İMZA KAMPANYASI

Hype Özel Röportajı: CNBLUE 'Entertainer' Kang Minhyuk'la Günlük Hayatı Üstüne


CNBlue’nun bir parçası olarak Kpop rock band bateristi kimliğiyle sahnede genelde hep diğerlerinin arkasında oturur. Bu yüzden onu görmek zordur. Ama Kang Minhyuk (강민혁) eşine az rastlanır bir entertainer ve üstüne topladığı dikkatleri fazlasıyla hak ediyor, çünkü hem Kore müziğine hem de Kore dizi sektörüne hakim durumda. Üstelik inanması zor da olsa o sadece 24 yaşında!

Kang Min Hyuk aktörlük kariyerine 2010 yılında CNBLUE’dan grup arkadaşı Lee Jonghyun ile birlikte “Acoustic” isimli bir omnibus (kısa filmlerden oluşan) filmle başladı. Arkasından SBS’nin “It’s Okay, Daddy’s Girl” (괜찮아, 아빠 딸) dizisinde rol aldı.


Ama 2013 yılındaki SBS’nin “The Heirs” (“The Inheritors”) dizisinde oynadığı Yoong Chan Young rolüyle en yüksek notu almasıyla yıldızlaştı. The Heirs’da Minhyuk sınıfın en iyisi bir liseliyi ve f(x)’ten Krystal Jung’un oynadığı Lee Bo Na’nın ideal erkek arkadaşını canlandırdı. “The Heirs”da ayrıca zirvedeki Hallyu yıldızlardan Lee Min Ho, Park Shin Hye, Kim Woo Bin ve Kim Ji Won da bulunuyordu.

Ve bu Minhyuk’u televizyonda son görüşümüz oldu.

Bu sene Mart ayında SBS’nin Çarşamba-Perşembe dizisi “Entertainer”ın (딴따라) ekibinde olduğu duyuruldu. Minhyuk’un dizi dönüş haberi hayranlarına büyük coşku yaşattı.

Dizinin yayınlanan resmi konu özetinden:

“Shin Suk-ho (Ji Sung) büyük bir eğlence şirketi olan KTOP’ta başarılı bir yöneticidir. Bağımsız çalışmaya karar verip, kendi şirketini kurmaya çalışmasıyla bir anda zorluklarla yüz yüze gelir ve her şeyi kaybeder. Ama sonrasında bir liseli olan Jo Ha-neul (Kang Min Hyuk) adında yetenekli bir şarkıcı keşfeder ve ona kendisini ünlü yapacağına söz verir. En şaşırtıcı olansa Ha-neul’un eski bir hükümlü olmasıdır; arkadaşı Lee Ji-Young’ı (Yoon Seo) cinsel istismardan suçlanmıştır. Shin Seok-ho, sadık arkadaşları ve Haneul’ın çalışkan ablası Jung Geu-rin (Lee Hyeri) ile birlikte Ha-neul’un müzik grubu “Entertainer Band” (Ddandara band/딴다라 벤드) ile sıfırdan yeni bir yolculuğa başlar."

ONE HD’den dostlarımız sayesinde CNBLUE’nun bebek yüzlü kalp hırsızıyla özel bir röportaj yapma fırsatı yakaladık. Bize nasıl herkes gibi normal biri olduğunu (yemek yapmaya bayılıyor), nasıl stres attığını ve evinde neden 2 kedisi olduğunu anlattı.

(Ç/N: Yazı içinde entertainer kelimesi aynen bırakılmıştır. Yazıda entertainer, eğlence sektöründe insanlara iyi zaman geçirten, eğlenceli, hoş sohbet, iyi iletişim kuran, sektöre uyumlu insan gibi anlamlarla kullanılmaktadır.) 

Yeni dizin “Entertainer", grup çalışmaların ve müziğinle çok meşgul olmasın. Sresten kurtulmak için neler yapıyorsun?

Diğer CNBlue üyeleriyle zaman geçiriyorum. Jung Shin’le yemeğe çıkıyorum, akşam yemeğine gidiyorum ve herkesle içmek için toplanıyorum. Programımız olmadığı izin dönemlerinde evde oturmak çok sıkıcı oluyor ve bu yüzden dördümüz birlikte zaman geçiriyoruz!

Senin için bir entertainer olma yolculuğu nasıldı?

Çok değerliydi, hem de her adımı. Hala Ocak 2010’daki debut performansımızı izlerim. O perdenin arkasında dikiliyorduk ve endişeli şekilde çıkmak için perdeyi bekliyorduk. Kalbim deli gibi çarpıyordu. O anı asla unutmuyorum, tam çıkış yaptığımız o an.

Diğer grup üyeleriyle yaşamakla karşılaştırırsan artık tek başına yaşıyor olmak nasıl?

Birlikte yaşadığımız zamanlar birlikte takılabiliyorduk, birlikte film izliyorduk, vs. Ama evleri ayırdıktan sonra birbirimizi görmek zorlaştı. Hepimiz çok meşgulüz.Eğer sokakta idelaindeki kızla karşılaşsaydın ne yapardın?

Böyle bir şeyin olması imkansız! (gülüyor) Ama ona yaklaşıp konuşma başlatırdım. 

Peki bu karşılaştığın kişi nasıl biri olurdu? Onu tarif edebilir misin?

Kafamda onu mavi askeri ceket, siyah dar kot, kalın bir fular, orta topuklu ayakkabı ve güzel uzun siyah saçlarıyla hayal ediyorum.

Kahveni nasıl içersin?

Americano –şekerli şurupla. Şu anda bir tane almam mümkün mü? (Gülüyor)

Kahve içmeye kiminle çıkmak istersin?

Kang Dong Woon sunbae ile; “Temptation of Wolves” filminde oynamıştı. Çok çekici ve erkeksi biri!

Sabah gözlerini açar açmaz ilk yaptığın şey nedir?

Telefonumdan saate bakmak (gülüyor).Sahip olmaktan hoşlandığın 3 yetenek/hüner/şey sayar mısın?

Bateri çalmak, daha erkeksi bir yüz ve aileme iyi bir evlat olmak.

Çok sağlıklı görünüyorsun. Sevdiğin ya da nefret ettiğin yiyecek ya da içecekler var mı?

Her şeyi yerim. İlk zamanlar yemeye başladığımda kilomda çok değişiklik olmadı. Ama lise 2. sınıftayken kilom fırladı! Bu bir işaretti. Bu yüzden yemek sevgimi telafi etmek için çok egzersiz yaparım. Çok su ve meyve suyu içerim ve özellikle süt ve yoğurt seviyorum. Karbonatlı içeceklerden nefret ederim.

İnternet hesaplarında hep yemek fotoğrafları paylaşıyorsun. Yemek yapmayı seviyor musun?

(Gülüyor) Evet, doğru. Bir sürü yemek fotoğrafı paylaşıyorum. Yeni yemekler yapmayı denemek eğlenceli. Bazen keşke herkesle paylaşabilseydim diye üzülüyorum.

En iyi yaptığın yemek nedir?

Kendime son derece güvenerek leziz baharatlı Kore soya fasulyesi ezmesi çorbası yaptığımı söyleyebilirim.

Kedilerin var…2 taneydi değil mi?

Her zaman evcil hayvanım olsun isterdim! Ve evet, 2 taneler – ChiChi and Ddadda. İki tane var çünkü yalnız hissetmek istemedim.

Ovvv. Min Hyuk’un çok tatlı olduğunu düşünüyoruz, hislerimizi saklamamız mümkün olmayacak :)


Kang Min Hyuk “Entertainer” (딴따라) dizisinde Kang Ha-neul’u oynuyor. Dizide kıdemli oyuncular Ji Sung ve Girl’s Day’den Hyeri rol arkadaşı. Her Çarşamba-Perşembe KST 20:10’da diziyi izlemeyi kesinlikle unutmayın!

*Bu yazının tüm hakları turkishboice.com'a aittir. Siteden yazı çıkarmak veya alıntı yapmak kesinlikle yasaktır!

Kaynak: Lainey | @ hype
TR çeviri: cg208 @TurkishBoice

0 yorum:

Yorum Gönder