İMZA KAMPANYASI

(Excite Music Makalesi) 26.05.2016 Budokan Konseri 1. Günü –Jonghyun Kısmı


Lee Jonghyun: “50 yaşına gelip yumuşak kalpli biri olduğumda da sizinle konser vermeye devam etmek istiyorum.”

Where You Are zor türde bir şarkı, tam bir rock grubuna göre. Etkileyici beyaz ışığın büyüsüne girmişken Jonghyun’un metal tarzda gitar solosunu duydum ve seyirci sesle birlikte çılgına döndü. Şarkının ikinci çeyreği normal halinden farklı olarak aranje edilmişti ve bu haliyle, Budokan sanki küçük samimi bir kulüpmüş gibi hissettirdi.

Eclipse’te Jonghyun nefesini düzenledi ve seyirci arasında sessizlik yayıldı. Jonghyun akustik gitarını çalarken duygu ve hislerini nefes alışıyla bile yansıtıyordu ve çok geniş bir ifade şekli geliştirmiş olduğunu fark ediyordunuz. 

Irony’de Yonghwa’nın da bir gitar solosu vardı ve bu kısa ama yürek burkan ana akor şarkıyı oldukça etkileyici yapıyordu.

Hide and Seek sırasında Jonghyun’un şık cutting’i (*kesme tekniği) çok netti.

Jungshin programının yoğunluğundan bahsettiğinde Jonghyun ekledi, “Bense hiç yoğun değilim. Durmadan balığa çıkıyorum haha” 

Konserden 10 dakika önce bir röportaj verdiğinden bahsetti. Ona “30’lu yaşlarınızda nasıl biri olmak istersiniz?” diye sorulmuş. Jonghyun “Son zamanlarda sadece balığa çıkıyorum, başka bir şey yapmıyorum. Ama sahneye çıktığımda kendimi özel hissediyorum. Bunu tek başımıza yapamazdık, bizi böyle hissettiren sizlersiniz” dedi ve hayranlarına teşekkür etti. “Hiçbir şeyi olmayan bir erkeği muhteşem birine dönüştürdüğünüz için teşekkürler. Eminim 30’larımızdayken de bize aynısını hissettireceksiniz. Bu yüzden 50’lerimize gelince sıcak kalpli bir yaşlı adam olmak ve hepinizle konser vermeye devam etmek istiyorum.”

Not: Bu yazıda tümü 8 sayfadan oluşan konser makalesinin sadece çevirilen Jonghyun'la ilgili kısımları bulunmaktadır.

*Bu yazının tüm hakları turkishboice.com'a aittir. Siteden yazı çıkarmak veya alıntı yapmak kesinlikle yasaktır!

Orjinali: excite_music 
İngilizce çeviri: BlueEclipseGT 
TR çeviri: cg208 @TurkishBoice

0 yorum:

Yorum Gönder