İMZA KAMPANYASI

Topstarnews CNBLUE Röportajı: CNBLUE Nasıl Bir Grup


S: Albümle ilgili düşünceleriniz?

Jonghyun: Genelde şarkı yaparken ve albüm için hazırlanırken her zaman nasıl en iyisini yaparız diye düşünürüz, çıkış şarkılarımız olacağından çok çalışırız. Ama bence bu sefer sonunda rahat şekilde / huzurla üstünde çalıştığımız bu albümü çıkarıyoruz. Bence albümde bunu bulmak en çok ihtiyacımız olan şeydi. 

Yonghwa: Genelde çok fazla düşünür ve her seferinde nasıl daha iyi bir şarkı yaparız diye uğraşırız. Bu defa “Young Forever” diye bir şarkımız var, bir idol band olarak denge kurmak için nasıl gerçekle yüzleşmek istediğimizle ilgili bir şarkı.

Minhyuk: Bu albüme şarkı yapamadığım için üzgün hissediyorum. Hep üzgünüm… Umarım bir gün zamanı geldiğinde albüm yapımına ben de katılabilirim. Bu albümde Young forever’ı dinlediğimde Yonghwa hyung’a böyle sözler ve böyle hisler veren bir şarkı yaptığı için minnettar hissediyorum.

Jonghyun: Eskiden ilk zamanlar daha zor günler geçirdik, ama şimdi şu anda ya da gelecekte ne olursa olsun hep birlikte zor durumları aşmak için çabalayabiliriz ve hayatlarımızdan zevk alabiliriz.

S: 7 yıl öncesine dönersek CNBLUE ile ilgili haber ve makale yorumlarını okuyor musunuz?

Jonghyun: Birbirimize hep okuma deriz ama sonunda her zaman okuruz. 

Yonghwa: Genelde en iyi 5 yoruma bakarım, eğer diğer yorumları, kötü olanları okumaya devam edersem depresif hissediyorum. CNBLUE hayranı olmayanlardan şarkılarla ilgili yorum okuduğumda güç veriyor. 

S: İnsanların CNBLUE’nun nasıl bir grup olduğunu düşünmesini istersiniz?

Yonghwa: Güncel bir band, değişikliklere, gündeme ayak uydurabilen ve beklentileri karşılayan.

Jonghyun: Umarım insanlar bizi cool adamlar/ağabeyler olarak görür.

Jungshin: İnsanların Kore grubu dendiğinde bizi hatırlamasını isterim.

Minhyuk: Aktif olmayı. Dilerim hayranlar önümüzdeki 10 yıl da bizi desteklemeye devam eder.

S: Lee Jonghyun’un solo albüm konusu ne durumda?

Jonghyun: Şarkı yapmaya devam ediyorum ama şimdilik CNBLUE’nun bir parçası olmak istiyorum. 


S: DAY6 grubuyla ilgili ne düşünüyorsunuz? 

Yonghwa: Başarılı olmalarını dilerim.

Jonghyun: Band müziği yapan daha fazla arkadaşa sahip olmak güzel.

S: Bu albümle ilgili beklentileriniz nedir? 

Jonghyun: Listelerde ilk 10’a girse harika olurdu.

Yonghwa: Liste sıralaması önemli ama daha önemlisi yaptığımız şeylerde daha kendimize güven duyarak ve içimize sinerek yapmak istememiz. Bazen stres hissettiğimden geziye çıkıp rahatlamak istiyorum ama hep “yapamam” diye düşünüyorum. Stresliyken uyuyamıyorum ve sonuç olarak şarkı sözü yazıyorum. Hatta askerden döndüğüm zamandan 38 yaşıma kadar bu arzumu yerine getirmeyi sürdüreceğim. 

S: 7 yıl boyunca aktif olmakla ilgili ne hissediyorsunuz?

Yonghwa: I’m a Loner’dan beri ilgi toplamak istiyoruz, çünkü başladığımızda I’m a Loner’ın üstüne çıkacak bir şeyler yapma isteği hissediyorduk, bu yüzden buna ulaşmayı çok istiyordum.  Başta şanslıydık ama şimdi mutluyum, çünkü CNBLUE’nun kendi rengini taşıyan kendi bestelerimiz olan şarkılar yayınlayabiliyoruz. 

S: İlk çıkış yaptığınız döneme bakınca neler hissediyorsunuz? 

Jonghyun: Çıkış dönemiyle kıyaslarsak bugünlerde her şeyden, hatta en küçük şeylerden bile mutlu oluyorum.

Yonghwa: Çıkış günlerimize bakarsak o zaman şanslıydık. Çıkış yapalı henüz iki hafta olmasına rağmen üst üste birincilik ödülleri almıştık. O zamanlar hiçbir şeyden korkumuz yok gibiydi, çünkü istediğimiz her şeye rahatça ulaşmıştık. Bugüne baktığımızda bunun devam etmesi, şu an bizimle olan ve çeşitli tarzlara sahip müziğimizden keyif alan tüm hayranlarımız sayesinde. Çok teşekkür etmek istiyorum ve çok minnettarım.

*Bu yazının tüm hakları turkishboice.com'a aittir. Siteden yazı çıkarmak veya alıntı yapmak kesinlikle yasaktır!

İngilizce çeviri: vvvalentsia 
TR: cg208 @TurkishBoice

0 yorum:

Yorum Gönder