İMZA KAMPANYASI

(Video / Röportaj) BusinessWorld CNBLUE Özel Röportajı


Kendini sınırlandırarak devam eden alışıldık pop gruplarından farklı olarak Koreli band CNBLUE şarap gibi; zaman geçtikçe daha da iyi oluyor.

K-müzik endüstrisinde kabul gören rock gruplarından biri olan Jung Yonghwa (ana vokal), Lee Jonghyun (gitarist), Lee Jungshin (bas gitarist) ve Kang Minhyuk (bateri) dörtlüsünden oluşan grup 8 stüdyo albümü, 7 mini albüm çıkardı ve ilaveten başarılı bir dünya turunu tamamladı.

Sadece iki hafta önce son albümleri BLUEMING Bilboard En İyi Dünya Albümleri Listesi'nde 10. sıraya yerleşerek grubun varlığının Kore’nin sınırlarını geniş anlamda aştığını göstermiş oldu.Eğitim dönemlerinde toplum önünde çalarak özgüven artırmak için Japonya Tokyo’da Shinjiku, Shibuya ve Yoyogi sokaklarında performans gösteren grup, geçmişten bugüne çok uzun bir yol katetti. Grupla röportajımız sizinle.

-Blueming 5 şarkıdan oluşuyor. Her şarkının sahip olduğu konsept nedir, bize anlatır mısınız?

Yonghwa: Şarkıların hepsi rahat dinlenen şarkılar. Bu albümdeki şarkılar bahar gibi ferahlatıcı hisse sahip ve dinleyenler bunu kesinlikle hissedecektir.

-Bu albüm listelerde üst sıralara yükseldi ve çok fazla sevgi topladı. Hayranlarınızdan bunu bekliyor muydunuz?

Yonghwa: Aslında…Bilmiyorum. Albüm çıkmadan önce her zaman çok fazla beklenti oluyor ve yayınlanmasından sonra gururunu yaşıyoruz. Her aktivitemizde olduğu gibi yeni albümümüzde de hayranlarımız desteğini gösterdi ve gösterdikleri destek hepimiz için anlam ifade ediyor.-Albüm isim şarkısı “You’re So Fine” dışında sizlerin en sevdiği şarkı hangisi oldu?

Minhyuk: Ben hepsini seviyorum. Albüm isim şarkısını “You’re So Fine” ve “Young Forever” arasından dikkatle seçmiştik. “Young Forever” şarkısını da seviyorum.

Yonghwa: Hepsi hoşuma gidiyor ama en çok isim şarkısı “You’re So Fine”ı seviyorum.

Jonghyun: Ben de en çok “Young Forever”ı seviyorum.

Jungshin: (Gülümser) Ben en çok “Without You” parçasına bağlıyım. Bu şarkı ilk yazdığım ve Kore albümünde yayınlanan şarkı.

-Bu albüm (The Seasons ve Stay Sober’ın sıralamayı tamamlamasıyla) bir bahar albümü. Çocukluğunuza ya da yetişkinliğinize ait en sevdiğiniz bahar anınız nedir?

Yonghwa: Aslında bu albümü özellikle bahar ayı için yapmadık…Bahar bana okul günlerimi, özellikle okul yılının başlangıcını hatırlatıyor.

Minhyuk: Yeni okul yılı baharda başladığından yeni arkadaşlarımla öğle tatilinde oynadığım güzel anılarım var.

Jungshin: Bir sürü çiçek açıyor! Ben özellikle kiraz çiçeklerini seviyorum.

Jonghyun: Albümümüzün adı ve “blooming” benim aklıma tamamen açmış çiçek görüntüleri getiriyor.
-Bu albüm üçünüzün (Yonghwa, Jonghyun, and Jungshin) ortak çalışması olduğundan bu onu daha da özel yapıyor mu?

Minhyuk: Diğer üyeler, özellikle Jungshin bir parçası olduğundan albüm bir ortak çalışma. Bir sonraki sefere ben de katılacağım, böylece dördümüz de katkıda bulunabileceğiz.

-Peki sen Minhyuk? Ne zaman bir şarkı yazacaksın? Ne zaman bir şarkı yazmak için yeterince cesaretin olacak?

Minhyuk: Diğer üyeler bana çok yardımcı oluyor. Bir sonraki albüme kendi şarkımı koymaya çalışacağım.

-Bu albüm için bir konser turu düşünüyor musunuz ve Filipinler konser duraklarınızdan biri olarak listede olacak mı?

Yonghwa: Bu albüm için bir dünya turu düşünmüyoruz. Ama bir sonraki konser turumuzda Filipinler’e gelmeyi çok isterim. Manila ziyaretlerimle ilgili çok harika anılarım var, bu yüzden tekrar gelmeyi çok istiyorum.

-Bireysel aktiviteler? (*Minhyuk The Entertainer dizisinde, Jungshin yakında yayınlanacak Cinderella and Four Knights dizisinde rol alıyor) Yeni dizileriniz var ve Yonghwa bir filmde oynuyor. Bu yeni projelerden bize bahseder misiniz? (Minhyuk’a) Bu arada dün gece seni izledim.

Minhyuk: Teşekkürler! Bu albümü tamamladıktan sonra bireysel projelerde çalışmaya başladık. Albüm tanıtımlarıyla ilgili bir programımız olmadığında oynadığımız diziler sayesinde yeni çalışmalarımızı gösterebilmek çok güzel. Tüm üyelerin dizi ya da film çalışması var. Jonghyun’un da iyi bir proje geldiğinde bireysel bir çalışması olacaktır. Lütfen solo projelerimizde de bizi takip edin. 

-Peki ya senin filmin Yonghwa? — Yonghwa’s yonghwa (kelime oyunu yapıyor: yonghwa korecede film demek)

Yonghwa: Yonghwa’s yonghwa. (gülümsüyor) Film çekimlerine yeni başladık. Bir şefi oynuyorum. Aşçılıkla ilgili bir film olduğundan eğlenceli olacaktır. Benim için yeni bir mücadele. Sıkı çalışacağım.

-Manila’ya dönmenizi bekleyen Filipinli hayranlarınıza ne söylemek istersiniz?

Yonghwa: Manila’yı en yakın zamanda ziyaret etmek istiyorum…ve ordaki hamburgeri. Neydi? Jollibee mi? Onu yemek istiyorum, özledim! Filipinli hayranlarımız için daha sık konser yapmak istiyoruz.

Röportaj videosu:


*Bu yazının tüm hakları turkishboice.com'a aittir. Siteden yazı çıkarmak veya alıntı yapmak kesinlikle yasaktır!

Röportaj/By: Cecille Santillan-Visto
Kaynak: BusinessWorld
Dergi fotoğrafları: BusinessWorld online dergi 
TR çeviri: cg208 @TurkishBoice

0 yorum:

Yorum Gönder