İMZA KAMPANYASI

(Araştırma Yazısı) Hem Rockçı Hem Oyuncu Band CNBLUE

On parmağında on yetenek olan CNBLUE üyeleri sadece müzisyen kimlikleri ile değil katıldıkları eğlence programlarında, dizilerde hatta son zamanlarda beyaz perde de göz dolduruyorlar. Günden güne geliştirdikleri yeteneklerini hayranlıkla izlerken üyelerin yer aldığı dizileri tarih sıralamasına göre hazırladık. Nereden nereye dedirtecek bir zaman yolculuğuna hazır mısınız?

1. You Are Beautiful Yayın Tarihleri: 7 Ekim - 26 Kasım 2009
Bölüm Sayısı: 16

CNBLUE'nun Japonya'daki eğitimine devam ettiği ve henüz Kore'de resmi çıkışını yapmadığı o günlerde yayınlanan You Are Beautiful dizisi ile Kang Shin Woo karakteriyle herkesin kalbine giren bir yıldız parladı.

Duygusallığı, kibarlığı, sadık ve saf aşkı ile herkesin dikkatini çeken Kang Shin Woo karakterine can veren Yonghwa kısa zamanda dikkatleri üzerine topladı. Park Shinhye, Jang Geunsuk, Lee Hongki gibi ünlü isimlerin de yer aldığı dizi bir band'e katılmak zorunda kalan ve kimliğini saklayarak erkek gibi davranan bir genç kızın ve grupta yer alan üç erkeğin ertafında dönen yer yer duygusal ama çoğu zamanda komik olayları konu alıyor.

2. Acoustic
Yayın Tarihi: 28 Ekim 2010

Birden fazla kısa filmden oluşan Acoustic, yirmili yaşlardaki insanların aşk, umut ve müzikle olan yolculukları ve hayatlarını konu alan bir filmdir. Filmin ikinci bölümü Bakery Attact'da CNBLUE'da iki kişi karşımıza çıkıyor. Evet Kore çıkışlarından sadece birkaç ay sonra oyunculukta da ilk deneyimlerini yaşayan Jonghyun ve Minhyuk Acoustic filminin başrolleri arasındaydı. Zorlukla müzik yapmaya çalışan iki kardeşi canlandıran Jonghyun ve Minhyuk'un her şeyden vazgeçtikleri bir anda tekrar müziğe tutunmaları ve yükselmelerini anlatan kısa filmi izlemek isterseniz tıklayınız

3. It's Okay Daddy's GirlYayın Tarihi: 22 Kasım 2010- Ocak 2011
Bölüm Sayısı:  17

Minhyuk, yan rolde yer aldı.

4. HeartstringsYayın Tarihi: 29 Haziran -18 Ağustos 2011
Bölüm Sayısı: 15

İçinizi ısıtacak muhteşem bir gençlik dizisi Heartstings. Yonghwa'nın bu kez başrolde karşımıza çıktığı dizide yine iki üyemiz yer aldı. Başrolde olan Yonghwa, 'Stupid' adından bir amatör bandin vokalisti 'narsist prens' Lee Shin'i canlandırırken Minhyuk ise aynı bandin normal hayatta sevimli bir şapşal olsa da sahnede devleşen bateristi Yeo Joonhee karakterine can verdi. Bir avuç gencin müzik uğruna hayalleri uğruna çekişmelerini, kavgalarını, aşklarını ve dostluklarını anlatan güldürürken düşündüren muhteşem müzikleri ve zengin oyuncu kadrosu ile Heartstrings'de unutulmazlar listenize eklenecek.5. My Husband Got A Family
Yayın Tarihi: 25 Şubat - 9 Eylül 2012
Bölüm Sayısı: 58

Karmaşık aile ilişkileri, yıllardır saklı kalan sırlar, çekişmeler, kaynana gelin, gelin görümce, dünür kavgaları ama her şeye rağmen birbirine tutunan kocaman bir aile mi izlemek istiyorsunuz My Husband Got A Family tam size göre. Yayınlandığı zaman diliminde %40'a ulaşan reytingleri ile adından sıklıkla söz ettiren 58 bölümlük bir haftasonu dizisi olan My Husband Got A Family belki de Minhyuk'un oyunculuk anlamında kendini en çok geliştirdiği yapımdı. Fazlasıyla zeki ama bu zekasını derslere kullanmayı reddeden, gece kluplerinin müdavimi çapkın Cha Sekwang tek bakışı ile bile kalplerinizi erittirken onun da kalbinin eriyip gitmesini izlediğimiz dizi de Minhyuk'un oyunculuğu da birçok otorite tarafından kabul edildi. Eh Sekwang'ın bize bıraktığı o meşhur el hareketi ile bir başka dizimize geçelim o zaman.

6. My Daughter Seo YoungYayın Tarihi: 15 Eylül 2012 - 3 Mart 2013
Bölüm Sayısı: 50

İşte reytingleri %40'lara ulaşan bir başka haftasonu dizimiz My Daughter Seo Young. Bu dizinin bizler için en büyük önemi grubumuzun gözbebeği biricik bas gitaristimiz Jungshin'in ilk oyunculuk deneyimi olmasıdır belki de. My Daughter Seo Young birbirine çok yakın bir o kadar da uzak bir baba kız ilişkisini konu alan 50 bölümlük bir aile dizisi. Annesinin ölümünden sonra para kazanmak için özel ders vermeye başlayan Seo Young isimli bir üniversite öğrencisinin başından geçenleri konu alan dizide Jungshin abisi ve ablasının gölgesinde kalmış, doğumuyla ilgili sırlar taşıyan tembel bir lise öğrencisi olarak çıkıyor karşımıza. Özel ders aldığı Seo Young'dan hoşlanmaya başlayan Kang Sungjae'nin sevimlilikleri, flört çabaları, içtenliği ve henüz yeni olmasına rağmen övgü toplayan oyunculuğu sizi çok etkileyecek.

7. Gentleman's Dignity


Yayın Tarihi: 26 Mayıs - 12 Ağustos 2012
Bölüm Sayısı: 20

Erkekler hiç büyümez lafının canlı kanıtı Gentleman's Dignity! Yirmi yılı aşkın dostlukları ile dört çapkın erkeğin neşeli hayatlarının tam ortasına gizemli bir çocuk düşüyor. İlk aşkları aynı olan bu dört kafadar ilk aşkları olan kadının çocuğu oluduğunu öğrendiklerinde hemen kucak açtıkları Colin'in aslında biyolojik babasını aramak için aralarına sızdığından habersizler. Yakışıklı Colin rolünde karşımıza çıkan Jonghyun, bu dizi için yıllardır koruduğu Busan aksanından vazgeçti. Birçok yetkin oyuncu ile çalışan Jonghyun'un can verdiği Colin karakteri babasını buldu mu? Bu dört iflah olmaz çapkın onları uslandıracak insanlarla tanıştı mı yoksa hep çocuk kalmaya devam mı ettiler? İzlemeye başladığınızda ekranın karşısından kendinizi alamayacaksınız.

8. Blade and PetalYayın Tarihi: 3 Temmuz - 5 Eylül 2013
Bölüm Sayısı: 20

Ve CNBLUE üyelerinden biri ilk kez tarihi bir dizide yer alıyor. Blade and Petal, bir Romeo ve Julliet hikayesini anımsatıyor babası Yeon Choong'un babası tarafından öldürülen prenses Moo Young'un aşkı ve intikamı arasında verdiği savaşı konu alan dizide Jungshin, Goguryeo'nun en iyi kılıç ustası olarak izleyiciyle yeniden buluşuyor. Shi Woo karakterini canlandıran bas gitaristimiz, karizmatik bir savaşçı ve romantik bir aşık rolüyle izleyicileri bir kez daha büyülüyor.

9. HeirsYayın Tarihi: 9 Ekim -12 Aralık 2013
Bölüm Sayısı: 20

Lee Minho ve Park Shinhye'nin başrollerini paylaştığı ve birçok yetenekli oyuncunun yer aldığı Heirs'de göze çarpan yetenekler arasında kim var dersiniz? Evet oyunculukta kendini ispatlamış yetenekli bateristimiz Minhyuk bir kez daha ekranda izleyiciler ile buluşuyor. Heirs, zengin ailede büyüyen gençlerin bu servetin ağırlığı altında ezilişleri bu yüke aşkları ve dostluklarıyla kafa tutuşlarını anlatan bir gençlik dizisi. Zenginlerin miras savaşları arasında kalan Cha Eun Sang'ın en yakın arkadaşı Yoon Chan Young'u canlandıran Minhyuk, zekası ile her sorunu alt eden ve zengin çocukların şımarıklıkları arasında hayatta kalan brslu bir lise öğrencisini canlandırıyor. Yoon Chan Young küçüklüğünden beri her isteğini mantıklı bir açıklamayla birkaç adım sonrasını düşünerek yaptığı planlarla anlatmayı alışkanlık haline getirmiş oldukça zeki ve yaşıtlarına göre çok daha olgun bir genç. Minhyuk'un, Heirs dizisindeki sevgilsi Lee Bona karakterini canlandıran Krystal ile uyumu ve eğlenceli replikleri izleyiciyi ekrana kilitledi. Bu çifti çok seveceğinize ve Yoon Chan Young'a hayran olacağınıza eminiz.

10. Marry Him If You DareYayın Tarihi: 14 Ekim - 3 Aralık 2013
Bölüm Sayısı: 16

İki yıllık bir aranın ardından Yonghwa'nın yeniden izleyiciyle buluştuğu dizi Marry Him If You Dare! Başrollerini Yoon Eun Hye ve Lee Dong Gun ile paylaştığı dizide zengin bir ailenin üçüncü nesil genç patronunu canlandıran Yonghwa bu sefer karşımızda karizmatik ama bir o kadar da düşünceli bir patron olarak çıkıyor. Eğitimli, entellektüel, etrafındaki herkese karşı nazik, çalışanlarını düşünen ve onlardan biri olarak başlayıp sorunlarını yakından izleyen, aşkı için durmadan savaşan güçlü bir karakteri, Park Seju'yu canlandıran Yonghwa kendisine bir kez daha hayran bırakıyor. Geçmiş ve gelecek arası yolculuk yaparak geçmişte yaptığı ve hayatına derin bir  mutsuzluk katan hatalarını düzeltmeye çalışan Mirae'nin etrafında dönen dizi de Mirae'nin gelecek seçimi kimden yana olacak dersiniz?

11. TemptationYayın Tarihi: 14 Temmuz -16 Eylül 2014
Bölüm Sayısı: 20

Borç batağında evli bir adamın borçlarını ödemek için zengin bir kadınla ilişkisini anlatan dizide Jungshin karşımızda aldatılan kadının kardeşi olarak çıkıyor.

12. The Three MusketeersYayın Tarihi: 17 Ağustos - 2 Kasım 2014
Bölüm Sayısı: 12

CNBLUE'nun ikinci kez Yonghwa'nın ise ilk kez tarihi dizi deneyimi Üç Silahşörler! Alexandre Dumas'ın Üç Silahşörler kitabından esinlenerek yapılan dizide Yonghwa kitaptaki D'artagnan karakterinin uyarlaması  Park Dalhyang olarak karşımıza çıkıyor. Asker olmak ve yıllar önce birbirlerine söz verdikleri kızı bulmak için hazırlanan bir taşralı olan Park Dalhyang, başkente geldiğinde garip üç adamla karşılaşıyor. Yetenekleri ile göz dolduran Dalhyang kısa sürede kendilerine 'Üç Silahşörler' diyen bu adamların dikkatini çekiyor ve onların aslında kim olduklarını fark ediyor. Yonghwa bir röportajında oynadığı roller arasında gerçek karakterine en yakın olan karakterin Park Dalhyang olduğundan bahsediyor. İzlediğinizde eminim siz de bu ele avuca sığmaz espirili Joseon askerini Yonghwa ile çok benzetecek, Park Dalhyang'ın savaş sahnelerinde yerinizde duramayacaksınız Üç sezon olması beklenen dizi bazı nedenlerden dolayı ilk sezonun bitmesinden bir süre sonra diğer iki sezonun çekilmeyeceğini duyurdu. Çok yazık oldu.

13. Orange MarmaladeYayın Tarihi: 15 Mayıs - 24 Temmuz 2015
Bölüm Sayısı: 12

Boiceların yıllarıdır beklediği dizi! Neden mi? Jonghyun'un beyaz teni her zaman Boicelar arasında vampir yakıştırmalarına neden olmuştur ve sonunda gitaristimiz sesimize kulak verdi ve bir vampir oldu! Orange Marmalade aynı isimli webtoon'dan uyarlanan ve başrollerini AOA'den Seolhyun, Jonghyun ve Yeo Jingoo'nun paylaştığı bir okul dizisi. Vampirler ve insanların bir arada yaşadığı bir dünya hayal edin. Komşunuz, arkadaşınız vampir olabilir ama siz bunu asla bilmeyeceksiniz. Jonghyun saklanmak zorunda olan bu vampirlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Asi, saklanmaktan hoşlanmayan, kimliğinden utanmadan yaşamak isteyen bir genç adam olan Han Shihoo, onu kontrol altında tutmaları için görevlendirilen bir vampir ailenin kızı olan ve insan gibi yaşama konusunda takıntılı bir tutum sergileyen Baek Mari'ye aşık olunca işler değişiyor. Bir insana aşık olan Mari ile aşk üçgeni içinde olan Shihoo neler yaşayacak dersiniz? Orange Marmalade, atılacak portakal kabuğunu atmak yerine reçelin içine koyan ve muhteşem bir lezzete dönüşmesini sağlayan, nasıl farklılıkları olursa olsun herkesin bir yer bulmasına imkan sunan harika bir dizi.

14. EnterainerYayın Tarihi: 20 Nisan - 16 Haziran 2016
Bölüm Sayısı: 18

Üç yıl aradan sonra Minhyuk yeniden ekan karşısında hem de Ji Sung ile birlikte! Entertainer, sorunlu ama fazlasıyla yetenekli dört gencin oluşturduğu bir bandin Kore piyasasında ayakta kalmaya çabasını anlatıyor. Küçük yaşta ailesini kaybeden Ha Neul söylediği bir şarkı ile her şeyini kaybetmiş ve artık vazgeçmek üzere olan bir yapımcı olan Shin Sukho'nun yeniden hayata tutunmasını sağlıyor. Bir lise öğrencisi olmasına rağmen başından geçen üzücü olaylara rağmen müziğe olan tutkusu hiç bitmeyen Ha Neul ise acıları içinde boğulmak yerine sorunların üzerine gitmek için Sukho'nun yanında yer alıyor ve kurduğu bandin vokalisti oluyor. Karşına zorluklarda vazgeçmek yerine üzerine gitmenin sizi ne kadar güçlendireceğini merak ediyorsanız bu diziyi kaçırmayın. Ayrıca Ha Neul karakterini canlandıran Minhyuk'un eşsiz sesinden dinleyeceğiniz şarkıları da unutmayın.

15. Cinderella and Four KnightsYayın Tarihi: 12 Ağustos -1 Ekim
Bölüm Sayısı: 16

Çiçeği burnunda dizimiz Cinderella and Four Knights ve Lee Jungshin ile devam edelim. Oyuncu kadrosuna şöyle bir göz atarasak Jung Ilwoo, Ah Jaehyun, Choi Min ve tabi ki Jungshin. Hepinizin kalp atışlarının hızlandığının farkındayım. Modern bir Külkedisi masalı başlıyor. Üvey annesinin eziyetleri arasında eğitimini sürdürmeye çalışan oldukça başarılı bir üniversite öğrencisi olan Eun Hawon'un bir gün yardım ettiği ihtiyar bir adam onu yaşaması için bir köşke davet ediyor. Ancak Hawon köşkte birbirinden yakışıklı ve zengin üç kuzenle birlikte yaşayacak. İlk bölümü yarın yayınlanacak dizimizde Jungshin karşımıza duygusal bir şövalye olarak çıkacak hepimiz onun bize sunacağı yeni karakterle tanışmayı ve onu yeniden ekranlarda izlemeyi dört gözle bekliyoruz.*Bu yazının tüm hakları turkishboice.com'a aittir. Siteden yazı çıkarmak veya alıntı yapmak kesinlikle yasaktır!* 


Hazırlayan: unDineee

0 yorum:

Yorum Gönder