İMZA KAMPANYASI

(Röportaj) Hanako Vol 1114 Ağustos Sayısı - Lee Jonghyunİlk solo aktiviteleri hakkında;

Tanışır tanışmaz gülümsedi ve akıcı bir Japonca ile "Sabah beşe kadar içtim, sekize kadar sözleri yazdım ve uyudum" dedi. 182 cm boyunda, açık teni ve keskin gözleri ile oldukça yakışıklı biri olmasına karşın bir kez sahneye çıktı mı tam bir rock yıldızına dönüşüyor. Gitar çalışı ve tutkuyla şarkı söylemesiyle nickname'i "Burning"in hakkını veriyor. Çıkışından 7 yıl sonra bu yaz ilk solo aktivitesine başlayacak.

Jonghyun: Bir gün solo çıkış yapmayı düşünüyordum ama bu olsa bile başka bir grupla düet ya da buna benzer bir şey olur zannediyordum. Yani bu benim için de beklenmedik bir durum oldu. (LOL) Moonlight Swing, şirkette yapılan bir oylama ile seçildi. Büyük bir band melodisine sahip ve daha önce CNBLUE'nun denemediği değişik bir tarzda aşk hikayesi içeriyor. Sözleri ben yazdım. Şarkıyı birkaç kez dinledikten sonra melodinin kendisi bana "Bu şekilde yazmalısın" dedi bu yüzden hiç zorlanmadım. Klip, Tokyo'daki eski bir live house (ÇN/ Canlı müzik yapılan mekanlar) binasında çekildi ve ben de diğer dansçılarla birlikte dans ettim. Basit bir danstı sadece ritmi hissettim ayrıca başından beri dansa yetenekliyim bu yüzden çok kötü değildi. Sadece şaka yapıyorum (LOL)

Evlilik hakkında;

Hanako: Birçok aşk şarkısı yazdı ama bunların çoğu saman alevi gibi geçici duygulara sahipti ama Moonlight Swing, ebedi aşktan bahsediyor bu da bize Jonghyun'un geçen yıl katıldığı ve karısını oynayan çaylak oyuncuya aşkını itiraf ettiği bir evlilik programını hatırlatıyor.

Jonghyun: Tıpkı bu şarkı gibi sanırım benim içimde bir yerlerde de sevimli ve romantik biri var. Demek istediğim dünyadaki tüm erkeklerin içinde biraz romantiklik var ama zor olan bunu ifade etmek. Ben lafı eğip bükmeden hoşlandığım kıza "Çok güzelsin" diyen biriyim. 

Evlilik isteği mi? CNBLUE üyeleri ilk benim evleneceğimi söylüyorlar ve açıkçası ben de erken evlenmek istiyorum. İlkokula gittiğimde ailem çalışıyordu ve eve gittiğimde hiç kimse olmuyordu. Bu yüzden geceye kadar evlerinde kalmak için bir arkadaşımdan diğerine rica edip duruyordum. Tek başıma kala kala yalnızlığı öğrendiğim için bir aile kurma konusunda güçlü bir isteğim oldu. Bir daha yalnız kalmayacak biri olacağım.


İş bir hobi:

Kore müzik piyasasında dans ve hiphop listeleri elinde tutan baskın güçler. CNBLUE, popülerliği elinde tutan birkaç bandden biri. Ünleri Japonya'da da benzer şekilde sürüyor. Bu yılki konserleri boyunca toplamda 40 000 dinleyici topladılar. Aynı zamanda bir dizide başrol aldı ve kariyeri oldukça iyi ilerliyor. Ama Jonghyun normal bir şekilde "İş bir hobi" diyor. 

Jonghyun: Geçmişte üzerimdeki baskıdan kurtulmak için işin bir hobi olduğunu düşünmeye zorlardım kendimi. Şimdi tamamen hobime dönüştü bu yüzden hiçbir şey yapmaya çalışmıyor hiçbir şey istemiyorum. Bu yüzden bir röportaj sırasında "Bu yıl boyunca size bu yönümü göstermeye çalışacağım" demekten nefret ediyorum. Planlarım yok. Eğer çalıyorsam tek istediğim rahat bir şekilde çalışabilmek. Bu muhtemelen şirketim için zor ama ihtiyacım olduğunda bunun hakkıyla yapacağım bu yüzden endişelenmeyin millet (LOL)
Tokyo Koyu'nda balıkçılık;

Jonghyun, erkeklerin çoğusunun erkeksi/maço karakteri ile tanınan Busan'da doğup büyüdü. Memleketinin imzası olan dosdoğru karakteri röportaj boyunca kendini gösteriyor. Son zamanlarda balıkçılığa fazlasıyla ilgili. Konser turu boyunca Tokyo Koyu'nda denize açıldı ve balık tuttu. Tuttuğu bu levrekleri pişirdiğinde restoranlardan daha iyi bir lezzet yakalıyordu. Okumayı çok sevdiği için  büyük bir kitaplık sipariş etti. Bunda olduğu gibi bir şeyle ilgileniyorsa sonuna kadar gidiyor.

Jonghyun: Balığa çıktığım zaman büyük bir maske ve gözlük takıyorum böylece güneş ışınlarını mükemmel bir şekilde engelliyorum. Bazen tuttuğum balıkları temizleyerek sashimi yapıyorum. Yemek pişirmeyi annemden değil internetten öğrendim. Saray mutfağı dışındaki her şeyi pişirebiliyorum. Tabi ki, tek başıma alışverişi de iyi bir şekilde halledebiliyorum. Marketteki tezgahtar ajjusii ile arkadaş bile oldum bir keresinde bana indirim yapmıştı. Kitapçılara gitmeyi de seviyorum. Bir iki saat geziniyorum sonra on kitap ya da tek seferde hepsini alıyorum. Bu günlerde Alain de Botton'un Statü Endişesi adlı kitabını okuyorum. Ayrıca tarih ve felsefe kitaplarını da seviyorum. Bu tarz kitaplar şarkı sözü yazmamda yardımcı oluyor ama fazla düşünmek daha da zorlaştırıyor. Bu yüzden sadece hobi olarak okuyorum.

Gurur duyduğum arkadaşlarım;

Geçmişe baktığında "Şu an iyiyim ama 3-4 yıl önce zihnen zorlandığım bir dönem atlattım" diyor. Bir keresinde sosyal medya hesabında yazdığı uzun bir yazı ile bir  iç çatışma yaşadığını itiraf etmişti. "Zihnen 14 yaşında hissediyorum ama bedenim 27 yaşında." Kendinden emin bir şekilde "Nefret, bıkkınlık gibi gereksiz duygulardan ve kontrol edemediğim şeyler için üzülmekten vazgeçtim" dedi. 

Jonghyun: Her zaman hayatımı nasıl daha eğlenceli hale getirebilirim diye düşünürüm. Bunun için de kitaplar okuyorum ama bunu fazla düşünmek de insanı delirtir (LOL) Bu yüzden sadece iyi şeyler düşünmeye çalışıyorum. Şükürler olsun ki etrafım bir sürü iyi insanlar sarılmış durumda. Super Junior'dan Kyuhyun gibi bazıları buluşmak için çok yoğun olsa da böylesi sakin ve rahat zihinlere sahip mükemmel arkadaşlarım olduğu için kendimle gurur duyuyorum. Aslında nefret ettiğim hiç kimse yok. Ben bize inanıyorum, insanoğluna, birbirimize karşı dürüst olursak uyum içinde yaşayabiliriz. Bu beni daha çok çalışmak için motive ediyor ve bunlarla eğlenebiliyorum.


*Bu yazının tüm hakları turkishboice.com'a aittir. Siteden yazı çıkarmak veya alıntı yapmak kesinlikl yasaktır!*

Kaynak: @gongleeglobal
Çeviri: unDineee

0 yorum:

Yorum Gönder