İMZA KAMPANYASI

Jung Yong Hwa Bir Çin Toplumsal Kampanyasında Model Olarak Kullanılan İlk İdol Oldu


Aktör, besteci ve CNBLUE’nun ana vokali Jung Yonghwa Çin toplum hizmeti “Power To Go” 6. yıl koşusunun yeni yüzü olarak seçildi.

Ünlü aktör-şarkıcı Chen Kun tarafından 2010’da başlatılan kampanyada ünlüler ve gönüllüler senede bir kez bir araya gelip dağlık yerlerde yaklaşık bir hafta sessizce yürüyor ve her katılımcı hayata karşı pozitif duruş geliştirmeyi, arınmayı amaçlıyor. Kampanya hayır konserleri, bağışlar ve eğitim desteğini de kapsıyor.


Yonghwa’nın ajansı FNC yaptığı açıklamada Yonghwa’nın programı nedeniyle yürüyüşe katılamayacağını, sadece kampanya posterlerinde bulunacağını açıkladı.

İlk defa Çinli olmayan bir yıldız bir Çin kamu kampanyasına model oldu. 'Power To Go' üyelerinden biri şu açıklamayı yaptı, "Aktif olarak toplumla iletişim kuran ve dil farkına takılmadan popülerliğinden keyif alan Jung Yonghwa’ya karar kıldık. O, birçok genç insana enerji verebilir. Jung müziği ve sıcak gülümsemesi ile gerçek mutluluğun gücünü iletebilen bir sanatçı temsilci. Bu zamana kadar hiç görülmemiş bir kararla onu ilk yabancı tanıtımcı yaptık.”

Jung Yong Hwa’nın Çin’deki popülerliği gittikçe büyüyor. Elle China kapağındaki ilk Koreli erkek ünlü olan Yonghwa, Elle Style Ödülleri 2015 Şangay töreninde de sahne alan tek Koreli olmuştu.  Ayrıca weiboda Kasım 2014’den itibaren 68 hafta boyunca 'Gaon Weibo Chart' listesinde zirvede kalmıştı.


Haber videosu:


*Bu yazının tüm hakları turkishboice.com'a aittir. Siteden yazı çıkarmak veya alıntı yapmak kesinlikle yasaktır!


Kaynak: Jung Eun-jin @ koreaherald & adrian @hellokpopHeich_ @justjyh
Video sahibi: 연합뉴스 TV via TT_Boice
TR çeviri: cg208 @TurkishBoice

0 yorum:

Yorum Gönder