olmalıdır.

Umarım daha fazla band olur. Bu alanda başkasına karşı kaybetmemek için kendimize güveniyoruz. Bize yetişen başkaları olduğunda “Tırmanma, bu üst koltuk bizim” diye düşünüyoruz (gülüyor). Bizi geçebilecek insanlar olduğunu fark etmek, müziğimizin kapsamını oldukça genişletiyor.”

(FTISLAND’la) Aramızda rekabete dayalı bir ilişki yok, birbirimizle yarışmak da istemiyoruz. Son zamanlarda etrafta fazla band yok, yeni çıkış yapan bandler olduğunda onlarla nazikçe ilgileneceğiz. Hatta daha iyi büyüyebilmeleri için onlara destek olabilmeyi diliyoruz. Bu yüzden varlığımızı sürdürebilmek için sonuna kadar devam etmeye gayret göstereceğiz.

*Bu yazının tüm hakları turkishboice.com'a aittir. Siteden yazı çıkarmak veya alıntı yapmak kesinlikle yasaktır!

Kaynak: 西恩不露DragonFlower 
İng. çeviri: ribbonchariots & wintercherub 
TR çeviri: cg208 @TurkishBoice

0 yorum:

Yorum Gönder