İMZA KAMPANYASI

[Radyo] 2016'nın İlk Yarısının En İyi Single'ı; HelloJung Minjae: 

Bu yılın ilk yarısının en iyi şarkısını seçecek olsaydım, bu Jung Yonghwa ve Sunwoo JungA'nın single projesi olurdu. Ocak ayında “Fireworks” ve “Hello” isimli iki şarkı yayınladılar. Bunlardan Jung Yonghwa'nın yazdığı “Hello”yu seçtim. “Fireworks”u SWJA yazmıştı. İkisi birlikte yazdılar ama Jung Yonghwa “Hello”da başı çekiyor. Aslında yılın ilk yarısında çok harika şarkılar vardı. Sonamoo, Tiffany, Gfriend, Kim Yuna, Lee Sangeun. Hepsi çok iyiydi. Seçmek için üzerinde düşündüm, ama bu şarkı çok fazla ilgi çekmediği için, şarkıyı biraz parlatmak istiyorum.

Jung Yonghwa idoller arasında büyük önemli biri, değil mi? O önemli biri ve SWJA da indie dünyasında yükselen bir star olmasının yanı sıra  şimdi kendi yörüngesinde bir müzisyen. Bu projede olmalarına rağmen çok sessiz bir şekilde gözden kayboldu. Sanırım bunun bir diğer nedeni de çok fazla tanıtım yapılmamasıydı. Bu yüzden sahne ışıklarını biraz bu şarkıya çevirmek istiyorum. Twitter'da bundan bahsettiğimde yüzlerce retweet aldım.

Her neyse, idoller tarafından topluma hitap eden kesimde ve indie sahnelerinde yayınlanan birkaç düet projesi var. Ama bu projeler sanatçıların kendi tarzlarını harmanlarken mükemmel sonuçlar ortaya koyamıyor. Çoğu sadece düet 'yaptık' ve bitti tarzında. Ama müziği gerçekten iyi olanların sayısı çok nadir çıkıyor ve benim de seçimim ondan yana.

Bu şarkının melodisi Jung Yonghwa tarafından bestelendi. O, melodi bestelemekte gerçekten çok iyi. Pop ve insanı yakalayan melodiler yazmada gerçekten iyi. Melodi yapımının belirleyici tarzının başında ikilinin uyumu geliyor. Jung Yonghwa, SWJA'nın yaptığı gibi çok benzersiz bir tarzda söylüyor. Jung Yonghwa’nın şarkılarına baktığınızda onun benzersiz bir vokal olduğunu göreceksiniz.

İkisi öylesine güzel bir uyum içindeler ki. Sözlerin hikayesi ve jaz tarzındaki düzenlemesi de öyle, harika. Özellikle nasıl söyledikleri ilginç; SWJA tarafından söylenen ilk bölümde, o kendi hikayesini anlatıyor; hikayenin kadın tarafını. Nakarata geçtiklerinde SWJA ana vokal oluyor ve JYH arka planda uyumu sağlıyor. İkinci bölümde ise JYH söylüyor, nakaratta da ön plana o çıkarken SWJA geri planda kalıyor. Bu gerçekten ilginç ve bir düet olarak iyi ve yeni bir deneme.

Sonuna kadar birer birer ilerliyorlar.. Sanki bir aralarında savaş var gibi, haha.  Final kısmını takip eden nakaratı ikisi birden söylüyor. Vokallerin dengesine bayıldım, şarkıyı çok sevdim. Hit bir parça olmamasına rağmen, kaçırmamanız gerektiğini düşündüğüm için bu şarkıyı seçtim.


Türkçe altyazılı izlemek için tıklayınız; 


*Bu yazının tüm hakları turkishboice.com'a aittir. Siteden yazı çıkarmak veya alıntı yapmak kesinlikle yasaktır!*

Kaynak: justjyh
Çeviri: mcnbl
0 yorum:

Yorum Gönder