İMZA KAMPANYASI

(22.05.2016 / Hayran Anlatımı) ~We’re like a puzzle~ NAGOYA Konseri


Admin Notu: Bu bir hayranın anlatımıdır, Anlatıcının Japoncası yeterli olmadığı için onun anlayamadığı veya eksik duyduğu kısımları diğer hayranların anlatımlarından tamamladım. Ek yaptığım kısımları renklendirdim.  Çok keyifli bir konser olmuş umarım sizler de okurken o kadar eğlenebilirsiniz^^

Okurken de konser kaydını dinleyebilirsiniz;


Bugün konser günü! Puzzle single'ı için yeni bir Japonya turunun başlangıcı, yeni bir konser (ve benim en sevdiğim yerlerden biri olan Nagoya'daki Nippon Gaishi Hall'daki 5. konserim). Japonya'da büyük çıkışlarının 5. yıl dönümünde bir düğün şarkısı yayınladılar. Bu büyük bir düğün kutlamasına dönüşecek bir tur mu olacak? Çocukların bu bahar konserleri turu için neler hazırladığını merak ediyorum. Son arena turu konserlerinden beri bunu sabırsızlıkla bekliyordum.

İnsanlar konser alanına girerken single'daki şarkıları dinleyebiliyorduk ve birkaç dakika içerisinde bunları çalacaklarını umuyorduk. İki büyük ekranda Puzzle klibi birkaç kez yayınlandı. (Her zamanki gibi) sahneden çoooook uzaktım bu yüzden sahneyi çok net göremedim.

Ayrıca FNC'nin yeni erkek grubu Neoz School için de bir tanıtım videosu vardı. Neoz School konserin açılış etkinliğini gerçekleştirdi. I'm Sorry performansıyla başladılar ve kendi tarzlarını şarkıya ekledikleri için sanki farklı bir şarkı gibi oldu. Boicelar ellerini çırparak onlara katıldılar. Çok güzeldi. Sahneden ayrılmadan önce Korece ve Japonca hayranlara teşekkür ettiler. Onların tek şarkı çalmasına şaşırmıştım.

Ama rock sahnesinden 5 dakika sonra bir başka şarkıyla dans sahnesine geçiş yaptılar. Onun I'm Loner olduğunu anlayamadım. hahaha

Konserden 4 dakika önce herkes ellerini çırparak bir düğün kutlamasının açılışını bekliyordu.... Konseri değil hahhaha.

Giriş şarkısı çalmaya başladığından üyeler sahnenin solundan hep birlikte giriş yaptılar. JH'un merdivenlerde neredeyse tökezlediğini gördüm..

Çok fazla pembe ışık ve yıldızlar gibi parlak flash ışıklar vardı. Ve Puzzle başladı. YH bu şarkı için gitarını almadı, dans etmeye hazırdı. Sözlere 'Wow' haykırışlarını eklemek tamamen YH'nın tarzı. haha 

Aniden Have a good night ile CNBLUE'nun diskografisine bir flashback yaşadık. Bana Londra konserini hatırlattı. İlk duyduğum zamanki gibi harikaydı. Bu açılış kısmı tamamen bir parti havasındaydı. Catch me ile devam etti. Arena tur ve Come Together turu esnasında bu şarkı neredeyse sonlarda çalınıyordu. Bu yüzden konserin başında şarkının çalınmasıyla ortam hemen ısındı. Ama benim olduğum kısımda tek zıplayan bendim.. Neden?! Hayranlar dans ederek daha çok tadını çıkarmalılar!

Bu parti havasından sonra CNBLUE bizlere romantik ve nostaljik bir gece yaşatmak istedi. Kendilerini tanıttıkları kısa bir konuşmanın ardından..

JH: Konuşma kısımları hakkında düşünmek için çok zamanım olmadı.Ama sizlerin yüzünü görünce kelimelerin gereksiz olduğunu anladım.

MH: Her günümüzü bir Puzzle'ın parçasıymışçasına yaşayalım ve bu yılı birlikte harika hale getirelim.

JS: Sizlerin sosyal medyada 'sizi Japonya'da bekliyoruz' sözlerini yazmanız beni çok etkliyor. Bunun sayesinde daha sıkı çalışıyorum!

YH: Bugün açılış sahnesini bizim çaylaklarımız gerçekleştirdi. Onlardan çok şey öğrendim. Daha çok çalışıp daha iyi şarkılar yazıp, size sunacağız! Lütfen desteklemeye devam edin! 

'Beklediğiniz için teşekkürler'. Tüm anladığım buydu, hahaha üzgünüm..

JH Blind Love ile Aşk bölümünün başladığını duyurdu. Sahne ve atmosfer mükemmeldi. Bu şarkı onların en güzel romantik şarkılarından biri.

Bu gece üyeler asla unutamadığımız bazı eski şarkıları çalmaya karar vermişlerdi. Asla bu gece 'Lie'ı dinleyebileceğimi düşünmemiştim. Gerçekten! Hiç konserde dinlememiştim ve bu yüzden sanki bir rüya gibiydi. YH klavyesindeydi ve JH ile birlikte şarkıyı Japonca söyledi. Benim gibi onların ilk konserlerine katılamamış biri için gerçekten iyi bir sürprizdi. Işıklar mavi ve yeşildi, harikaydı!

CNBLUE kara sevda duydukları (Blind Love) Boicelara aşklarını itiraf ettiler, bu bir Yalan (Lie) değildi. Çünkü onlar bizi sevmekten vazgeçemez (Can't Stop) ve Ellerimizi Tutun (Hold My Hand) derler.

YH: 'Çok iyiydi! Çıkış yaptığımız 2009'dan beri hala çok sevimlisiniz' dedi. Benim Japoncam da kötüdür ama yine de YH'nın Japonca'sında bazı yanlışlar vardı, ama çok tatlıydı haha. Ardından JS'e sıradaki şarkının ne olduğunu sordu ve JS de 'Sırada harika bir rock şarkısı var' diye yanıtladı.

JH: (YH'ya) Bugün çok şirinsin.
YH: Ben çıkış yaptığımızdan beri şirinim! 

YH: Konser başlamadan önce oldukça gergindim, çünkü Puzzle'ı ilk kez dün gece canlı söyleyip çaldım.

MH: Ben de gergindim.

JH: Ben de. Çünkü bazı şarkıları ana vokal gibi hiç ara veremeden söylemem gerekiyor.

CNBLUE'nun konserlerini harika hale getiren şeylerden biri onların rock sahneleridir. İlk olarak ünlü 'Where you Are', hemen ardından da Puzzle single'ından Take me Higher. Harika bir şarkı!!! Işıklar mavi ve turuncuydu ve dalga şeklinde hareket etmeleri müthişti. Alev makineleri de vardı. Bu harika şarkıyı canlı dinlemiş olmaktan dolayı çok mutluyum!

Sıradaki şarkı beni çılgına çevirdi! DÜNYANIN ZİRVESİNE ulaştık! Çünkü Ryu Can Do It çalıyordu. Hâlâ bir kez daha One Time'ı dinlemek istesem de enstrümental versiyonu daha iyiydi. Kesinlikle RCDI'in enstrümental kısmına One Time'ın sözlerini eklemeliler! Eminim ki bu şarkıyı daha iyi bir hale getirir!

Konser I'm Sorry ile daha da çılgın bir hale geldi! Bu şarkı harika bir konser vermek için çok güçlü ve çok güzel bir şarkı!

'Yaz festivallerinden bile daha sıcak' hahah katılıyorum.

Üyeler Take me higher hakkında konuşuyorlardı, bu şarkının arkasında çok güçlü bir duygu olduğuna dair. Bu yüzden çalmaktan keyif aldıklarını söylüyorlardı! (Emin değilim) Sadece eğlence için bu şarkının bir kısmını Korece (?) çaldılar.

Bu gece ayrıca keyif aldığımız bir diğer eski şarkı da JH'un inanılmaz sesi ve başlangıçtaki akustik versiyonuyla Eclipse'ti. Ardından IRONY de söylediler. (Tekrar ışıklar harikaydı, Animasyonlarla geniş ekran olmasa bile sahne prodüksiyonu iyi iş çıkardı)

İnanılmaz performansıyla YH, Realize ile benim kalbimi çaldı! Sahnedeki sis ile ortam melankolik bir hale geldi ve YH'nın şarkı söyleyişi ile daha da etkileyici bir hale geldi. 

Bir sonraki konuşma kısmındaki her şeyi anlayamadım ama çıkış zamanları hakkında konuştular ve dün eski kliplerini seyrettiklerini ekleyerek şu anda gerçek tarzlarını sergilediklerini söylediler. YH'nın 'Millet, millet hazır mısınız?!!' diye bağırmasının ardından Hide and Seek ile YH keyifle dans etti. Sonunda dans edebildi ve bundan çok keyif aldı haha! Band'e bir orkestra katıldı ve şarkıya yeni bir düzenleme yapıldı.

Yine inanamıyorum! Wake up ile bir flashback daha! Ve o da biraz değişmişti. Tabii ki YH'nın çeşitli tonlarda 'Wake Up Wake Up'ları duruyordu ve herkes onu tekrarladı! Ama ayrıca yeni bir koreografi haline gelebilecek kendi dansını da eklemeyi ihmal etmedi.  Dans etmeyi sürdürdü ve JH ve JS de ona katıldılar. Tabii ki izleyen herkes de! Hepimiz dans etmeyi denediğimizde YH 'Bu dans O-Bon değil! (Japon geleneksel dansı) diye bağırdı. Ama eğlence olsun diye O-Bon dansını da yaptı hahah! Gülmeyi kesemiyorum! Müzisyenler bile denediler! Ve MH da!!! Baterisini JH'na bırakarak sahnenin ortasında geldi ve JS ve YH ile dans etti! Konserin en eğlenceli kısmı buydu! Cidden onlara katılmak istedim!

Wake up gerçekten konserler için yazılmış bir şarkı! Eğer şarkı listesinde Wake up varsa, o kısım kesinlikle konserin en iyi kısımlarından biri olacaktır ve konseri mükemmel hale getirecektir! Son konserden beri uzun bir süre olmuştu! Bir kez daha onu dinlemek harikaydı!

'Nagoya siz benim Sindirellamsınız!' 
Düğün ve aşk temasına devam etmek için Cinderella ve Lady de şarkı listesindeydi.

Son şarkı Kore'de yayınladıkları mini albüm BLUEMING'den You are so fine'dı ve güzel bir hediye gibiydi.

Encore kısmı alev makineleriyle In My Head sayesinde bomba gibi başladı. Çoooook ateşliydi!! Şükürler olsun ki bu şarkıyı unutmamışlardı! Bence her konserde çalmalılar haha. Özellikle bu şarkı onların Japonya'daki büyük çıkış şarkıları olduğu için!

'Encore için teşekkür ederiz! Encore için teşekkür ederiz! Oh çok sıcak! Eğleniyor musunuz? Sıradaki şarkı da çok iyi bir şarkı. RADIO!!!!

Tabii ki bu şarkıyı da çaldılar. Asla dinlemekten bıkmam. Tamamen enerjik bir şarkı!

YH bazı hatalarla birşeyler söyledi, elinden gelenin en iyisini yaptı ama bence 'eğer birlikte enerjimizi verirsek onlar yıllarca müzik yapmaya devam edecekler, eğer onları dinlemekten mutluysak onlar da mutlu olacaklar' demek istedi. Sözleri beni çok etkiledi çünkü tamamen benim de hissettiğim şey buydu. Farklı yollarda yürüyor olsak da hepimiz birbirimizin hedeflerine ulaşmasını diliyoruz. Bu gereksiz kısım için pardon. hahah


YH: Bunun gibi 10,20,30 yıl daha konser vermek istiyorum! 
Millet her zaman sağlıklı kalalım ve 10,20,30,40,50 yıl sonraki konserlerde de buluşalım!

MH: YH oniisan, izleyenlerin ellerinin DALGA yapmasını seviyorsun! 
YH: Öndeki ışıkları söndürün.. Lütfen.. Çünkü herkesin yüzünü görmek istiyorum!

YH: Sizlerin yüzünü görmek beni çok duygusallaştırıyor, burada olduğunuz için her zaman daha iyi şarkılar yapacağım!

YH: Her zaman sizlere en iyi konseri verebilmek için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz! Şimdi son şarkımız;Young forever 

JH: Bir saniye, önce prova yapalım!

Hepsi bu şekilde konuştu ve Young Forever'la sona geldik. Evet zaman çok hızlı geçse de hepimiz genç kalacağız! Ama iki kez büyük bir dalga oluşturduk! Harikaydı hehe!

Onları geçtiğimiz yıl ve bu yıl birkaç kez görmüş olsam da bu gece onları ilk kez izliyormuşum gibi hissettim. Onlar her konseri pek çok sürprizle benzersiz hale getirebillirler! Ayrıca onların nasıl hızlı bir şekilde büyüdüğünü de görebiliyorum. Keşke onlar gibi güçlü ve kendine güvenen biri olabilsem! Daha önce dinlemediğim eski şarkıları dinleyebildiğim için çok mutluyum! Tabii ki bu onların bir diğer harika konserleri oldu!

*Bu yazının tüm hakları turkishboice.com'a aittir. Siteden yazı çıkarmak veya alıntı yapmak kesinlikle yasaktır!*

0 yorum:

Yorum Gönder