İMZA KAMPANYASI

Jonghyun'un İlk Solo Konseri - OSAKA 1. Gün Hayran Anlatımları


Jonghyun'un ilk solo albümü tanıtımları kapsamında düzenlediği konserlerin ilk ayağı Osaka'ydı. 9 Ağustos'da gerçekleşen konserden saatler önce heyecan başladı.

Konser alanı hayranların akınına uğradı.Beklerken hazırlanan ürünlerden aldılar ve konser alanına geçtiler


Sonunda heyecanla beklenen an gelip çattı ve konser başladı. Jonghyun'un 19 şarkı söylediği ve bir encore yaptığı konserde set list aşağıdaki gibiydi. Peki biraz da hayranlardan gelenlere bakalım ^^
Başlangıçta gülümsüyordu ama ilk konuşma sırasında özür diledi. Jonghyun içtenlikle "Sizi endişelendirdiğim için özür dilerim. Son zamanlarda sorunlara neden oldum. Nadiren evden çıktım ve konserimin iptal edileceğini düşünüyordum. Bugün herkese minnettarım dünyanın hala güzel olduğunu biliyordum. " dedi ve özrünü iki kez yineledi.

Bir hayranın söylediğine göre Jonghyun ağladığından bahsetmiş ama buna rağmen gülümsüyor ve özür diliyormuş.

Jonghyun: Acı çektim ama sıkı bir şekilde çalışmaya devam ettim. 30 tane şarkı yaptım hepsi yayınlanmadı lütfen umutla bekleyin.

Jonghyun "Bugün ev sahibi/gelen BOICE'lar benim neşemi artırdı. Hadi hep birlikte eğlenelim" dedi. Duygulu bir şekilde 'Smile'ı söyledi.

Gitarist oldukça iyiydi. Özellikle de IRONY'de. Jonghyun da akustik gitarı ile destek oldu. Şimdi diğer gitarist(ler) Jonghyun'un şarkılarını nasıl çalıyor duyabiliyorum/anlayabiliyorum.

Konserde dansçılar da vardı. Pina Colada'nın bir cümlesi oldukça güzel bir kareografiydi. Ama Yonghwa, Jonghyun'dan ve BOICE'lardan böyle dans etmesini isteyecek diye endişeleniyorum.

Show Me More geçen yıl hayran buluşmasından sonra yapılmış. "Çok mutluydum. Bu yüzden bu şarkıyı yazdım. Sadece bir yıl sonra solo albümde yer aldı." Kendi başına bir konserde 20 şarkı söylemeyi imkansız bulduğunu ama zaman akıp gittikçe o da çok mutlu olduğunu söyledi.

Sahnede ekran olmadığı için karışıklık yaşanmış. Sahneden uzakta olanlar Jonghyun'u görememişler.

Jonghyun, herkesi çok endişelendirdiğini söyledi ve konserden önce bu kadar insanın geleceğini düşünmediğinden bahsetti. Konuşacaklarını önceden hazırlamamış doğal olmasını istediğini söyledi. Şarkıdaki hatalarını gerçekten yakalayamadım, Jonghyun hayranlara yeni şarkılarını nasıl bulduklarını sordu hayranlar da harika olduklarını söyledi. Ama Jonghyun, hepiniz sözleri ezberlememişsiniz dedi yine de hayranlara güvendiğini belirtti. Beste yaparken elinden gelenin en iyisini yapacağına söz verdi ve hayranların da sözleri hatırlarken ellerinden geleni yapmalarını umduğunu söyledi.

Solo konser hazırlıkları boyunca Jonghyun, Yonghwa'ya mesaj attı ve "Şimdi solo konserine hazırlanırken ne kadar zorlandığını anlıyorum, bundan sonra sana daha çok yardım edeceğim" yazdı. Yonghwa'da "Evet, lütfen konserlerde daha çok şarkı söyle" diye cevap verdi.

Jonghyun "Yonghwa'ya 'Hyung (sana yardım etmek için) biraz daha fazla şarkı söyleyeceğim' diye mesaj attım o da bana 'Şimdi beni anlıyor musun? Daha fazla söyle ve bana yardım et' diye cevap attı" dedi.

Jonghyun: Tek başına şarkı söylemek çok zormuş böyle terlediğime inanamıyorum. Şimdi Yonghwa neden bu kadar terliyor daha iyi anlıyorum.Konuşma anları dışındaki en iyi anları sıralarsam şöyleydi;
-Dans ediyor gibi görünse de sadece gitarist adımları attığında
-Gitar çaldığında: IRONY için akustik, Nothing için elektrik
-Ne zaman IRONY'yi çalıp söylese gözlerimden ateşler çıkıyor
-Nothing'i çalıp söylediğinde
-Tüm zamanların en iyi şarkıları Blind Love, These Days, Kimio ve Voice'u söylerken
-Dinleyiciler onunla birlikte söylediğinde "Lütfen daha yüksek sesle söyleyin" dediğinde. Tabi ki onun ricasına uydum
-O net ve yumuşak sesi

I Love You'yu söylerken şarkının ortasında Jonghyun ritmi kaçırıp kalakaldığı için eko oldu ama sadece yarım saniye kadar. (I Love You Korece Versiyonu için tıklayınız)

Jonghyun "Gelecek şarkı son zamanlardaki ruh halimi ve I Love You'yu söylemeden önceki düşüncelerimi yansıtıyor" dedi. Bu albümde çok fazla hareketli şarkı olmasını beklemiyormuş ama daha fazla... şey... Nasıl söylenir... Şarkı denerken saklı bir gülüş ama demoda çok yorulduğu için fikrini değiştirmiş ve farklı bir yolda ilerlemiş.

"Açıkçası canlı performansta çalamayacağımdan korkuyordum. Yapmasam daha mi iyi olur diye düşündüm. Sadece biraz tabi ki. Bu yüzden bugün çok gerginim" dedi.

Saksafoncuyu tanıtırken 'saksafon' kelimesini yanlış telaffuz ettiğinde çok sevimliydi. Önce 'seksafon' dedi daha sonra kendini düzeltti ve 'saksafon çok seksi' dedi.

Encore'dan önce Jonghyun "Bu şarkı aslında yoktu biraz çocuksu olduğunu hissettim ama buna rağmen bu şarkının birçok anı taşıdığını düşünüyorum" dedi ve Kimio'yu söyledi. Encore'dan hemen önce de Voice'u söyledi.


Encore sırasında

Zaman bugün su gibi akıp gitti. Dakikaların bu kadar hızlı ilerlediği bir konser izlememiştim. Jonghyun encore sırasında teknik ekibin ona birkaç şarkı daha söylemek isteyip istemediğini sorduğunu ve onun da "Benim için sorun değil ama grup üyeleri çok yoruldu bu yüzden daha fazla şarkı olmayacak" dediğini söyledi. Kendi konuşma kısmında bunu söylese de yine de çok şarkı söyledi.

Jonghyun geri geldiğinde "Tabi ki söyleyebiliyorsunuz değil mi? Daha yüksek! Bir kez daha!" dedi Mutlu ve gergin hissettim.

Encore'dan hemen sonraki şarkı ise Shine Drop'du. Jonghyun sahneye çıkar çıkmaz bu şarkıyı söyledi. "Sırada herkesin neden söylemediğimi merak ettiği bir şarkı var. Evet. O şarkı." dedi ama izleyiciden hiçbir tepki alamadı bunun üzerine "Ah yani siz bu şekilde düşünmüyor musunuz?" dedi. Daha sonra 'rainbow' (gökkuşağı) kelimesini söyler söylemez ışıklar gökkuşağı renklerine döndü. Sahne birçok ışıkla yıldızlarla süslendi ve 'Starlit Night' için kullanıldı. Jonghyun "Düzgün bir şekilde söylemelisiniz" dedi ve bunu birkaç kez tekrarladı ama sonuçta gülüp duran da kendisiydi. Şarkıyı mahvetmesi muhteşemdi. (Starlit Night için tıklayınız)

Jonghyun "Son şarkıyı hayranlar için yazdım bu yüzden düzgünce söylemelisiniz" dedi. Hepimiz mutlu bir şekilde tüm kalbimizle söyledik ve Jonghyun da hayranların tepkisinden hoşnut kaldı. Muhteşemdi.

Jonghyun: Bugün solo konserimi verdiğim için mutluyum ama dördümüz birlikte olduğumuzda daha mutlu oluyorum. Daha sonra bir tur düzenleyeceğiz.

Kişisel olarak BOICE'ların "Her zaman yanındayız" mesajlarının Jonghyun'u çok etkilediğini düşünüyorum.

Hayranlarla hep iletişim halindeymiş. Hayranlarla şarkı söyleyip gitar çalmış.


Konserin ilk günü böyle eğlenceli, duygulu ve fazlasıyla eğlenceli anılar ile sonlandı. Jonghyun'un fazlasıyla gergin ve heyecanlıydı ama buna rağmen giden tüm hayranlara muhteşem bir gece yaşattı. Orada olamasak da bizlerin desteklerini duyduğuna eminiz. Lütfen bundan sonra da Jonghyun'u desteklemeye devam edin ^^

*Bu yazının tüm hakları turkishboice.com'a aittir. Siteden yazı çıkarmak veya alıntı yapmak kesinlikle yasaktır!*


Hayran Anlatımları&Video&Fotoğraflar: @flyfurrufly, @gingerine_0206, @lyuublue, @me_in_my_head, @BurningSouls_TH, @nuromianchaochi, @wanzki, @ribbonchariots, @Aoiaoimikan, Catary_S14,cnchocho, @Boice_Intl, @ketch_cp

Çeviri: unDineee

0 yorum:

Yorum Gönder