İMZA KAMPANYASI

(Röportaj) Haru Hana Vol 37 - Lee JonghyunAnahtar Kelimelerle Sohbet

Tinker Bell

Soru: İdal tipin Tinker Bell gibi kızlar mı?
Tinker Bell nasıl biri ki? (Gülüyor) Benim ideal tipim güzel/sevimli ve seksi kızlar. Tinker Bell bu tanımdan biraz uzak. Belki biraz daha kadınsı olsaydı olabilirdi. Ama bu demek değil ki şu ya da bu olacak. Bu tamamen kalbime bağlı, birçok cazibesi olan biri iyi olur.

Son zamanlarda sen

Soru: Bu yaştaki pişmanlıkların, hayal ettiğin senle şu anki sen arasındaki farklar neler?
Tamamen farklı ama bu halimle de oldukça mutluyum. Bana "Hayatında seni en çok mutlu eden şey nedir?" diye sorarsanız "Sürekli değişen kendimle eğlenebilmek" diye cevap veririm. Kendimde yaşayacağım değişimleri öngöremediğim için bence böyle art arda gelen değişimler oldukça ilginç oluyor. Bu yaşta hiçbir endişem yok diyemem ama çok fazla şey için endişe etmek de iyi değil. Bu demek değil ki her şeyi oluruna bırakıyorum. Yapacaklarımı dikkatle düşünürüm ama bana sorun açan şeyler hakkında çok fazla endişelenmek zaman kaybı.

Ayışığı

Soru: Kendini ayışığı ya da günışığına benzetmeni istesek hangisini seçerdin?
Ayışığı. Bence ayışığı, günışığından çok daha güzel. Saf dürüstlük hissi veriyor insana. Işığı melankolik gözükse de, ay parlamak için çok çalışıyor. Bunun yanında güneş her zaman çok parlak. Bu çok hayali bir durum (gülüyor). Böyle birinin gerçekten var olduğunu zannetmiyorum.

Memleket

Soru: Busan'ı özlediğin zamanlar oluyor mu?
Aslına bakarsanız olmuyor... (Gülüyor) 'Ah~ Çok özledim keşke gitsem' diye düşündüğüm an kesinlikle giderim. Çalıştığım için gidemediğim durumlar çok nadir olur. Ertesi gün çalışmak zorunda olsam da eğer özlediysem kesinlikle giderim. (gülüyor)

Yemek yapma

Soru: Aynı zamanda iyi bir aşçısın da. Yemek yapmaya nasıl başladın? En güvendiğin menün ne?
Sürekli yalnız olduğum için doğal olarak yemek yapmayı öğrendim. Sürekli dışarıdan sipariş ettiğimde bu durum beni çok yordu. Çok lezzetliler ama benim damak zevkime uymuyorlar. En güvendiğim yemek... kızarmış domuz pirzolası ya da kızarmış domuz pirzolasıyla pilav olabilir. Bir kere yaptım ve pişirmesinin şaşırtıcı şekilde kolay olduğunu fark ettim. sadece biraz lezzetli et almalıyım ve domuz pirzolalarını kızartıp biraz da pilav yaptım mı hazır. (gülüyor) Çok nadir baharat kullanırım. Sağlıklı olmakla alakası yok sadece baharatsız daha lezzetli olduğunu düşünüyorum.

Arkadaşlar

Soru: Üyeler dışında da Jonghyun'un kalabalık bir sosyal çevresi var. Arkadaşlarınla vakit geçirebilmek nasıl hissettiyor?
Farklı zamanlarda farklı insanlarla tanışmak değişik hissettiriyor. Geçmişteki iyi arkadaşlarımla bir aradayken birlikte yaşadığımız eski anılardan konuşurum. Üyelerle bir aradaysam 15 yaşına geri dönmüşüm gibi oluyor. Her zaman~ 15 yaşında gibi. Daha fazla büyüyememişim gibi (güler) Ayrıca şarkıcı Jung Joonyoung ile de yakınım. Onunla sık sık balık tutmaya gideriz, kişiliklerimiz çok benziyor. Sanki gerçeklik dünyasına batıp çıkan biri gibi. Dertsiz tasasız hep mutlu insanlar gibi görünüyoruz. Sürekli bir şeyler yapıp önemli insanlar gibi görünsek de aslında sıradan kişileriz.
Balıkçılık

Soru: Balık tutma hobin nasıl gelişti? Balık tutmanın nesi bu kadar keyifli? Lütfen ilginç yanlarından ve tuttuğun en büyük balıktan biraz bahseder misin?
Rekorum 1.2 metre uzunluğundaki sarı kuyruk balığı. Balık tutmanın keyfini tek kelimeyle ifade edersem "Hayatta kalma içgüdüsü" olur. İnsanlar yiyecek elde etmeye avcılık ve balıkçılık ile başlamadı mı? Vahşi yaşama dönmüşüm gibi hissediyorum. Sosyal hayattan uzaklaşıp bazı basit yetenekleri bilemek romantik oluyor. Balık tutarken aklıma bir melodi geliyor... böyle bir şey her zaman olmazdı. Balık yakalamaya çalışmak beni çok meşgul ediyor. Balık tutarken de birçok şey yapmak zorundayım. Yeteneklerim öncesine göre daha da iyi, çok yakında profesyonelleri yakalayacağım. (Gülüyor) Yıllardır denize çıksanız da 1.2 metrelik bir sarıkuyruk yakalamak kolay değil!

Seyahat

Soru: Seyahat etmenin çekici yanı ne? Seyahatte yorgunluğunu alan tek şart nedir?
Ah~ah Seyahat etmenin öyle olağanüstü bir cazibesi yok. Seyahate çıkarken araştırma ya da plan yapmam. Çoğu zaman gittiğim yere ulaştığım zaman gezip görülecek yerlerini araştırırım. Bunu gerçekten ilginç buluyorum bu yüzden hep beklenmedik krizlerle karşılaşıyorum (güler). Uçuş saatini karıştırdığım için ortalarda dolaşmak zorunda kalmak, araç kiraladığımda iade zamanını kaçırmak ve götürmem gerekenden bir gün sonra iade etmek gibi (gülüyor). Ama tüm bunlar aslında her şeyi daha eğlenceli yapıyor. Gittiğim her yer çok güzeldi ama yakın zamanda gittiğim İsviçre aralarında en iyi olanıydı.

Superman

Soru: Yakın zamanda Yonghwa ile birlikte "Return the Superman" çekimlerine katıldın. Nasıldı?
Çekimler boyunca doğallıkla gülümsedim çünkü bebek çok sevimliydi. İyi bir baba kendine güvenen babadır. Çocuğumla balığa gider miyim? Ah ama sanırım bunu istemez. (Gülüyor) Babanız size küçükken "Hadi balığa gidiyoruz" derse rahatsız hissedersiniz değil mi? (Gülüyor) İlerde evlendiğim zaman bir oğlum bir de kızım olsun istiyorum.

Benim Yıldızım

Soru: Senin idolün Eric Patrick Clapton ama önceki Jonghyun'un yıldızı kimdi?
Eric Patrick Clapton'ı sevmeyen insan muhtemelen yoktur. Richie Kotzen gibi yıldızları da seviyorum. Sadece sanatçı olarak değil insan olarak da çok havalılar. Onlar gibi olmak istiyorum. Ne tür bir müzisyen olarak hatırlanmak istiyorum.... hımm... Her zaman eğlenen biri. Bu yüzden hem sahne de hem de gerçek hayatta eğlenmek lazım. Band ya da dizi hiçbir zaman bunlara iş diye yaklaşmadım. Eğer iş yaklaşımı ile bakarsam perişan olur ve hiçbirini tamamlayamazdım. Oyunculuk ve müzik yaparken, hobilerimi icra ederken eğleniyorum. Herkes beni böyle biri olarak hatırlarsa harika olurdu.
Daha Fazla Soru

Soru: Moonlight Swing'deki ana karakter fikirlerini olduğu gibi gösteren biriydi. Peki Jonghyun nasıl biri?
Her şeyi dobra dobra söyleyen biriyim. (Gülüyor) Bu nedenle benim yüzümden rahatsız olan insanlar olduğunu düşünüyorum. İyi olsun kötü olsun ağzımdan dökülüverir. Tıpkı dün gece olduğu gibi. Uzun zaman sonra şirketteki Japon görevlilerle buluştum ve "Neden şirketteki herkes bu kadar şişmanladı?"diye sordum. (Gülüyor) Elbette karşımda bir kız varken söylediklerime daha çok dikkat ediyorum ama yine de düşündüğümü olduğu gibi söylerim. Kız arkadaşım bile olsa "Hey, çok kilo aldın sen. Biraz diyet yapsan iyi olur" diyebilirim. (A.N/ Sonra da anca rüyanda evlenir iki çocuk yaparsın. Bu çocuk bu zamana kadar iyi dövülmeden geldi xD)

Ayrıca toplum içinde el ele tutuşmaktan da rahatsız olan biri değilim. Busan'lı olduğum için mi böyle bir kişiliğim var acaba? Ya da bununla hiç alakası yoktur. (Gülüyor) Bu tıpkı Kyushu'daki erkeklere benziyor. Aslında bu genel bir izlenim ve başkalaşım. aynısı Kore için de geçerli

Soru: Bu yaz solo bir tur düzenliyorsun. Moonlight Swing'i ne zaman söylemeyi planlıyorsun?
Muhtemelen ilk ya da son şarkı olur. Ne zaman söylesem? Aslında tüm aranjmanlara daha çok dikkat ediyorum. Canlı bir parça bu yüzden atmosferi canlandırmak istediğimde söylesem iyi olacak. Genelde ani ruh değişimlerine sahip biri değilim ama bazen sakin olduğum ve coşamadığım zamanlar oluyor. Böyle zamanlarda bile sahnede durup hayranların coşkularını görünce bir anda enerji doluyorum. Umarım bu konser boyunca enerjisi olmayan herkes birlikte eğlenirken güç kazanır. Zaten enerjikseniz umarım performans boyunca daha da artar. Herkesle birlikte harika bir atmosfer oluşturmak istiyorum

Soru: Jung Joonyoung ile seyahate çıkıp kaplıcalara gittin. Yakın arkadaşlarınla genelde ne hakkında konuşursun?
Kaplıcadayken derin bir sohbete daldık. Bunları konuşabildiğimize çok şaşırmıştım. (Gülüyor) Böyle bir sohbete girdiğimde düşünüp bunu iyi bir şekilde yansıtabildiğimi fark ettim. Zico, Eddy Kim gibi diğer arkadaşlarımın hayalleri ve güçlü hırsları var ayrıca benden küçükler. Ne zaman buluşsak beni motive ederler. Hepimiz müziğe aşığız ben de çok çalışmalıyım.


*Bu yazının tüm hakları turkishboice.com'a aittir. Siteden yazı çıkarmak veya alıntı yapmak kesinlikle yasaktır!*

Kaynak: ‏@ribbonchariots 1, 2
Çeviri: unDineee

0 yorum:

Yorum Gönder